Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Ухвали господарських судів можуть бути оскаржені незалежно від обмежень, встановлених статтею 106 ГПК України.
Категория: Правовой ликбез

altЯк відомо, у судових спорах кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Чинне процесуальне законодавство передбачає ряд інструментів, якими сторони для цього можуть користуватися, але в той же час встановлює і ряд обмежень для них. Іноді такі обмеження стають на шляху встановленню істини. Це, в тому числі, стосується і порядку оскарження ухвал господарських судів.
 
СУТЬ ПИТАННЯ

На жаль, станом на сьогоднішній день існує певна неоднозначність у трактуванні спірних питань у судочинстві, і законодавець не поспішає вирішувати їх. У таких умовах все більшого значення набуває судова практика, зокрема рішення Верховного та Конституційного судів, а також роз'яснення, якими нижчі суди вимушені керуватись у таких умовах.
Це стосується і порядку оскарження ухвал у господарському процесі. У листі від 17 січня 2005 року № 3.2.-2005 Верховний Суд України повідомляв, що набула поширення практика подання сторонами у справі апеляційних і касаційних скарг на ухвали господарського суду, які не може бути оскаржено ані в апеляційному та касаційних порядках.
 
У зв"язку з тим, що відповідні дії сторін у справі, як правило, спрямовані на затягування судового процесу, Верховний Суд рекомендував судам відмовляти у прийнятті таких скарг з посиланням на частини першу та четверту статті 106 ГПК.

Проте листом від 28 березня 2008 року № 3.2-2008 попередній лист було відкликано. Чи значить це, що Верховний Суд змінив свою точку зору? Яка ситуація з оскарженнями ухвал господарських судів складається на сьогоднішній день і які саме ухвали можуть оскаржуватися в апеляційному та касаційному порядках? Спробуємо відповісти на ці питання.

 Спробуємо відповісти на ці питання.

ЯКЩО НЕ МОЖНА, АЛЕ ДУЖЕ ХОЧЕТЬСЯ
 
Статті 106 та 11ГТПК передбачають, що ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені у випадках, передбачених Кодексом та Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Саме цим керувалися суди, відмовляючи у прийнятті скарг на інші ухвали. Та чи достатньо обґрунтована ця позиція?

П. 8 ч. З ст. 129 Конституції України передбачає, що основними засадами судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Отже Конституція щодо оскарження рішень судів встановлює правило, відповідно до якого дозволено все, що не заборонено. Очевидно, що норми ГПК, які ж у свою чергу передбачають інше правило: заборонено все, що не дозволено, не відповідають вимогам Конституції.

Незважаючи на це, Вищий господарський суд України вважає, що порядок, встановлений ст.ст. 106 та 11113 ГПК, відповідає вимогами Конституції, а передбачені ними норми, відповідно до неї, є саме такими «випадками, встановленими законом.  (Постанова від 16 лютого 2005 року у справі № 9/38, Постанова від 23 лютого 2005 року у справі № 20-4/047-8/021-9/380. Постанова від 18 квітня 2007 року у справі № 7/89-ПН-06 та ін.).

Крапку у цьому поставив Конституційний Суд України» який у рішенні від 11 грудня 2007 року у справі №11-рп/2007 роз'яснив значення п. 8 ч. З ст. 129 Конституції України і вказав, що аналіз аналогічних за змістом статей Кримінально-процесуального кодексу України (зокрема п. З ч. 2 ст. 347) свідчить про те, що «законодавець прямо не передбачив у них норм, які встановлюють випадки, коли заборонено перевірку в касаційному порядку постанов місцевих судів, якими залишено без задоволення скарги на постанови про відмову в порушенні кримінальної справи та аналогічних за суттю ухвал апеляцій-ного суду, винесених щодо цих постанов».

Таким чином, Конституційний Суд України підтвердив, що кожний «випадок, встановлений законом» повинен визначатися індивідуально, а заборона ГПК оскаржувати всі ухвали, які не передбачені законом, як оскаржувані, є такою, що не відповідає вимогами Консгитуції.

Цікавий факт
Конституційний Суд України підтвердив, що кожний «випадок, встановлений законом» повинен визначатись індивідуально, а заборона ГПК оскаржувати всі ухвали, які не передбачені законом як оскаржувані є такою, що не відповідає вимогами Конституції
 
ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ

Отже, яким чином іти у кожній конкретній справі та на яку приставати позицію — все це залежить лише від вашого бажання. У будь-якому разі вам доведеться обирати доводи як для прийняття апеляційної або касаційної скарги на таку ухвалу господарського суду, так і для відмови в її задоволенні.

Упершому випадку найкраще буде посилатись на норми п. 8 ч. З ст. 129 Конституції України та рішення Конституційного Суду України від 11 грудня 2007 року у справі № 11-рп/2007. В апеляційній скарзі буде доцільно вказати всі аргументи, в тому числі й ті, які пояснюють, чому застосування до неї норм ст.ст. 106 та 11113ГПК буде помилкою. Приймати її чи відмовити у прийнятті суддя вирішуватиме особисто, і ваша позиція повинна бути для цього максимально зрозумілою та переконливою.

Цікавий факт

Апеляційному та касаційному оскарженню підлягають всі ухвали господарських судів, крім випадків у яких це прямо заборонено законом

У другому ж випадку вам, на жаль, не залишається нічого іншого, окрім чекати рішення судді щодо прийняття такої скарги. Подавши її і поставивши перед судом це питання протилежна сторона вже домоглася затягування процесу. Вам же залишається лише домогтися відмови у задоволенні такої скарги, якщо вона буде прийнята. Для цього вам можуть знадобитися, крім всього наведеного вище, норми ст. 22 ГПК, і посилання на те, що протилежна сторона користується своїми правами недобросовісно та використовує їх з метою затягнути винесення рішення у справі.

ВИСНОВОК

Отже, відповідно до норм Конституції України апеляційному та касаційному оскарженню підлягають всі ухвали господарських судів, крім випадків, у яких це прямо заборонено законом. Статті 106 та 11113 ГПК не можуть вважатися нормами, що встановлюють таку заборону, оскільки заборона повинна встановлюватись індивідуально.

Загалом же питання оскарження ухвал господарських судів на сьогоднішній день є неоднозначним і в інтересах покращення якості правосуддя потребує якнайшвидшого законодавчого регламентування.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 forex broker, 19 ноября 2010 03:33
Думаю, эту тему можно развивать до бесконечности
 
 
 mail order brides, 24 марта 2011 04:09
Чувствуется, что уже видел где-то этот текст. Проверьте через поисковик!
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • У випадку бездіяльності слідчого суддя за клопотанням учасника провадження встановлює конкретний строк для проведення процесуальної дії, стаття 114 КПК України (Жовтневий районний суд м. Харкова від 18 березня 2016р., суддя Федюшин М.В)
 • Нетверезий “коп” дістав пiстoлeт та виcтpілив чоловіку у спину, за те що той зробив поліцейському зауваження
 • ВССУ: Узагальнення «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування» (станом на 12 січня 2017р.)
 • Партнерами Коломойского стали американцы, которые "кинули" украинскую оборонку на $8 млн – Bihus.Info
 • СБУ задержала на границе бывшего замдиректора завода имени Малышева c 55 медалями
 • Сім'я нового голови НБУ Шевченка заборгувала за комуналку 1,2 млн гривень
 • На Харковщине сгорела иномарка. Возможен поджог (фото)
 • На Одесской таможне трое руководителей погорели на взятках
 • В Харькове прошел рейд по ночным клубам, барам и ресторанам (видео, фото)
 • ГЛАВВРАЧА ХАРЬКОВСКОЙ БОЛЬНИЦЫ ПОДОЗРЕВАЮТ В ХАЛАТНОСТИ С УЩЕРБОМ ПОЧТИ НА 3 МИЛЛИОНА ГРИВЕН

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .