Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Захист персональних даних
Категория: Важно знать

Часто в підприємця є масив даних, які він отримує від фізичних осіб протягом своєї діяльності. Це можуть бути прізвища, адреси та телефони клієнтів, учасників акцій тощо.

Тому законодавець з метою приведення законодавства до високих сучасних стандартів увів новелу українського законодавства та законодавчо забезпечив захист персональних даних у Законі України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 року № 2297-VI (далі — Закон № 2297).

З цією метою була створена Державна служба України з питань захисту персональних даних.

Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №390/2011 було затверджено Положення про Державну службу України з питань захисту персональних даних.

Міністерство юстиції України видало наказ «Про затвердження Порядку здійснення Державною службою України з питань захисту персональних даних державного контролю за додержанням законодавства про захист персональних даних» від 22. 06. 2012 № 947/5; «Про затвердження форм заяв про реєстрацію бази персональних даних та про внесення змін до відомостей Державного реєстру баз персональних даних і порядку їх подання» від 08. 07. 2011 № 1824/5 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 липня 2011 р. за № 890/19628).

Основною ідеєю Закону України №2297 є те, що персональні дані фізичної особи не можна збирати та в будь-який спосіб використовувати без згоди такої особи.

Ідея не є новою, оскільки таке положення закріплено в Конституцій України та Законі України «Про інформацію».

Так, у Конституції України, у ст. 32 зазначено: «Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Кожний громадянин має право знайомитися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, установах і організаціях з відомостями про себе, які не є державною або іншою захищеною законом таємницею.

Кожному гарантовано судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім'ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації».

Згідно зі ст. 23 Закону України «Про інформацію», прийнятого 2 жовтня 1992 року № 2657-ХІІ, «інформація про особу — це сукупність документованих або публічно оголошених відомостей про особу.

Основними даними про особу (персональними даними) є: національність, освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

Джерелами документованої інформації про особу є видані на її ім'я документи, підписані нею документи, а також відомості про особу, зібрані державними органами влади та органами місцевого і регіонального самоврядування в межах своїх повноважень.

Забороняється збирання відомостей про особу без її попередньої згоди, за винятком випадків, передбачених законом.

Кожна особа має право на ознайомлення з інформацією, зібраною про неї.

Інформація про особу охороняється Законом».

Завдяки Закону було спрощено порядок реалізації вже наявних положень та методи контролю.

Персональні дані — відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована;

Таким чином, якщо підприємець має базу персональних даних, то така має бути зареєстрована. Мова йде не про надання бази реєстраційному органу, а про реєстрацію власне факту наявності такої бази, та цілей її використання.

База персональних даних підлягає державному реєструванню шляхом внесення відповідного запису уповноваженим державним органом з питань захисту персональних даних до Державного реєстру баз персональних даних.

Реєстрування здійснюють за заявою.

Заява повинна містити:

· звернення про внесення бази персональних даних до Реєстру;

· інформацію про власника бази персональних даних:

■ найменування, резидент/нерезидент, код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер (для резидента), місцезнаходження — для юридичних осіб;

■ прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), громадянство, номер, серія паспорта та орган, що його видав, а також для громадян України реєстраційний номер облікової картки платника податків (не подають фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовилися від присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідним органам державної влади, що підтверджують відміткою в паспорті), місце проживання — для фізичних осіб;

· інформацію про найменування і місцезнаходження бази персональних даних:

■ адреса фактичного розміщення — для баз даних у формі картотек;

■ фактичні адреси зберігання носіїв інформації — для баз даних в електронній формі;

· інформацію про мету обробляння персональних даних у базі персональних даних з посиланням на нормативно-правові акти, положення, установчі чи інші документи, які регулюють діяльність володільця бази персональних даних, у тому числі про їх категорії та правові підстави такого обробляння;

· інформацію про інших розпорядників баз персональних даних:

■ найменування, резидент/нерезидент, код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер (для резидента), місцезнаходження — для юридичних осіб;

■ прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), громадянство, номер, серія паспорта та орган, що його видав, а також для громадян України реєстраційний номер облікової картки платника податків (не подають фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовилися від присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідним органам державної влади, що підтверджують відміткою в паспорті), місце проживання — для фізичних осіб;

■ документ, що підтверджує зобов'язання стосовно виконання вимог законодавства щодо захисту персональних даних.

За результатом реєструванням видають свідоцтво.

Також Державною службою України з питань захисту персональних даних рекомендовано створити локальний документ положення на підприємстві, який буде регламентувати порядок обробляння та використання персональних даних.

Типовий порядок обробляння персональних даних у базах персональних даних, затверджено наказом Міністерства юстиції України від 30. 12. 2011 р. № 3659/5. Відповідно до вимог Закону № 2297 та Типового порядку, у Положенні необхідно визначити:

· мету обробляння персональних даних;

· склад персональних даних, що обробляють відповідно до встановленої мети;

· способи обробляння даних (в автоматизованій системі та/або у формі картотек);

· розпорядників баз персональних даних (за їх наявності) та третіх осіб у контексті Закону № 2297;

· питання організації роботи щодо захисту персональних даних на підприємстві, зокрема:

· обов'язки та права особи, відповідальної за організацію роботи, пов'язаної із захистом персональних даних на підприємстві (або структурний підрозділ, що відповідатиме за вказані питання);

· обов'язки та права осіб, що обробляють персональні дані, щодо забезпечення вимог Закону № 2297;

· порядок збирання персональних даних, зокрема отримання згоди фізичних осіб на обробляння їхніх персональних даних, порядок повідомлення фізичних осіб про мету обробляння персональних даних, їхні права у сфері захисту персональних даних, осіб, яким передають дані;

· порядок зберігання та знищення персональних даних.

У Положенні важливо зафіксувати умови використання персональних даних працівниками підприємства та передання персональних даних третім особам, особливості захисту персональних даних в автоматизованих системах та картотеках. Під час визначення особливостей захисту персональних даних в автоматизованих системах слід брати до уваги положення Закону України «Про захист інформації в автоматизованих системах» віл 05. 07. 1994 № 80/94-ВР.

Але ще раз підкреслимо, що тільки однозначна згода особи дає можливість використовувати її дані. Жодні положення не замінять цієї згоди. Вона повинна бути однозначною та усвідомленою особою. Тому приховувати або заміняти спосіб надання згоди не рекомендуємо.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Ноябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Популярное
 • Справа № 922/3242/20
 • "Судьи говорят про справки СБУ - там же ничего нет". Как власть саботирует суды по санкциям СНБО
 • Осторожно, дети! Как завершились самые громкие "мажорные" аварии и что с ними делать
 • Рахунковий лист за січень 2021
 • Повестка в военкомат: виды повесток, правила и порядок вручения и ответственность за неявку
 • ПОЛИЦИЯ ЗАДЕРЖАЛА ПОДОЗРЕВАЕМОГО В УБИЙСТВЕ ЖЕНЩИНЫ НА МОСКОВСКОМ ПРОСПЕКТЕ
 • Сын убитого лидера джамахирии Муамара Каддафи решил баллотироваться в президенты в Ливии
 • Справа № 752/17832/14-ц
 • Силовики разоблачили схему вывоза из Украины сотни тонн драгоценных металлов
 • Колонизация мира за 16-19 век , что это было на самом деле ?

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .