Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Договір купівлі-продажу земельної ділянки
Категория: Показательное дело

altМіська рада звернулась до госпо­дарського суду з позовом до ТОВ про визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки, укладений між виконавчим комітетом міської ра­ди та ТОВ. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач спірний договір, ук­ладений відповідно до розпорядження Виконкому міської ради про продаж зе­мельної ділянки не відповідає вимогам закону і є недійсним, оскільки відпо­відно до п.34.ч1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення питань регулювання земель­них відносин відноситься виключно до компетенції місцевої ради.
Рішенням місцевого господар­ського суду позов задоволено пов­ністю. Визнано недійсним договір ку­півлі-продажу земельної ділянки, ук­ладений між виконавчим комітетом міської ради та ТОВ. Рішення обгрун­товане тим, що договір укладено з по­рушенням вимог п. 34 ч,1 ст.26, п.43ч.1 ст.26, п.16 ч.З ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування».
Постановою апеляційного госпо­дарського суду вказане рішення скасо­вано та відмовлено у позові. Постанова обгрунтована тим, що продаж земель­ної ділянки здійснено Виконавчим комітетом за згодою міської ради і ук­ладений договір купівлі-продажу відповідає вимогам закону. Постановою Вищого господарського суду України скасовано постанову апеляційного го­сподарського суду від та залишено в силі рішення господарського суду об­ласті.
Верховний Суд України, скасовую­чи постанову Вищого господарського суду України, вказав на те, що госпо­дарськими судами встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу, укладеного з фондом державного майна України, ТОВ стало власником незавер­шеного будівництва магазина розташо­ваного на спірній земельній ділянці. Міський виконком продав, а ТОВ купи­ло земельну ділянку, виділену під будівництво магазину (далі-Договір).
Відповідно до ч. 1 ст. 5; ч. З ст. 10; ч. 1 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає, - зокрема і виконавчі органи сільських, селищних і міських рад які діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах визначених цим та іншими законами і є юридичними осо­бами. На вимоги Закону суди увагу не звернули і Виконком міськоїради - сторону у спірному договорі - до участі у справі не залучили.
Рішенням четвертої сесії ХХІІІ скли­кання міської ради була затверджена Програма приватизації майна міської ради на 1998 рік та затверджено Поло­ження про місцевий орган приватизації - виконком міської ради на 1998 рік. По­вноваження виконкому міської ради, як органу приватизації, що були делеговані міською радою в період прийняття спір­них нормативних актів з укладенням до­говорів з 1966 по 1999 року не досліджу­вались, тому висновки судів щодо їх відповідності чи невідповідності вимо­гам законодавства договору купівлі-продажу земельної ділянки є передчас­ними.
Умови Договору сторонами в по­вному обсязі виконані. Вартість зе­мельної ділянки за платіжним доручен­ням, перерахована покупцем до місцевого бюджету.
Загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність) ст. 71 ЦК УРСР вста­новлено в три роки. Щодо позовів про визнання договорів недійсними ст. 83 ЦК УРСР не містить вимог на які позов­на давність не поширюється. Згідно із штампом суду позов заявлено із знач­ним пропуском строку позовної дав­ності без клопотання про його понов­лення. Статтею 75 ЦК УРСР встановле­но, що незалежно від заяви сторони, суд зобов'язаний застосувати позовну давність. Від виконання вимог ст. 75 ЦК УРСР суди ухилися.
За таких обставин всі судові рішен­ня у справі підлягають скасуванню з на­правленням справи на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 receptionist jobs, 27 марта 2011 15:02
Обалденно полезный и качественный сайтец у Вас! Хорошо, что еще есть такие :-)
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • У випадку бездіяльності слідчого суддя за клопотанням учасника провадження встановлює конкретний строк для проведення процесуальної дії, стаття 114 КПК України (Жовтневий районний суд м. Харкова від 18 березня 2016р., суддя Федюшин М.В)
 • Нетверезий “коп” дістав пiстoлeт та виcтpілив чоловіку у спину, за те що той зробив поліцейському зауваження
 • ВССУ: Узагальнення «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування» (станом на 12 січня 2017р.)
 • Партнерами Коломойского стали американцы, которые "кинули" украинскую оборонку на $8 млн – Bihus.Info
 • СБУ задержала на границе бывшего замдиректора завода имени Малышева c 55 медалями
 • Сім'я нового голови НБУ Шевченка заборгувала за комуналку 1,2 млн гривень
 • На Харковщине сгорела иномарка. Возможен поджог (фото)
 • На Одесской таможне трое руководителей погорели на взятках
 • Найден тайный склад табачных контрабандистов (ФОТО)
 • В Харькове прошел рейд по ночным клубам, барам и ресторанам (видео, фото)

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .