Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Державне реєстрування юридичних осіб
Категория: Важно знать

Нормативним актом, що регулює державне реєстрування, є Закон України від 15 травня 2003 р. № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».

Згідно зі ст. 4 Закону «Про державну реєстрацію», державним реєструванням юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців вважають засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Державне реєстрування юридичних осіб проводить державний реєстратор виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи.

Місцезнаходженням юридичної особи, відповідно до Закону «Про державну реєстрацію», вважають місцезнаходження постійно діючого виконавчого органу юридичної особи, а в разі його відсутності — місцезнаходження іншого органу чи особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи без довіреності, за певною адресою, яка вказана засновниками (учасниками) в установчих документах і за якою здійснюється зв'язок з юридичною особою.

Зверніть увагу!

Згідно з роз'ясненням Міністерства юстиції України від 17 листопада 2003 р. № 14-34-1406 «Відносно деяких положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб— підприємців», місцезнаходженням юридичної особи на дату державного реєстрування може бути місцезнаходження (місце проживання) одного із засновників або місцезнаходження за іншою адресою, яку підтверджено договором, що передбачає передання засновнику у власність або користування приміщення, частини приміщення (договір купівлі-продажу, міни, дарування, оренди, лізингу, безоплатного користування майном, про спільну діяльність, засновницький договір тощо).

Для реєстрування державному реєстратору потрібно надати такі документи:

1. Заповнена реєстраційна картка за формою № 1, затверджена наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження форм реєстраційних карток» від 14. 10. 2011 р. №2178/5.

Зверніть увагу!

Згідно із ч. 7 ст. 19 Закону «Про державну реєстрацію», юридична особа щорічно, починаючи з наступного року від дати її державного реєстрування, протягом одного місяця зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.

2. Примірник оригіналу або нотаріально або нотаріально посвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи.

3. Два примірники установчих документів, завірені нотаріально.

4. Документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державного реєстрування юридичної особи (170 грн).

5. Довідка про резервування найменування юридичної особи з Єдиного державного реєстру (у разі проведення резервування найменування).

Зверніть увагу!

Загалом, ця довідка необов'язкова. Як сказано у законі, довідка про резервування найменування юридичної особи з Єдиного державного реєстру подають, якщо проводилось резервування. Але якщо ваша назва не претендує на унікальність, то радимо все-таки провести перевірку та зарезервувати найменування. Інакше буде неприємно одержати відмову з тієї причини, що компанія з таким найменуванням вже існує.

6. У разі державного реєстрування юридичної особи, для якої встановлено вимоги щодо формування статутного фонду, додатково подають документ, що підтверджує внесення засновником вкладу до статутного фонду юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.

Зверніть увагу!

Форми реєстраційних карток а також інформацію щодо зареєстрованих підприємств у Україні можна отримати на сайті АП «Інформаційно-ресурсний центр» http://irc.gov.ua/ua/.

14. 08. 2011 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо проведення електронної реєстрації», що передбачає запровадження можливості подання державному реєстратору документів в електронному вигляді для проведення державного реєстрування юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Завантажити необхідне програмне забезпечення також можна на сайті ДП «Інформаційно-ресурсний центр».

За відсутності підстав для відмови у проведенні державного реєстрування державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державного реєстрування юридичної особи ідентифікаційний код заявника та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державного реєстрування юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи є датою державної реєстрації юридичної особи. Іншими словами, від цього моменту юридична особа набуває статусу суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до ч. 5 ст. 25 Закону «Про державну реєстрацію», строк державного реєстрування не повинен перевищувати трьох робочих днів від дати надходження документів для проведення державного реєстрування юридичної особи.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Декабрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • Захист прав добросовісних набувачів при витребуванні майна з чужого незаконного володіння
 • Украинцам, не связанным с армией, запретили носить военную форму
 • Прокуратура злила справу по поверненню 24 гектарів курортної зони в Скадовську, які опинилися у близьких до влади людей
 • Банк Тигипко завершил слияние с "дочкой" Сбербанка
 • Проблемні питання приватизації службового житла. Судова практика
 • Щодо об’єкту будівництва по вул. Сумській, 1 у м. Харкові.
 • 10 страшных трюков, с помощью которых контролируют массы. Рассказывает Ноам Хомский
 • В Украине можно будет получать зарплату и страховать жизнь в долларах
 • ОАЭ собираются запустить подводный поезд в Индию
 • Ограбление киоска подростками: новые подробности от полиции (ФОТО, ВИДЕО)

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .