Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


СУДОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ
Категория: Важно знать

Після отримання обвинувального акта (клопотання про застосування примусових заходів медичного, виховного характеру, або клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності) суд не пізніше п’яти днів від дня його надходження призначає підготовче судове засідання, куди викликає учасників судового провадження.

У підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення:

· затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору;

· закрити провадження (за наявності до цього підстав);

· повернути обвинувальний акт (або відповідні клопотання, якщо вони не відповідають вимогам цього Кодексу;

· направити за належністю обвинувальний акт, клопотання у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження;

· призначити судовий розгляд.

Судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку. Його проводять за загальним правилом, у судовому засіданні за обов'язкової участі сторін кримінального провадження. У судове засідання викликають потерпілого та інших учасників кримінального провадження.

Загальні правила судового розгляду такі. Судове засідання відбувається у спеціально обладнаному приміщенні — залі судових засідань. Особи, присутні в залі судового засідання, коли входить до нього або виходить суд, повинні встати. Сторони кримінального провадження допитують свідків та заявляють клопотання, подають заперечення стоячи і лише після надання їм слова головою у судовому засіданні. Свідки, експерти, спеціалісти дають показання, стоячи на місці, призначеному для свідків. Особи, присутні в залі, заслуховують вирок суду стоячи. Відхилення від цих правил допускається лише з дозволу голови в судовому засіданні.

Сторони та учасники кримінального провадження звертаються до суду зі словами «Ваша честь» або «Шановний суд». Матеріали, речі і документи передають голові в судовому засіданні через судового розпорядника.

Сторони та учасники кримінального провадження, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов'язані додержувати порядку в судовому засіданні і беззаперечно підкорятися відповідним розпорядженням голови в судовому засіданні. У разі невиконання розпорядження голови особами, присутніми у судовому засіданні, голова робить їм попередження про відповідальність за неповагу до суду. У разі повторного порушення порядку у залі судового засідання їх за ухвалою суду може бути видалено із зали судового засідання та притягнуто до відповідальності (наприклад, штрафу). Єдиний виняток з цього правила — прокурора та захисника видалити не можна.

Клопотання учасників судового провадження суд розглядає після того, як буде заслухана думка щодо них інших учасників судового провадження, про що постановляють ухвалу. Відмова в задоволенні клопотання не перешкоджає його повторному заявлению з інших підстав.

У призначений для судового розгляду час голова відкриває судове засідання і оголошує про розгляд конкретного кримінального провадження. Далі проводять підготовчі дії — встановлюють коло осіб, що з'явились, причини неявки інших, оголошують склад суду; судовий розпорядник роздає особам, які беруть участь у судовому розгляді, пам'ятку про їхні права та обов'язки. Свідків видаляють із залу судового засідання, і голова оголошує про початок судового розгляду.

Судовий розгляд починають після оголошення прокурором короткого викладу обвинувального акта, якщо учасники судового провадження не заявили клопотання про оголошення обвинувального акта в повному обсязі.

Голова встановлює особу обвинуваченого, роз'яснює йому суть обвинувачення і запитує, чи зрозуміле воно йому, чи визнає він себе винним і чи бажає давати показання.

Після цього голова з'ясовує думку учасників судового провадження про те, які докази потрібно дослідити, та про порядок їх дослідження. Обсяг доказів, які будуть досліджувати, та порядок їх дослідження визначають ухвалою суду, за необхідності вони можуть бути змінені. Суд має право, якщо проти цього не заперечують учасники судового провадження, визнати недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорювані. При цьому суд з'ясовує, чи правильно розуміють зазначені особи зміст цих обставин, чи немає сумнівів у добровільності їхньої позиції, а також роз'яснює їм, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.

Зверніть увагу!

Докази зі сторони обвинувачення досліджують у першу чергу, а зі сторони захисту — у другу.

Упродовж судового розгляду допитують обвинуваченого, а також за необхідності можуть бути допитані потерпілі та свідки, досліджені інші докази.

Після судового слідства суд переходить судових дебатів, у яких сторони виступають із остаточними доповідями, підбиваючи підсумки стосовно того, що мало місце на судовому слідстві, та аналізують досліджені докази. Учасники дебатів не вправі посилатися у своїх виступах на докази, що не були предметом розгляду.

Зверніть увагу!

У дебатах виступають послідовно: прокурор, потерпілий, його представник та законний представник, цивільний позивач, його представник та законний представник, цивільний відповідач, його представник, обвинувачений, його законний представник, захисник.

Після завершення судових дебатів суд надає обвинуваченому останнє слово.

Після останнього слова обвинуваченого суд негайно виходить до нарадчої кімнати для ухвалення вироку, про що голова оголошує присутнім у залі судового засідання.

Зверніть увагу!

У кримінальному процесі є два види судових рішень — вирок та ухвала. Судове рішення, у якому суд вирішує обвинувачення по суті, викладають у формі вироку, а те, у якому суд вирішує інші питання, — у формі ухвали.

Судове рішення проголошують прилюдно негайно після виходу суду з нарадчої кімнати. Якщо складання судового рішення у формі ухвали вимагає значного часу, суд має право обмежитися складанням і оголошенням його резолютивної частини.

Голова у судовому засіданні роз'яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження.

Вирок може бути виправдувальним і обвинувальним. Виправдувальний вирок ухвалюють у разі, якщо не доведено, що:

1) вчинено кримінальне правопорушення, у якому обвинувачують особу;

2) кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченим;

3) у діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення.

Крім того, виправдувальний вирок ухвалюють у разі звільнення особи від кримінальної відповідальності або у випадку, якщо прокурор відмовився від підтримання державного обвинувачення і потерпілий відмовився підтримувати обвинувачення самостійно

Якщо обвинуваченого визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, суд ухвалює обвинувальний вирок і призначає покарання або звільняє від покарання чи від його відбування.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку чи ухвали суду. У всякому разі копію вироку негайно після його проголошення вручають обвинуваченому та прокурору, а також не пізніше наступного дня після ухвалення надсилають учаснику судового провадження, який не був присутнім у судовому засіданні.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Сентябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Популярное
 • В Харькове несколько судей "отдали под суд" Высшей рады правосудия
 • Китай инвестирует 280 миллиардов долларов в нефтегазовую отрасль Ирана
 • Пересылка посылок в пределах Украины вырастет на 22,7%
 • Щодо нежитлового приміщення (кав’ярні), розміщеної за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 2
 • НАТАЛЬЯ ОКУНСКАЯ О БЕГСТВЕ ИЗ СТРАНЫ И ЖИЗНИ В ПАРИЖЕ: «В УКРАИНЕ У ЖЕНЩИН НЕТ ПРАВ»
 • УЧАСТЬ АДВОКАТА В ІНШОМУ ПРОЦЕСІ – ДОСТАТНЯ ПІДСТАВА ДЛЯ ПЕРЕНЕСЕННЯ СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ
 • Как открыть бизнес с помощью торговых онлайн-площадок. Три кейса украинских предпринимателей
 • Первичка или вторичка: где покупать выгоднее
 • Щодо нежитлових приміщень по просп.Московському, 259.
 • НА САЛТОВКЕ С КРЫШИ МНОГОЭТАЖКИ УПАЛ ПАРЕНЬ И ПОГИБ - СОЦСЕТИ

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .