Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






Я тривалий час проживаю у гуртожитку і не маю свого житла. Чи маю я право приватизувати кімнату для проживання одиноких громадян?
Категория: Горячая линия

altЗгідно з Законам України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 04.09.2008 р. (далі — Закон) врегульовано правові, майнові, економічнії соціальні, організаційні питання щодо забезпечення реалізації конституційного права на житло громадян, які тривалий час на законних підставах живуть у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей.
 
Відповідно до ст. 1 Закону його чинність поширюється на громадян, які на законних підставах тривалий час (не менш як п'ять років) зареєстровані та фактично живуть у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімой, та не мають іншого власного житла.
 
Чинність Закону поширюється на гуртожитки, які є об'єкта» ми права державної чи комунальної власності, та гуртожитки, які перебувають у повному господарському віданні чи в оперативному управлінні підприємств, установ, організацій з управління житловим фондом незалежно від форми власності, крім гуртожитків, що перебувають на балансі військових частин, закладів, установ та організацій Збройних сил України та Міністерства внутрішніх справ України.

Законом передбачена можливість приватизації кімнат у гуртожитках державної та комунальної власності їхніми постійними мешканцями.
Крім того, згідно зі ст. З Закону гуртожитки державної власності підлягають передаванню в комунальну власність упродовж трьох років.

Гуртожитки, які не є об'єктами права державної власності та на законних підставах включені до статутних фондів підприємств, утворених у процесі приватизації чи корпора-тизації, можуть передаватися у власність територіальних громад на договірній підставі виходячи з юридичних по¬вноважень та фінансових можливостей органів місцевого самоврядування.

Стаття 1 Закону не поширюється на громадян,
які живуть у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації в навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;
осіб, які живуть у гуртожитку без законних підстав (без офіційної реєстрації місця проживання);
громадян, які живуть у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі I потребують поліпшення житлових умов, або житлова площа яких тимчасово заселена, або повернути колишнє житлове приміщення яким немає можливості; військовослужбовців, працівників Збройних сил України Ті Міністерства внутрішніх справ України, які живуть у гуртожитках;
осіб, які потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз; осіб, які живуть у гуртожитках, що мають статус соціальних на момент набрання чинності Законом.
 
Закон не поширюється на гуртожитки, що перебувають у приватній власності, в тому числі передані територіальним громадам у постійне чи тимчасове користування.

Приватизація житлових приміщень у гуртожитках можлива лише тоді, якщо вони є об'єктами права державної чи комунальної власності. Якщо гуртожитки перебувають у власності підприємств, установ, організацій; створених у процесі корпоратизації чи приватизації, право на приватизацію житлових приміщень у них виникає після передавання їх у комунальну власність.

Законом унесено відповідні зміни до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду». Отже, приватизація кімнат у гуртожитку провадитиметься відповідно до Закону та інших нормативно-правових актів, розроблених на його виконання.

Водночас 'згідно з ч.З Прикінцевих положень Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» з метою захисту житлових прав мешканців гуртожитків, недопущення їхнього виселення із займаних житлових приміщень, недопущення відчуження гуртожитків, які будувалися за державні кошти, установлено мораторій на відчуження (крім передавання у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад) гуртожитків, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, або увійшли до статутних фондів акціонерних чи колективних підприємств, створених у процесі приватизації чи корпоратизації, впродовж трьох років з дня опублікування Закону. Цей мораторій поширюється на відчуження в будь-який спосіб гуртожитків як цілісних майнових комплексів або їхніх окремих будівель, споруд, житлових та нежитлових приміщень та іншого майна на користь фізичних чи юридичних осіб.

Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
  • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 2)
  • КАК НЕ ПОТЕРЯТЬ СВОИ ДЕНЬГИ АРЕНДОДАТЕЛЯМ, В УСЛОВИЯХ КАРАНТИНА связанного с болезнью COVID-19, вызванной коронавирусом SARS-CoV-2 ? (Часть2)
  • В МОЗ утвердили рекомендации для парикмахерских, магазинов и т.д. на время карантина
  • Как доказать законность денег при пополнении карты более чем на 5000 грн
  • Звільнили під час карантину: як оскаржити
  • Названа дата окончания эпидемии COVID-19 в Украине: ждать уже недолго
  • СБУ подозревает «Альфа Банк» в финансировании террористов «ДНР» и «ЛНР»
  • Суд в Чехии признал незаконными меры правительства против коронавируса
  • В Lufthansa сообщили о 1,2 миллиарда евро убытков за первый квартал 2020
  • ООН ОЗВУЧИЛА СУММУ УБЫТКОВ, ПРИЧИНОЙ КОТОРЫХ СТАЛ КОРОНАВИРУС

  • Наш опрос


    Курс валют (НБУ)

    Курсы НБУ на сегодня

    Курс валют (средний)











    Аудиоролики - Рекламная Студия

    Студия звукозаписи

















    Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

    Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

    © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
    .