Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






Договір перевезення вантажу
Категория: Важно знать

Частина перша ст. 908 Цивільного кодексу України передбачає, що перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення.

Але хоча теоретично законодавство і передбачає укладення договору, самостійне встановлення прав та обов'язків сторонами договору, однак на практиці у зв'язку зі специфікою транспортної діяльності, яка є достатньо складним технологічним процесом, фактично сторони визначають умови конкретного виду перевезення лише в межах норм транспортного законодавства, які позбавляються диспозитивного характеру і набувають імперативності.

За договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доправити ввірений їй другою стороною (вантажовідправником) вантаж до пункту призначення в установлений законодавством чи договором строк та видати його уповноваженій на одержання вантажу особі (вантажоодержувачу), а вантажовідправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.

Договір перевезення вантажу укладають у письмовій формі. Укладення договору перевезення вантажу підтверджують складенням перевізного документа (транспортної накладної, коносамента (товарно-супровідний та розпорядчий документ у морських перевезеннях) тощо) відповідно до вимог законодавства. Перевізники зобов'язані забезпечувати вантажовідправників бланками перевізних документів згідно з правилами здійснення відповідних перевезень.

Вантажовідправник і перевізник у разі необхідності здійснення систематичних впродовж певного строку перевезень вантажів можуть укласти довгостроковий договір, за яким перевізник зобов'язується у встановлені строки приймати, а вантажовідправник — подавати до перевезення вантажі у погодженому сторонами обсязі Умови перевезення вантажів окремими видами транспорту, а також відповідальність суб'єктів господарювання за цими перевезеннями визначено транспортними кодексами, транспортними статутами та іншими нормативно-правовими актами. Сторони можуть передбачити в договорі також інші умови перевезення, що не суперечать законодавству, та додаткову відповідальність за неналежне виконання договірних зобов'язань.

Сторонами договору перевезення вантажу є перевізник і відправник. Одержувач — це третя особа, на користь якої укладають договір. Тому договір перевезення вантажу належить до договорів на користь третьої особи.

Сторонами договору можуть бути юридичні особи, або відправником вантажу може бути фізична особа.

У випадку, коли сторонами є юридичні особи, то це частіше за все пов'язано з підприємницькою діяльністю, тож договір перевезення укладають, виходячи з обов'язку доправити товар згідно з договором поставки або купівлі-продажу. У цьому випадку відносини з перевезення регулюють договором та спеціальними нормативними актами. 

У випадку коли відправником вантажу є фізична особа, то скоріше це не пов'язано з комерційною діяльністю.

Це важливо, адже в разі відносин з фізичною особою— громадянином на такі відносини поширюється не тільки загальне законодавство, що стосується перевезення, й додатково законодавство про захист прав споживачів.

Перевізниками є організації, які мають права юридичної особи та яким надано право укладати договори перевезення безпосередньо або через свої підрозділи транспортними статутами (кодексами), а також фізичні особи, які є суб'єктами підприємницької діяльності.

До перевізника законодавець висуває дві основні вимоги:

· переміщення вантажу (у тому числі пасажирів та багажу) повинно бути метою його господарської діяльності, тобто це має бути зафіксовано у статусі або іншому реєстраційному документі;

· наявність ліцензії.

Ліцензування окремих видів діяльності в галузі транспорту запроваджується перш за все з метою забезпечення безпеки і надійності роботи транспорту. По-друге, це є певним обмеженням монополізму та створенням конкурентного середовища.

На сьогодні ліцензія потрібна для перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, вантажу повітряним транспортом.

Зверніть увагу!

Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» 6 п. 25, ст. 9 визначає, що ліцензія потрібна для надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським, автомобільним, залізничним транспортом. Таким чином, для надання послуг перевезення саме багажу ліцензія потрібна.

На сьогодні автоперевізники не одержують ліцензію на перевезення вантажів. Аргументом в бік відміни є те, що законодавець змінив 2010 року формулювання ст. 9 Закону України «Про автомобільний транспорт» з «послуг з перевезень пасажирів і вантажів» на «послуг з перевезень пасажирів і небезпечних вантажів».

Але на практиці не виключені запитання і до перевізників, які здійснюють перевезення просто вантажів, наприклад, з боку ДАІ, тому важливо бути готовим до пояснень.

Беручи до уваги вищенаведене, під час укладання договорів як юридичним, так і фізичним особам слід звернути увагу на такі його умови, як: предмет, строк доправляння, страхування вантажу, відповідальність у разі втрати або пошкодження.

У разі коли договір оформлено окремим документом, то ці умови сторони можуть докладно оговорювати. Але в разі коли відправником є фізична особа, то зазвичай договір оформлюють тільки за допомогою накладної, а інші умови базуються на внутрішніх положеннях перевізника. Зазвичай останні мають базуватися на положеннях закону, але можуть бути й нюанси.

У будь-якому разі накладна має дуже важливе юридичне значення,

· вона є обов'язковою письмовою формою договору; · доводить факт укладення договору і містить його зміст;

· надає юридичні підстави відправникові на пред'явлення претензій та позовів до транспортної організації у разі неналежного виконання договору перевезення (тим більше бажано зберігати накладну, в разі якщо з'ясується, що не всі умови перевізника впродовж процесу надання ним послуги відповідають нормативним актам).

Предмет є істотною умовою договору. Тому в документах зазначено щодо перевезення завжди має бути казано, що має буди доправлено. Чим більш точно названо предмет, тем менше у майбутньому проблем з його ідентифікацією. Тому радимо уникати загальних назв або використовувати разом з ними серійні номери та інші ідентифікаційні ознаки.

Відповідно до ч. 1 статті 919 Цивільного кодексу України строки доправляння вантажу, пасажира, багажу, пошти до пункту призначення встановлюють у договорі, якщо інший строк не встановлений транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видають відповідно до них, а в разі відсутності таких строків — у розумний строк.

Відповідно до п. 28. 4 наказу Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року № 363 «Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», строки доправляння вантажів під час міжміських перевезень обумовлюють спільно Перевізник і Замовник, виходячи із дорожніх умов між пунктами приймання вантажу для перевезення і видання його в пункті призначення. Ці строки письмово фіксують у заявці або разовому договорі.

Тому наполягаємо на письмовому зазначенні строку під час оформлення документів щодо доправляння вантажу.


Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Популярное
 • Справа № 922/3242/20
 • "Судьи говорят про справки СБУ - там же ничего нет". Как власть саботирует суды по санкциям СНБО
 • ГДЕ ОНИ СЕЙЧАС? Динамо Киев - полуфиналист Кубка УЕФА 2009. Динамо - Шахтер! От миллионера до бомжа
 • Повестка в военкомат: виды повесток, правила и порядок вручения и ответственность за неявку
 • ПОЛИЦИЯ ЗАДЕРЖАЛА ПОДОЗРЕВАЕМОГО В УБИЙСТВЕ ЖЕНЩИНЫ НА МОСКОВСКОМ ПРОСПЕКТЕ
 • Сын убитого лидера джамахирии Муамара Каддафи решил баллотироваться в президенты в Ливии
 • Справа № 752/17832/14-ц
 • Силовики разоблачили схему вывоза из Украины сотни тонн драгоценных металлов
 • Колонизация мира за 16-19 век , что это было на самом деле ?
 • Добкин РАССКАЗАЛ ПРАВДУ о Коломойском и Зеленском.

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)











  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

















  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .