Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ, БАГАЖУ АВТОМОБІЛЬНИМ ТРАНСПОРТОМ. ДОГОВІР ПЕРЕВЕЗЕННЯ ТРАНСПОРТОМ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ
Категория: Важно знать

У CAT Української РСР перевезенню пасажирів, багаж) та пошти присвячений розділ IV. Подальша конкретизація законодавства, яке регулює перевезення пасажирів, тривала в «Правилах надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», а також у наказі Міністерства транспорту У країни «Про затвердження Типового технологічного процесу надання послуг пасажирських автостанцій та автовокзалів».

Законодавство, що регулює автомобільні перевезення, не містить визначення поняття «пасажир». За загальним правилом пасажиром вважають особу, яку перевозять на транспорті, яка не входить до складу службового персоналу цього транспортного засобу і має проїзний документ. Що стосується поняття багажу, то ним, відповідно до п. 2 «Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» (далі — Правила), є вантаж, розміри якого не перевищують 100x50x30 сантиметрів, а вага становить понад 30, але не більше 40 кілограмів.

Цивільний кодекс України (ст. 910) та CAT Української РСР (ст. 76) наводять визначення договору перевезення пасажира та багажу. За договором перевезення пасажира одна сторона (перевізник) зобов'язується перевезти другу сторону (пасажира) до пункту призначення, а в разі здавання багажу також доправити багаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання багажу, а пасажир зобов'язується сплатити встановлену плату за проїзд, а в разі здавання багажу також за його перевезення. Укладання договору перевезення пасажира та багажу підтверджують виданням квитка та багажної квитанції, форми яких встановлюють відповідно до законодавства.

Отже, предметом договору перевезення пасажира є дії перевізника з доправляння пасажира у пункт призначення, а в разі здавання пасажиром багажу — і вказаного багажу, а також сплачування пасажиром встановленої плати за проїзд і провезення багажу.

Нагадаємо, що пасажиром є фізична особа, яка користується всіма правами, що випливають із договору перевезення, а також правами, які надані споживачу Законом України «Про захист прав споживачів».

Другою стороною за договором перевезення пасажира є пасажирський перевізник, яким, відповідно до п. 2 Правил, є суб'єкт підприємницької діяльності, що, відповідно до законодавства та одержаної ліцензії, надає послуги за договором про перевезення пасажира автомобільним транспортом загального користування. Дії перевізників повинні бути спрямовані на створення необхідних умов для належного обслуговування громадян, які мають намір скористатися послугами транспортних організацій.

Договір вважають укладеним від моменту придбання пасажиром проїзного квитка.

Транспортним законодавством детально визначено права особи, що користуються послугами пасажирського автомобільного транспорту, а саме:

·  на безпечне і якісне перевезення;

·  одержати місце у транспортному засобі згідно з придбаним квитком;

· провозити з собою безоплатно одну дитину до 7 років включно без права заняття нею окремого місця;

· перевозити з собою безоплатно ручну поклажу в межах норм, встановлених законодавством;

· відмовитися від поїздки, повернути квиток перевізнику і одержати назад повну або часткову вартість квитка — залежно від строку здавання квитка, згідно із правилами;

· отримувати повну та своєчасну інформацію про час та місце відправлення транспортного засобу за вказаним у транспортному документі маршрутом тощо. Пасажир зобов'язаний мати при собі квиток на проїзд, на перевезення багажу, а за наявності права на пільги щодо оплати проїзду — відповідне посвідчення; займати зазначене у квитку місце, зберігати квиток до кінця поїздки і пред'являти його в розгорнутому вигляді на вимогу осіб, що мають право контролю; додержувати вимог Правил і не порушувати громадський порядок; повідомити водія про виявлені забуті речі, документи та цінності.

Окрім перевезення пасажирів автомобільним транспортом, так само як і залізничним, про який йшлося вище, здійснюється перевезення багажу. Відповідно до п. 6 Правил, не допускають до перевезення пасажирським автомобільним транспортом загального користування:

1) вантажі з вибуховими, отруйними, вогненебезпечними, їдкими, сморідними, наркотичними та іншими небезпечними речовинами, а також ті, що можуть забруднити транспортний засіб та пасажирів;

2) зброю, крім випадків, передбачених законодавством;

3) тварин, крім обумовлених законодавством випадків, На засвідчення прийняття багажу для перевезення пасажиру видають багажну квитанцію, форму якої затверджують в установленому законодавством порядку.

Відповідно до ст. 89 CAT, прийнятий для перевезення окремо від пасажира багаж повинен бути доправлений у пункт призначення не пізніше від дня прибуття пасажира в цей пункт за розкладом. Багаж видають у пункті призначення пред'явникові багажної квитанції. Якщо багажу в пункті призначення не витребувано, багаж зберігає автотранспортне підприємство або організація в пункті призначення. Багаж, не затребуваний протягом 30 діб, підлягає реалізації в порядку, встановленому законодавством.

За невиконання або неналежне виконання договору перевезення багажу автомобільним транспортом сторони несуть матеріальну відповідальність у порядку і розмірах, передбачених законодавством. Так, згідно зі ст. 139 CAT, автотранспортні підприємства або організації несуть матеріальну відповідальність за втрату, нестачу, псування або пошкодження прийнятого до перевезення багажу, а також за прострочення в його доправленні, якщо не доведуть, що втрата, псування, нестача або пошкодження, а також прострочення сталися не з їхньої вини. Так, за втрату або нестачу багажу автотранспортне підприємство або організація несе відповідальність:

·  багажу, прийнятого до перевезення з оголошеною цінністю, — у розмірі оголошеної цінності, якщо не буде доведено, що вона нижче його справжньої вартості;

·  багажу, прийнятого до перевезення без оголошення цінності, — у розмірі вартості втраченого або такого, якого не вистачає, багажу.

Перевізники несуть відповідальність перед пасажирами і за прострочення в доправленні багажу у вигляді штрафу в розмірі 10 відсотків провізної плати за кожну добу, але не більше 50 відсотків провізної плати. Крім того, після спливу 10 днів після закінчення строку доправляння багажу пасажир має право вважати багаж втраченим і вимагати від перевізника відшкодування його вартості.

Відповідно до ст. 150 CAT, власник багажу несе відповідальність перед перевізником у разі виявлення в багажі, що здають до перевезення, предметів, перевезення яких багажем заборонено. У такому випадку власник багажу сплачує штраф з кожного місця багажу у розмірі, передбаченому законодавством.

Безумовно, транспортні засоби повинні відповідати вимогам безпеки, охорони праці та екології, державним стандартам, мати відповідний сертифікат, бути в належному технічному і санітарному стані та укомплектовані відповідно до вимог Правил дорожнього руху

Обставини, які можуть бути підставою для матеріальної відповідальності автотранспортних підприємств і організацій та пасажирів під час автомобільних перевезень, засвідчують актами встановленої форми. Для відносин з перевезення пасажирів і багажу також застосовують досудовий порядок врегулювання спорів, який передбачений CAT.

Претензії автотранспортному підприємству або організації можуть бути пред'явлені протягом шести місяців, а претензії про сплату штрафів — протягом 45 днів.

У випадках повної або часткової відмови у задоволенні претензії або неодержанні відповіді в установлений строк пасажири мають право пред'явити позов до автотранспортного підприємства або організації відповідно до встановленої підвідомчості в суд за місцезнаходженням автотранспортного підприємства або організації у двомісячний строк від дня одержання відповіді або від дня закінчення строку, встановленого для відповіді.

Позови до пасажирів автотранспортних підприємств і організацій можуть бути пред'явлені відповідно до встановленої законодавством підвідомчості і підсудності до суду протягом шести місяців.

Договір перевезення транспортом загального користування 

Цей договір є публічним, і тому перевезення за цим договором здійснюють за зверненням будь-якої особи (ст. 915 ЦК України).

На автобусному маршруті загального користування автомобільного перевізника визначають виключно на конкурсних засадах. У конкурсі на визначення автомобільного перевізника можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, що відповідають вимогам, які пред'являють до автомобільного перевізника. До участі в конкурсі не допускають автомобільних перевізників, які визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство чи ліквідацію як суб'єкта господарювання; подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію; не відповідають вимогам, які пред'являють до автомобільного перевізника.

Іноді такий договір про перевезення укладають шляхом вчинення конклюдентних дій без видання квитка (наприклад, опускання жетона в касу метро, відкритого для проїзду пасажирів).

Авіаперевезення пасажирів та багажу врегульовані ( Правилами повітряних перевезень пасажирів і багажу згідно з наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 23. 04. 2010 р. № 216.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 eqiso, 4 марта 2017 19:49
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Популярное
 • Справа № 922/3242/20
 • "Судьи говорят про справки СБУ - там же ничего нет". Как власть саботирует суды по санкциям СНБО
 • ГДЕ ОНИ СЕЙЧАС? Динамо Киев - полуфиналист Кубка УЕФА 2009. Динамо - Шахтер! От миллионера до бомжа
 • Повестка в военкомат: виды повесток, правила и порядок вручения и ответственность за неявку
 • ПОЛИЦИЯ ЗАДЕРЖАЛА ПОДОЗРЕВАЕМОГО В УБИЙСТВЕ ЖЕНЩИНЫ НА МОСКОВСКОМ ПРОСПЕКТЕ
 • Сын убитого лидера джамахирии Муамара Каддафи решил баллотироваться в президенты в Ливии
 • Справа № 752/17832/14-ц
 • Силовики разоблачили схему вывоза из Украины сотни тонн драгоценных металлов
 • Колонизация мира за 16-19 век , что это было на самом деле ?
 • Добкин РАССКАЗАЛ ПРАВДУ о Коломойском и Зеленском.

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .