Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Запобіжні заходи
Категория: Важно знать

Запобіжні заходи — це тимчасове обмеження прав людини органами досудового слідства і судом з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам:

· переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

· знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

· незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

· перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

· вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюють, обвинувачують.

Запобіжні заходи не є покаранням і мають на меті лише забезпечення належної поведінки підозрюваного та обвинуваченого. Одночасно із цим строк утримування під вартою може бути зарахований до строку відбування покарання у разі призначення такого покарання судом.

Після уведення нового КПК запобіжні заходи застосовуватимуть тільки в судовому порядку: під час досудового розслідування — слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження — судом за клопотанням прокурора.

Зверніть увагу!

Вирішуючи питання про обрання запобіжного заходу, слідчий суддя або суд зобов'язаний оцінити всі обставини, у тому числі вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого, міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців, наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання, репутацію підозрюваного, обвинуваченого.

Таким чином, родичам затриманої особи буде зовсім не зайвим терміново зібрати відповідні підтвердження, зокрема витяги з історії хвороби як затриманого, так і його близьких непрацездатних родичів; відповідні копії свідоцтв про народження та свідоцтв про шлюб; позитивні характеристики на затриманого з місця роботи, мешкання тощо. Все це може бути підставою для застосування менш суворого запобіжного заходу, а у подальшому, якщо справу буде розглянуто у суді і особу визнано винною у скоєнні злочину, — і для пом'якшення покарання.

Запобіжними заходами є:

1) особисте зобов'язання;

2) особиста порука;

3) застава;

4) домашній арешт;

5) тримання під вартою.

Зверніть увагу!

Крім того, тимчасовим запобіжним заходом визнано затримання особи, яке застосовують з підстав та в порядку, визначеному Кодексом, що буде розглянуто окремо.

Особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки (прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; не виїжджати із населеного пункту, у якому він зареєстрований, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; носити електронний засіб контролю і т. ін. ).

Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляють покладені на нього обов'язки та роз'яснюють, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі 0, 25— 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

Особиста порука полягає у наданні сторонніми особами, яких слідчий суддя, суд вважає такими, що заслуговують на довіру, письмового зобов'язання про те, що вони поручаються за виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків і зобов'язуються за необхідності доправити його до органу досудового розслідування чи в суд на першу про те вимогу.

Кількість поручителів визначає слідчий суддя, суд, який обирає запобіжний захід, але наявність лише одного поручителя може бути визнано достатнім тільки в тому разі, коли ним є особа, яка заслуговує на особливу довіру.

Зверніть увагу!

У разі невиконання поручителем взятих на себе зобов'язань на нього накладають грошове стягнення залежно від тяжкості злочину в розмірі до п'ятдесяти розмірів мінімальної заробітної плати (на час написання книги це понад 55 тис. грн). Тому до прохання виступити поручителем у кримінальній справі слід підходити виважено.

Домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Застосовують лише до осіб, яких підозрюють або обвинувачують у злочинах, за вчинення яких законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.

Працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на неї зобов'язань, а також використовувати електронні засоби контролю.

Зверніть увагу!

Електронний засіб контролю — це пристрій, який дає змогу відстежувати та фіксувати місцезнаходження особи. Відмова від носіння засобу електронного контролю, умисне зняття, пошкодження або інше втручання в його роботу призведе до обрання більш суворого запобіжного заходу.

Утримування особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців, але в разі необхідності строк утримування особи під домашнім арештом може бути продовжений. Сукупний строк утримування особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. Після завершення цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважають скасованим.

Застава полягає у внесенні коштів (у гривні) на спеціальний рахунок. Застава може бути внесена як підозрюваним, обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою, яка не стосується державної або комунальної власності (заставодавцем).

Розмір застави визначає слідчий суддя, суд у таких межах:

1) щодо особи, підозрюваної чи обвинувачуваної у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, — від одного до двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати;

2) щодо особи, підозрюваної чи обвинувачуваної у вчиненні тяжкого злочину, — від двадцяти до вісімдесяти розмірів мінімальної заробітної плати;

3) щодо особи, підозрюваної чи обвинувачуваної у вчиненні особливо тяжкого злочину, — від вісімдесяти до трьохсот розмірів мінімальної заробітної плати.

Зверніть увагу!

У виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, яку підозрюють або обвинувачують у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов'язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів мінімальної заробітної плати відповідно.

Заставодавець, крім внесення застави, приймає на себе оговорені обов'язки щодо забезпечення належної поведінки підозрюваного, обвинуваченого, його явки за викликом. У разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки або якщо порушив інші покладені на нього у разі застосування запобіжного заходу обов'язки, заставу віддають у дохід держави та зараховують до бюджету.

Утримування під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовують виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не є ефективним.

Запобіжний захід у вигляді утримування під вартою може бути застосований виключно:

1) до особи, яку підозрюють або обвинувачують у вчиненні злочину, за який законом передбачено основне покарання у вигляді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, — лише у разі невиконання нею обов'язків, покладених під час застосування іншого, раніше обраного запобіжного заходу;

2) до раніше судимої особи, яку підозрюють або обвинувачують у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років, — лише в разі, якщо, перебуваючи на волі, ця особа переховувалася від органу досудового розслідування чи суду, перешкоджала кримінальному провадженню або їй повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину;

3) до раніше не судимої особи, яку підозрюють чи обвинувачують у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, — виключно у разі, якщо, перебуваючи на волі, ця особа переховувалася від органу досудового розслідування чи суду, перешкоджала кримінальному провадженню або їй повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину;

4) до раніше не судимої особи, яку підозрюють або обвинувачують у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад п'ять років;

5) до раніше судимої особи, яку підозрюють або обвинувачують у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад три роки.

Зверніть увагу!

Крім того, утримування під вартою застосовують до особи, яку розшукують компетентні органи іноземної держави за кримінальне правопорушення, у зв'язку з яким може бути вирішено питання про видання особи (екстрадицію) для притягнення до кримінальної відповідальності або виконання вироку.

Слідчий суддя, суд під час постановления ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді утримування під вартою визначає розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов'язків, передбачених цим Кодексом, крім таких випадків:

1) щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування;

2) щодо злочину, який спричинив загибель людини;

3) щодо особи, стосовно якої у цьому провадженні вже обирався запобіжний захід у вигляді застави, проте був порушений нею.

У разі внесення застави особу негайно звільняють з-під варти.

Зверніть увагу!

Ще до обрання такого запобіжного заходу прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися до слідчого судді (суду) із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинувачуваного з метою його приводу для подальшого вирішення питання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримування під вартою.

Підставою для такого затримання є ухвала слідчого судді чи суду. Затримана особа не пізніше тридцяти шести годин від моменту затримання повинна бути звільнена або доправлена до слідчого судді, суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу.

Строк утримування під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом. Сукупний строк тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого під час досудового розслідування не повинен перевищувати:

1) шести місяців — у кримінальному провадженні щодо злочинів невеликої або середньої тяжкості;

2) дванадцяти місяців—у кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Популярное
 • Коньяк, водка и разбитые квадроциклы. Как директор НАБУ Сытник оказался в реестре коррупционеров и приведет ли это к его отставке
 • БУДУТ СЛУШАТЬ ЗАНОВО: ДЕЛО КЕРНЕСА ВЕРНУЛИ В СУД ПЕРВОЙ ИНСТАНЦИИ
 • Бывший "министр ДНР" сдался СБУ – спецслужба
 • Газель проти BMW Х5: як власник розтрощеного бусика із потерпілого став обвинуваченим (відео)
 • В Харькове ушла из жизни председатель апелляционного суда
 • БЛАГОДАРЯ ЧИНОВНИКУ, ЗЕМЛИ ЗАПОВЕДНИКА РАЗДАЛИ ЧАСТНИКАМ ПОД ДАЧИ
 • Страсти в Харьковском облсовете: Как антикоррупционер Булах может стать коррупционером
 • «Оманлива відпустка». В Оман прилітав секретар Ради безпеки Росії, коли там був Зеленський (розслідування)
 • Директор департамента ГАСК в Харьковской области отстранена от исполнения служебных обязанностей
 • ОППОНЕНТ МЭРИИ ЗАЯВЛЯЕТ О ПРЕДВЫБОРНОМ ДАВЛЕНИИ

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .