Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Як правильно укласти договір?
Категория: Горячая линия

Підприємство хоче укласти договір оренди автомобіля з фізичною особою, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, за плату на певний строк. Як правильно укласти договір?

Якщо договір оренди автомобіля укладається між підприємством та фізичною особою (не суб’єктом підприє­мницької діяльності), то відповідно до ч. 1 ст.759 Цивільно­го кодексу (далі — Кодекс) за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати найма­чеві майно у користування за плату на певний строк. Згідно з ч.1 ст.760 Кодексу предметом договору оренди може бути автомобіль. Договір оренди автомобіля складається в довільній формі, але з урахуванням вимог, передбачених Кодексом. Зміст договору становлять умови як погоджені сторонами, так і обов'язкові відповідно до чинного законодавства. Істот­ними (без досягнення згоди щодо яких договір буде вва­жатися неукладеним) умовами для договорів цього виду є:

об'єкт оренди (склад і вартість автомобіля, цільове при­значення);

орендна плата з урахуванням її індексації;

строк, на який укладається договір оренди;

відновлення орендованого майна та умови його повер­нення.

Також у договорі оренди автомобіля можуть передба­чатися такі умови:

строк, у який орендодавець має передати автомобіль орендарю;

право передачі орендарем автомобіля в суборенду;

сторона, на яку покладається проведення ремонту авто­мобіля, що орендується;

умови проведення поліпшення автомобіля, що орен­дується;

умови припинення договору оренди автомобіля.

Обов’язковою вимогою до договорів цього виду є те, що договір найму транспортного засобу укладається у пись­мовій формі. Якщо договір найму транспортного засобу складається за участю фізичної особи, то він обов'язково підлягає нотаріальному посвідченню (ст.799 Кодексу). До­говори оренди автомобіля посвідчуються нотаріусами не­залежно від місця їх реєстрації. Якщо такий договір не було нотаріально посвідчено, він вважається недійсним, внаслі­док чого орендар (підприємство) ризикує втратити право на включення до складу валових витрат і податкового кре­диту витрат, пов’язаних з утриманням та експлуатацією транс­портного засобу, орендованого у фізичної особи.

У договорі оренди автомобіля слід зазначити наймену­вання та марку автомобіля, державний номер, рік випуску, колір, номери двигуна, шасі та кузова, реквізити свідоцтва про реєстрацію автомобіля в органах ДАІ (технічного пас­порта) та вартість автомобіля.

Розмір орендної плати встановлюється за погодженням сторін. Договором також передбачається строк сплати орен­дних платежів. Якщо такий строк не встановлено догово­ром, то відповідно до ч.5 ст.762 Кодексу плата за корис­тування майном вноситься щомісяця.

Ст.763 Кодексу визначено, що договір найму укладається на строк, установлений договором за погодженням сторін. Якщо строк договору не встановлено, договір вважається укладеним на невизначений строк. При цьому кожна із сторін договору найму, укладеного на невизначений строк, може відмовитись від договору  будь-який час, письмово попередивши про це другу сторону за один місяць. Договором може бути встановлено інший строк для попередження про відмову від договору найму, укладеного  на невизначений строк. Якщо орендар продовжує користуватися автомобілем, що орендується, піля закінчення строку договору оренди, то відповідно до ст.764 Кодексу за відсутності заперечень орендодавця протягом 1 місяця договорів вважається відновленим на строк, установленний раніше договором. При передачі автомобіля в оренду орендодавець має надати орендарю відповідну технічну документацію на транспортний засіб, перелік якої зазначається в договорі оренди. Орендар на період дії договору оренди автомобіля необхідно оформити тимчасовий реєстраційний талон. Ст.776 Кодексу визначено питання щодо відновлення орендованого майна. Поточний ремонт автомобіля здійснюється орендарем, а капітальний-орендодавцем, якщо інше не передбачено договором оренди. Підприєм­ство, яке отримало в оренду автомобіль, самостійно вико­ристовує його у своїй діяльності. Воно має право (без зго­ди орендодавця) укладати від свого імені договори перевезення, а також інші договори відповідно до призначення транспортного засобу та умов договору (ст.ст. 773 та 800 Кодексу).

Ст. 801 Кодексу визначено, що витрати, пов'язані з вико­ристанням транспортного засобу, в тому числі зі сплатою податків та інших платежів, несе наймач.

Згідно із Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і ме­ханізмів» податок сплачує власник транспортного засобу. Передача транспортного засобу в оренду ніяк не змінює його правового статусу.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Справа № 643/16243/21
 • Справа № 638/16800/19
 • Ученые докопались до ИСТИНЫ. Мы 4-е поколение людей на планете. Какими были ЯДЕРНЫЕ войны древности
 • Через полгода после второй дозы происходит значительное снижение антител к коронавирусу, - исследование
 • $12 миллиардов на зарплаты и пенсии. Как Россия усилит поддержку "ЛДНР" и что это значит для Украины
 • ЖЕСТОКОЕ ИЗБИЕНИЕ ДЕВУШКИ НА САЛТОВКЕ: ИМЕНА ВИНОВНИКОВ ЗНАЮТ ВСЕ. КРОМЕ СЛЕДСТВИЯ
 • СКАНДАЛЬНАЯ ДОРОГА ЧЕРЕЗ «БАРАБАШОВО» ЗАДУМАНА, ЧТОБЫ ОТЖАТЬ ПРИБЫЛЬНЫЙ БИЗНЕС,– СМИ
 • Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
 • В центре Харькова рухнул строительный кран (фото)
 • Харьковский судья заявил о вмешательстве в его деятельность

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .