Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Довіреність. Форма довіреності
Категория: Важно знать

Почнемо з найпоширенішого документа, а саме — довіреності.

Видання довіреності — це так званий односторонній правочин. Важливим аспектом цього правочину є те, що для його реалізації представник також має цього бажати. Так, надавши довіреність, ви не матимете можливості зобов'язати особу вчинити передбачені довіреністю правочини. Але й відмінити довіреність можна так само просто, як і видати, і представник ніяк не зможе впливати на цю дію. І це важливо. Оскільки на сьогодні довіреність використовують повсякденно і на практиці часто не розуміють сутності цього правочину, зчаста трапляється підміна одних відносин іншими. Найпоширенішим прикладом є так званий «продаж автомобіля за довіреністю». Ще раз застерігаємо вас: такої юридичної конструкції не існує. І наслідки цього можуть бути досить неприємними. Довіритель, якому авто належить за правом власності, а тому жодні довіреності не можуть змінити цей статус, має право відмінити довіреність та цілком правомірно вимагати повернути свій автомобіль.

Тому дуже важливо взагалі розуміти природу довіреності. Довіреність видають з метою представництва перед І третіми особами. Отже, всі права та обов'язки у разі діяльності представника в межах довіреності матиме лише особа, яку представляють, — довіритель. Це важливо пам'ятати й довірителеві і, видаючи довіреність, чітко розуміти, що відповідальним за правочини, укладені представником, буде саме він. Тому, перш ніж ініціювати такий правочин, довірителеві слід ретельно вибрати представника, у якому довіритель буде впевнений як у самому собі. Якщо ви плануєте видати декілька довіреностей, обов'язково зробіть реєстр та контролюйте строки та повноваження. Представникові ж варто пам'ятати, що не можна виходити за рамки довіреності, адже в цьому випадку за укладені від свого імені правочини відповідальність нестиме вже сам представник. Довіреність — це документ-доказ третім особам, що представник, який до них звертається, вповноважений вчинити якісь конкретні дії. Також важливо зрозуміти, що бажання третіх осіб використовувати цього представника теж слід враховувати. Надання довіреності представникові для укладання правочину не зобов'язує третю особу діяти через такого представника. На практиці може виникнути ситуація, коли всі переговори щодо правочину веде одна особа, а підписувати договір з'являється представник, якого не чекають. Утім, перестрахувавшись, інша сторона може й не прийняти представника, оскільки вони очікували власне довірителя. Якщо ж на момент підписання договору з останнім неможливо буде зв'язатися, то правочин може зірватись, що, у свою чергу, негативно позначиться на іміджі компанії як непослідовної та непередбачуваної у своїх діях. Отже, шановні підприємці, плануйте свої правочини і не вповноважуйте своїх представників в останній момент, коли з'ясується, що ви не зможете бути присутнім під час підписання договору особисто, або, принаймні, попереджайте про такий випадок своїх контрагентів.

Більше того, коли йдеться про особливо важливі правочини, а підписання документів має здійснювати представник за довіреністю, це може викликати підозру з боку третьої сторони. Оскільки, як вже зазначалося, довіреність може бути скасована у будь-який момент і у третьої сторони, яка мусить працювати через представника, немає ніяких гарантій, що довіреність на момент підписання є дійсною. Адже якщо в майбутньому сторона, від якої був наданий представник, відмовиться від виконання договору, мотивуючи це тим, що представник не мав повноважень, а довіреність буде вже скасовано, наслідки можуть бути просто жахливими — починаючи від просто збитків, якщо це непорозуміння, і завершуючи кримінальним переслідуванням, якщо використання такого способу було зроблено з метою «плану Б» для невиконання обов'язку за договором. Щоправда, в другому випадку закон на боці третьої особи, який зазначає, що права та обов'язки щодо третіх осіб, що виникли внаслідок вчинення правочину представником до того, як він довідався або міг довідатися про скасування довіреності, зберігають чинність для особи, яка видала довіреність, та її правонаступників. Це правило не застосовують, якщо третя особа знала або могла знати, що дія довіреності припинилася. При цьому на практиці поняття «могла знати» трактують настільки широко, що якщо дуже захотіти, то цілком можна створити умови, коли буде здаватися, що третя особа могла знати, що дія довіреності припинилася. Тому радимо ретельно перевіряти повноваження та представників і мінімізувати важливі правочини, укладені через них.

Форма довіреності

Форма довіреності повинна відповідати формі, у якій, відповідно до закону, мають вчиняти правочин.

Зверніть увагу!

Тому, видаючи довіреність, слід проаналізувати, чи не встановлена спеціальна форма для подібного правочину.

Так, правочини щодо нерухомості мають бути нотаріально посвідчені, тому й довіреність має бути нотаріально посвідчена.

Логічно припустити, що якщо правочин можуть вчиняти усно, то й довіреність може бути надана усно. Але це не так. Закон справедливо встановлює обмеження, виходячи з якого довіреність може бути видана лише в письмовій формі.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 2)
 • КАК НЕ ПОТЕРЯТЬ СВОИ ДЕНЬГИ АРЕНДОДАТЕЛЯМ, В УСЛОВИЯХ КАРАНТИНА связанного с болезнью COVID-19, вызванной коронавирусом SARS-CoV-2 ? (Часть2)
 • СБУ подозревает «Альфа Банк» в финансировании террористов «ДНР» и «ЛНР»
 • В МОЗ утвердили рекомендации для парикмахерских, магазинов и т.д. на время карантина
 • Как доказать законность денег при пополнении карты более чем на 5000 грн
 • Звільнили під час карантину: як оскаржити
 • У Харкові показали проекти нового міськового торгового ринку та нової дороги. Ексклюзив
 • Названа дата окончания эпидемии COVID-19 в Украине: ждать уже недолго
 • ООН ОЗВУЧИЛА СУММУ УБЫТКОВ, ПРИЧИНОЙ КОТОРЫХ СТАЛ КОРОНАВИРУС
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 1)

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .