Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Договір купівлі-продажу земельної ділянки
Категория: Показательное дело

altМіська рада звернулась до госпо­дарського суду з позовом до ТОВ про визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки, укладений між виконавчим комітетом міської ра­ди та ТОВ. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач спірний договір, ук­ладений відповідно до розпорядження Виконкому міської ради про продаж зе­мельної ділянки не відповідає вимогам закону і є недійсним, оскільки відпо­відно до п.34.ч1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення питань регулювання земель­них відносин відноситься виключно до компетенції місцевої ради.
Рішенням місцевого господар­ського суду позов задоволено пов­ністю. Визнано недійсним договір ку­півлі-продажу земельної ділянки, ук­ладений між виконавчим комітетом міської ради та ТОВ. Рішення обгрун­товане тим, що договір укладено з по­рушенням вимог п. 34 ч,1 ст.26, п.43ч.1 ст.26, п.16 ч.З ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування».
Постановою апеляційного госпо­дарського суду вказане рішення скасо­вано та відмовлено у позові. Постанова обгрунтована тим, що продаж земель­ної ділянки здійснено Виконавчим комітетом за згодою міської ради і ук­ладений договір купівлі-продажу відповідає вимогам закону. Постановою Вищого господарського суду України скасовано постанову апеляційного го­сподарського суду від та залишено в силі рішення господарського суду об­ласті.
Верховний Суд України, скасовую­чи постанову Вищого господарського суду України, вказав на те, що госпо­дарськими судами встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу, укладеного з фондом державного майна України, ТОВ стало власником незавер­шеного будівництва магазина розташо­ваного на спірній земельній ділянці. Міський виконком продав, а ТОВ купи­ло земельну ділянку, виділену під будівництво магазину (далі-Договір).
Відповідно до ч. 1 ст. 5; ч. З ст. 10; ч. 1 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає, - зокрема і виконавчі органи сільських, селищних і міських рад які діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах визначених цим та іншими законами і є юридичними осо­бами. На вимоги Закону суди увагу не звернули і Виконком міськоїради - сторону у спірному договорі - до участі у справі не залучили.
Рішенням четвертої сесії ХХІІІ скли­кання міської ради була затверджена Програма приватизації майна міської ради на 1998 рік та затверджено Поло­ження про місцевий орган приватизації - виконком міської ради на 1998 рік. По­вноваження виконкому міської ради, як органу приватизації, що були делеговані міською радою в період прийняття спір­них нормативних актів з укладенням до­говорів з 1966 по 1999 року не досліджу­вались, тому висновки судів щодо їх відповідності чи невідповідності вимо­гам законодавства договору купівлі-продажу земельної ділянки є передчас­ними.
Умови Договору сторонами в по­вному обсязі виконані. Вартість зе­мельної ділянки за платіжним доручен­ням, перерахована покупцем до місцевого бюджету.
Загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність) ст. 71 ЦК УРСР вста­новлено в три роки. Щодо позовів про визнання договорів недійсними ст. 83 ЦК УРСР не містить вимог на які позов­на давність не поширюється. Згідно із штампом суду позов заявлено із знач­ним пропуском строку позовної дав­ності без клопотання про його понов­лення. Статтею 75 ЦК УРСР встановле­но, що незалежно від заяви сторони, суд зобов'язаний застосувати позовну давність. Від виконання вимог ст. 75 ЦК УРСР суди ухилися.
За таких обставин всі судові рішен­ня у справі підлягають скасуванню з на­правленням справи на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 receptionist jobs, 27 марта 2011 15:02
Обалденно полезный и качественный сайтец у Вас! Хорошо, что еще есть такие :-)
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Популярное
 • НБУ продает на аукционе 40 тонн монет, выведенных из эксплуатации
 • Тайна совещательной комнаты, судья Цвира
 • Новости 24 сентября: Ахметов "отмывает" 2 миллиарда долларов, Витренко объясняет убытки "Нафтогаза", в Ужгороде запускают аэропорт
 • Щодо нежитлових приміщень з логотипами «Дом оптики» та «CHURRASCO GRILL» за адресою: вул. Полтавський шлях, 140-А
 • Щодо нежитлового приміщення «Osteria Il Tartufo», що розміщене по вул. Культури, 20 - В
 • В доме Пабло Эскобара нашли тайник с миллионами сгнивших долларов
 • Стосовно нежитлових приміщень, що розміщені по вул. Сумській, 13,
 • КОРРУПЦИОННО-СЕМЕЙНЫЙ ТАНДЕМ ЖИДКОВА-ДАВЫДОВОЙ НАНЁС ДЕРГАЧЁВСКОМУ РАЙОНУ МНОГОМИЛЛИОННЫЕ УБЫТКИ
 • «ЛАВОЧКИ КЕРНЕСА»: У ХАРКОВІ ВСТАНОВИЛИ НОВИЙ РЕКОРД
 • У райсуді Харкова ще один суддя захворів на коронавірус

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .