Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


ДОСУДОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ
Категория: Важно знать

Досудове розслідування починається від моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта (клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності тощо).

Основною формою досудового розслідування, у якій здійснюють розслідування злочинів, є досудове слідство. Крім того, КПК передбачена така форма досудового розслідування, як дізнання, під час якого мають здійснювати розслідування кримінальних проступків.

Зверніть увагу!

Вичерпний перелік та склад кримінальних злочинів наведений у Кримінальному Кодексі України. Що стосовно кримінальних проступків, то вони повинні бути регламентовані спеціальним законом, який на цей час ще не прийнятий.

Слідчий або прокурор після отримання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення (або після самостійного виявлення з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення) не пізніше 24 годин вносять відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочинають розслідування.

Безпосередньо досудове слідство веде слідчий. Залежно від категорій кримінальних справ слідство можуть проводити слідчі органу внутрішніх справ, органу безпеки, органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, та органу державного бюро розслідувань.

Зверніть увагу!

На сьогодні орган державного бюро розслідувань ще не створений.

Процесуальне керівництво розслідуванням здійснює прокурор, який дає доручення слідчим і приймає або погоджує ключові процесуальні рішення (повідомлення особі про підозру, звернення з клопотаннями до слідчого судді, складення обвинувального акта тощо). Крім того, функцію з представництва державного обвинувачення у суді по конкретній справі буде покладено саме на того прокурора, який здійснював нагляд за дотриманням законів органами, які проводили досудове розслідування.

Новелою нашого законодавства стало введення до стадії досудового слідства такої фігури, як слідчий суддя. Це суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому КПК, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. Раніше такі функції виконувала прокуратура; перевага інституту слідчого судді полягає в тому, що він не належить до системи правоохоронних органів, які безпосередньо проводять розслідування.

Досудове розслідування повинно бути проведене у такі строки:

1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

2) протягом двох місяців від дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Зверніть увагу!

Строк досудового розслідування може бути продовжений слідчим суддею, при цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) двох місяців від дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

2) шести місяців від дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості;

З) дванадцяти місяців від дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

У процесі досудового слідства слідчий проводять спеціальні заходи, які називаються слідчими діями. Ці заходи спрямовані на отримання й збирання доказів або на перевірку вже отриманих у кримінальному провадженні доказів.

Усі слідчі дії, які призводять до порушення або обмеження прав та законних інтересів осіб, погоджують слідчий із прокурором та слідчим суддею та виконують їх на підставі його ухвали. До таких слідчих дій належать, зокрема, проникнення до житла чи іншого володіння особи, у тому числі для проведення обшуку, огляду, примусове відбирання біологічних зразків для експертизи.

Зверніть увагу!

Дивовижно, але примусове освідування особи для виявлення на їхньому тілі слідів кримінального правопорушення або особливих прикмет здійснюється на підставі постанови прокурора і ухвали слідчого судді не вимагає.

Крім того, кодексом передбачено проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Відомості про факт та методи проведення таких дій не підлягають розголошенню. Наприклад, такими діями є таємний огляд і виїмка кореспонденції. Більшість таких дій також потребують дозволу слідчого судді в формі відповідної ухвали.

У разі наявності достатніх (на думку слідчого та прокурора) доказів або затримання особи на місці вчинення кримінального правопорушення чи безпосередньо після його вчинення прокурор повідомляє особі про підозру. Детальніше порядок і особливості повідомлення про підозру ми розглянемо пізніше.

Після повідомлення особі про підозру прокурор зобов'язаний здійснити одну із нижченаведених дій, про що внести відповідні відомості про закінчення досудового розслідування до Єдиного реєстру досудових розслідувань:

1) закрити кримінальне провадження (це можна зробити, до речі, і без повідомлення про підозру);

2) звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності;

3) звернутися до суду з обвинувальним актом щодо особи або клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру (якщо особа неосудна, наприклад, внаслідок психічної хвороби) або виховного характеру (якщо особа надто молода для кримінальної відповідальності).

Визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акта (або клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру), прокурор або слідчий за його дорученням зобов'язаний повідомити підозрюваному, його захиснику, законному представнику та захиснику особи, стосовно якої передбачено застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

Зверніть увагу!

Надання доступу до матеріалів передбачає можливість робити копії або відображення матеріалів.

На цьому стадія досудового слідства закінчується. Обвинувальний акт (клопотання) разом із реєстром матеріалів розслідування направляють до суду, а їх копії вручають обвинуваченому під розписку.

Зверніть увагу!

Не можемо не зазначити, що, згідно із новим КПК, у кримінальному провадженні можуть укладати угоди про примирення (між потерпілим та підозрючи обвинуваченим), а також угоди про витання винуватості (між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим).

Наполегливо не рекомендуємо підписувати такі документи без попередньої поради із адвокатом.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • Чиновники Терехова витратять ще 44 мільйона на капітальний ремонт Новобаварського скверу, який відкрили в жовтні цього року
 • Дорогой газ, инфляция и продовольственный кризис: какие угрозы несет в себе 2022-й год для мировой экономики
 • Лазебная призвала украинцев накапливать на старость: достойных доходов в пожилом возрасте не будет
 • Дом на Динамовской не будет портить вид на колесо обозрения, - Терехов
 • Замминистра образования уволился после фото с "помощницей" и ее декольте
 • В центре Харькова горело студенческое общежитие. Спасатели эвакуировали больше ста человек. Фото
 • В Харькове на ходу загорелся трамвай: спасатели боролись с огнем более 2 часов (фото, видео)
 • От плюс 30% до минус 20%. Как инвесторы сначала взвинтили цены на квартиры в Киеве, а теперь их обваливают
 • Роз'яснення щодо початку перебігу процесуальних строків при отриманні процесуальних документів через Електронний суд
 • СМИ США опубликовали карту с местами скоплений российских войск у украинской границы

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .