Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Чи прикрашає посада здирника, або За що засудили мера-мільйонера
Категория: Важно знать

altСкрутні часи настали для можновладців низової та середньої ланки: ледь не кожного тижня їх хапають за "нечисті" руки представники правоохоронних органів. Зусиллями працівників прокуратури, Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю (ДДСБЕЗ) МВС України під слідством за хабарництво опинилися, зокрема, мери Ніжина, Балаклії і Кіцмані (Чернігівська, Харківська, Чернівецька обл.), голови Баришівської, Балтської, Тиврівскої, Муруванокуриловецької райдержадміністрацій (Київська, Одеська, Вінницька обл.), а також керівники управлінь Львівської та Донецької ОДА. І це лише найбільш резонансні випадки останніх місяців. А минулого року, як повідомив начальник ДДСБЕЗ Леонід Скалозуб, працівниками міліції у хабарництві викрито 390 представників органів влади (у 2006 році — 100), у тому числі 49 голів райдержадміністрацій та міськрайрад, міських голів районного рівня.

Дуже обережний і шахраюватий

Один із вищезгаданих можновладців обіймав керівну посаду вже третій термін поспіль, а тому був майстром своєї справи. Знав від кого вимагати, яким чином владнати справу. Та, виявляється, навіть сплата хабара ще не гарантує вирішення питання: і здирники шахраюють.

— Треба віддати належне цьому керівнику. Він був досвідченим, вправним господарником, мав налагоджені зв'язки з керівниками підприємств, навчальних закладів, головами сільрад і не в суто кримінальному сенсі. Втім, ділові зв'язки не обмежувалися удільною вотчиною, а й тягнулися "нагору", про що, хоча б, свідчили численні візитівки столичних депутатів, чиновників, вилучені під час обшуку. З роками цей керівник усвідомив себе винятковою особистістю, таким собі місцевим князем, узурпував владу, обклав підприємців такою даниною, що товари в райцентрі були в кільканадцять разів дорожчі, ніж в обласному центрі. Усі міські структури працювали "під ним". Приміром, директор центрального ринку призначався лише за особистою вказівкою керівника міста, а практично вся виручка фільтрувалася через юридичну фірму, що функціонувала на ринку, — розповідає начальник відділу Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Валерій Коряк, безпосередній учасник затримання хабарника. — У місті було багато бажаючих отримати земельні ділянки під кіоски, кафе, будівництво житлових будинків тощо або оформити інші дозвільні документи. Підприємці давали великі хабарі, але для значної частини з них питання так і не вирішувалися, хоча й відмови вони не отримували. Звісно, за таких обставин скаржитися до міліції ніхто не ходив. Однак хвиля невдоволення зростала. І не лише серед підприємців, а й серед депутатів міської ради, чиновників держадміністрації, які лобіювали інтереси знайомих підприємців. Іноді їм вдавалося домогтися бажаного — вибити ділянку землі, доплативши чималі гроші до вже відданої суми. Взагалі гроші вимагалися при будь-якій нагоді. Скажімо, якщо не можеш відразу купити якийсь об'єкт, то спочатку орендуй за хабар, а потім, коли заробиш грошей, то й придбаєш, але за ще більший хабар. Таким чином і накопичувалася оперативна інформація, а потім перевірялася. І на це пішло більше року.

Мер був дуже обережним. З прохачами особисто не спілкувався і хабарі від них ніколи не приймав, а діяв через двох-трьох посередників. Така схема застосовувалася багато років. Після вдалих оборудок зловмисники полюбляли відпочити у Франції, Єгипті, інших екзотичних країнах. А правоохоронцям доводилося терпляче чекати на повернення "підопічних" і продовжувати накопичення доказової інформації. Її склали факти надання у приватне користування старих кінотеатрів чи магазинів, напівзруйнованих споруд комунальної власності. Останнім об'єктом у цьому ланцюгу став оздоровчий комплекс. За його приватизацію столичний підприємець мав сплатити кілька десятків тисяч доларів. Міського голову було затримано з хабарем у руках, коли гроші йому вже передали посередники. Прокуратура порушила кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу, що передбачає 12 років ув'язнення.

Гроші, "зароблені непосильною працею", вкладалися, зокрема, у нерухомість. На сьогодні накладено арешт на 14 квартир, придбаних та оформлених на дружину і доньку мера в столиці, Київській і Дніпропетровській областях.
 
"І ставок, і млинок, і вишневенький садок…"

— Центр одного невеликого містечка у Харківській області являє собою живописну місцину, головною окрасою якої є ставок. Підприємці неодноразово зверталися до мера з проханням надати навколишню територію в оренду і облаштувати у місті зону відпочинку, побудувати біля ставка кафе, розважальні заклади. Посадовець зволікав, посилався на різні причини, — продовжує розповідь Валерій Коряк. — Під час чергової зустрічі мер несподівано попросив підприємців зважити на його скрутне матеріальне становище і позичити на тиждень 10 тисяч доларів. Коли цей термін минув, він погодився підписати необхідні для орендарів документи, але забажав, щоб вони додали до позиченої суми ще якусь копійчину. Зрештою, за виділення п'яти земельних ділянок загальною площею 0,5 гектара цільового призначення (житлова громадська забудова) та 8 гектарів для ведення особистого сільського господарства міський голова встиг отримати 900 тисяч гривень хабара з 2 мільйонів, які вимагав. Він планував відразу покласти гроші на заздалегідь відкритий рахунок у банку, але не судилося. Нині перебуває під вартою.

Не поталанило і голові однієї із сільрад Першотравневого району Донеччини та начальнику місцевого центру державного земельного кадастру, які вимагали та отримували хабарі за виділення земельних ділянок в екологічно привабливій зоні Азовського моря. Після отримання 14 тисяч та вимагання ще 24 тисяч доларів вони опинилися за ґратами. За підготовку документації та виділення землі здирники брали по 1-2 тисячі доларів хабара за 0,01 гектара.

Взагалі ціна сотки землі в еквіваленті хабара коливається від 500 до 15-20 тисяч доларів. Найдорожчі ділянки в Криму та Київській області. Правоохоронці відзначають, що ажіотажний попит на землю виник 3-4 роки тому. Цією обставиною і пояснюють зростання останніми роками кількості хабарників — можновладців середньої ланки. Окрім земельних питань, найбільше фактів хабарництва пов'язано з відчуженням нерухомості, що знаходиться у державній або комунальній власності, "відкатами" за виділення коштів у сфері державних закупівель. Також це явище поширене у дозвільній та регуляторній сферах, при наданні різних послуг.

Дай мільйон

Заклик "не розбещуйте чиновників і не давайте хабарів" у дійсності виявляється лише риторичним висловом. Здирник завжди скористається першою найліпшою нагодою, аби обдерти ближнього свого і створить усі необхідні умови, щоб хапнути якнайбільше. Приміром, іноземному інвестору байдуже куди сплачувати гроші — в казну держави чи до кишені лиходія. Для закордонного комерсанта кожен день на вагу золота, адже необхідно просувати бізнес. Цим користуються можновладці і вимагають мільйон доларів за ділянку, скажімо, під супермаркет. Такий стан справ правоохоронці вважають характерним практично для всіх регіонів. Різниця лише у вартості землі. А ціни на неї за останні два роки зросли астрономічно. Не маєш мільйона, хоча б у гривнях — не підходь.

Нещодавно було викрито і арештовано посадовців структурного підрозділу Академії аграрних наук, до яких звернулися підприємці з метою отримання земельних площ дослідницької станції, що розташована поблизу столиці і де було раніше підсобне сільгоспгосподарство навчального закладу. Вони планували там збудувати підприємство з виготовлення тари. Умови угоди були прості: підприємці мали сплатити 100 тисяч доларів хабара, а також викупити майно — напівзруйновані корівники і свинарники, силосні сховища за 120 тисяч гривень. Довелося сплачувати. Фінал відомий.

Середньостатистичний хабарник надає перевагу ушануванню грошима, переважно у доларовому еквіваленті. Іноді трапляються винятки, коли беруть товарами. Як, наприклад, у випадку на Донеччині з головним лікарем санепідемстанції, який забажав телевізор за дозвіл вуличним торгівцям реалізовувати шашлики, бутерброди. Сказано — зроблено. Але в місцях не таких віддалених цей корисний побутовий прилад не знадобиться.

Та найліпше — готівка. Отримують її різним чином. Приміром, відкривають рахунки у банку, на які перераховуються хабарі. До цього вдалися податківці у Запоріжжі. За неприйняття рішення за результатами перевірки підприємства і зменшення штрафних санкцій вони забажали внесення хабара на рахунки, що були відкриті на дружин, сестер та інших родичів. Під час отримання готівки зловмисників затримали.

А ще хабарник може забажати, щоб на його ім'я у банку оформили особисту скриньку, куди й буде покладено ушанування. Потім йому доставлять ключа від цієї скриньки, а коли він прийде її спустошувати, несподівано з'являться "непрохані гості".

У 2008 році середня сума хабара, отриманого одним службовцем, зросла більше ніж утричі і склала 91 тисячу гривень (у 2007 році — 26,6 тис. грн).

На терезах правосуддя

Шальки терезів Феміди не завжди схиляються в бік законності і справедливості. Правоохоронці говорять, що намагаються оперативно зібрати переконливу доказову базу і, що найважливіше, якнайшвидше передати справу до суду. Адже трапляються прикрощі, які можуть змарнувати всю копітку працю багатьох правоохоронців чи підрозділів. Відбувається так тоді, коли сильні світу цього починають клопотати за своїх друзів або підлеглих, які опинилися по той бік Закону.

За даними МВС, торік за нереабілітуючими підставами (дієве каяття, поруки, зміна обстановки, амністія) судами було закрито кримінальні справи стосовно 203 засуджених хабарників (у 2007 році — стосовно 376 засуджених), тобто вони уникнули відповідальності.

Втім, нині не рідкість і протилежні результати. Торік до п'яти років ув'язнення з конфіскацією майна засуджено мера міста Горохів Волинської області, якого затримали під час вручення йому 9 тисяч доларів за виділення землі під будівництво приватної швейної фабрики. Нещодавно по 8 років позбавлення волі отримали голова Артемівської райдержадміністрації (Донеччина) та Олександрівської міськради (Луганщина). У першому випадку посадовець отримав 26 тис. грн за виділення землі без згоди земельної комісії під розроблення піщаного кар'єру, а в другому — 220 тис. грн за надання в постійне користування понад 3 гектарів землі. До 6 та 4 років відповідно з конфіскацією майна засуджено голову та земельного інспектора Роздільнянської міськради (Одещина), які назбирали хабарів на загальну суму 255 тис. грн.

У 2008 році за хабарництво до позбавлення волі засуджено 57 осіб.
 

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Популярное
 • Коньяк, водка и разбитые квадроциклы. Как директор НАБУ Сытник оказался в реестре коррупционеров и приведет ли это к его отставке
 • БУДУТ СЛУШАТЬ ЗАНОВО: ДЕЛО КЕРНЕСА ВЕРНУЛИ В СУД ПЕРВОЙ ИНСТАНЦИИ
 • Бывший "министр ДНР" сдался СБУ – спецслужба
 • Ночью избит и ограблен полицейский: у патрульного отобраны барсетка и телефон (ФОТО)
 • Газель проти BMW Х5: як власник розтрощеного бусика із потерпілого став обвинуваченим (відео)
 • В Харькове ушла из жизни председатель апелляционного суда
 • БЛАГОДАРЯ ЧИНОВНИКУ, ЗЕМЛИ ЗАПОВЕДНИКА РАЗДАЛИ ЧАСТНИКАМ ПОД ДАЧИ
 • Страсти в Харьковском облсовете: Как антикоррупционер Булах может стать коррупционером
 • «Оманлива відпустка». В Оман прилітав секретар Ради безпеки Росії, коли там був Зеленський (розслідування)
 • Директор департамента ГАСК в Харьковской области отстранена от исполнения служебных обязанностей

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .