Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






Програма Яценюка. Незадоволення та шантаж у Раді
Категория: Новости

На ранковому засіданні фракції БПП 11 грудня депутати жорстко критикували внесену в парламент програму діяльності уряду.

Документ прем’єр Арсеній Яценюк мав презентувати у парламенті через годину.

- Обурені були майже усі. Програма не подобалося нікому. На адресу Яценюка лунало багато критики, - розповідає один з депутатів від БПП.

На засіданні були присутні спікер Ради Володимир Гройсман і перший віце-прем’єр Геннадій Зубко.

- Гройсман переконував, що варто проголосувати за програму дій, бо є ризики розвалу коаліції, але ми наполягали на тому, що її потрібно допрацювати - говорить один з депутатів від БПП.

Розкритикував програму від Яценюка і голова фракції БПП Юрій Луценко. "Це - щось середнє між студентською халтурою і журналом "Мурзілка", - написав він в своєму Facebook. – Єдине за що можна голосувати – це малюнки. Гарна робота, викликає оптимізм".

- Ми побачили програму за добу до голосування за неї. І, чесно кажучи, були в шоці. Хоча ніхто не говорить про це прямо, але з Луценком усі згодні - на журнал "Мурзілка" схоже, - сміється один з депутатів від БПП.

У депутатів були причини бути незадоволеними. Так, розділ "Нова правоохоронна система" містив 3 пункти, серед яких був абстрактний - "реалізація принципу служити і захищати замість карати і кришувати". Серед завдань реформи системи правосуддя у програмі зазначалося "забезпечення доступу до правосуддя".

Депутати фракції БПП не хотіли голосувати за програму і запропонували допрацювати її, включивши пункт про те, що Коаліційна угод є невід’ємною частиною програми уряду.

З такою позицією фракція БПП виходила на засідання парламенту.

У підсумку за програму діяльності Кабінету міністрів проголосували 269 народних депутатів. Але для цього Яценюку прийшлося піти на шантаж та поступки.

Слова Яценюка

Текст програми народні депутати отримали за добу до голосування. Документ налічував 14 сторінок і розділів, на яких описувалася нова політика безпеки, державного управління, антикорупційна політика, правоохоронна система.

 Документ писали в Кабміні протягом цього тижня.

- Була написана базова програма, але зараз 70% від того змінюють. Ми напрацьовуємо свої варіанти і одразу, як буде готово – вносимо на розгляд парламенту, - розповідав у понеділок, 8 грудня, "Українській правді" один з міністрів.

У вівторок ситуація не покращилася. Анонсоване на 9 годину ранку засідання Кабміну перенесли на 11. Остаточного, виправленого варіанту програми у міністрів не було. Її показували урядовцям лише на екрані.

- Справа в тому, що її дописував особисто Арсеній Яценюк. На комп’ютері, - говорить один із членів уряду.

За інформацією співрозмовників "Української правди", серед членів уряду було теж багато незадоволених. Проте міністри вирішили підтримати програму, сподіваючись на те, що вона матиме декларативний характер, а згодом кожний окремий член уряду зможе підготувати своє бачення розвитку галузі та підшефного міністерства.

- За моєю інформацією, у Яценюка був хороший і глибокий документ, але в останні два дні він чомусь скасував його, і в кінцевому випадку нам надали те, що надали, - говорить один з депутатів від БПП.

У підсумку Яценюк презентував депутатам саме анонсовану за добу програму. Його виступ  тривав більше години. На початку прем’єр згадав про військову загрозу з боку Росії.

- 20% української економіки сконцентровані в Луганську і Донецьку. Ми втратили саме за російської військової агресії 20% доходів, 20 % валютної виручки, 20 % економічного потенціалу держави. Сьогодні ситуація ще більш складна, ніж була 9 місяців тому – розповідав Яценюк депутатам.

Далі прем’єр зупинився на реформах, питанні люстрації та проблемі кадрового дефіциту.

Після сорока хвилин виступу, коли деякі народні депутати вже уважно не слідкували за пропозиціями, Яценюк звернувся до зали "Ви ще не змучилися товарищі. Ні? То добре".

Виступ прем’єр завершив пасажем про необхідність співпраці із міжнародними фінансовими організаціями. "На наступний рік додатково до тієї програми, яка передбачена МВФом, це не ми сказали, це газета "Financial Times" написала, нам необхідно 15 млрд доларів", - грав цифрами Яценюк.

Окремо він зупинився на донорській конференції, яку зараз готують міністри Наталія Яресько та Айварас Абрамавічус.

- Тепер прийшов час натискати кнопки за ці реформи, і вони чітко виписані, - зазначив наприкінці виступу Яценюк.

Проте депутати не поспішали голосувати за урядову пропозицію. Спочатку Яценюкові задали близько десяти питань, потім зявилися пропозиції від членів коаліції.

- Без виступу ця програма не відповідає на сотні запитань, які поставлені як завдання в Коаліційній угоді. Тому ми будемо підтримувати, щоб в преамбулі цієї програми було чітко зафіксовано, що Коаліційна угода є невід’ємною частиною цього процесу, - сказав голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

Просили допрацювати програму у фракції Ляшка і "Батьківщині".

Члени депутатських груп "Воля народу" Ігоря Єремєєва і "Економічний розвиток" Віталія Хомутинніка не захотіли голосувати за пропозиції прем’єра. Так само відмовилася підтримати Яценюка і фракція "Опозиційний блок".

Через масове незадоволення депутатів та пропозиції членів коаліції, Гройсман змушений був оголосити 30-хвилинну перерву. Під час неї в кабінеті в кабінеті спікера відбулося засідання Ради коаліції.

Там керівники фракції БПП переконували Яценюка додати в преамбулу пункт про те, що Коаліційна угода є невід’ємною частиною програми уряду.

Загнати в рамки

- Яценюк прозоро натякнув, що якщо ми не проголосуємо за цю програму сьогодні, він вимушений буде приймати для себе політичне рішення. Ми зрозуміли, що він говорить про відставку, - розповів УП один з учасників Ради коаліції.

Під час засідання Ради коаліції між Яценюком і Луценком відбулася перепалка.

Луценко переконував Яценюка у тому, що камікадзе є не лише в Кабміні, але і у парламенті і мають бути політичні рішення. В іншому випадку і уряд, і парламент – не безальтернативні.

Для керівників фракцій БПП важливо було не дати Яценюку заявити про відставку, хоча на  такий крок у будь-якому випадку не вистачило би голосів депутатів. Крім того, депутати хотіли поставити Яценюка в рамки, додавши до програми дій уряду пункт про Коаліційну угоду.

- Йти у відставку – це улюблена стратегія Яценюка, тому важливо було не дати розкачати ситуацію. Він відставками погрожував ще у серпні, - говорить один із депутатів від БПП.

У "Народному фронті" такі претензії партнерів по Коаліції не сприймали.

- Турчинов правильно сказав. 60% Кабміну – люди Порошенко. Якщо хоче, нехай відкликає з уряду своїх міністрів. Або висувають Гройсмана прем’єром, але тоді ми будемо наполягати на тому, щоб першим віце-прем’єром був Андрій Садовий. Як критикувати – так усі найрозумніші, а як брати відповідальність за країну, так усі в сторону! - обурювався в кулуарах парламенту один з нардепів від НФ.

Нардеп від НФ Сергій Пашинський також не згодний з безпідставною на його погляд критикою з боку парламентарів.

- Якщо Яценюк зробить хоча б 50% від того, що записано в програмі – він кращий прем’єр і увійде в історію.

Але у підсумку Яценюка вмовили включити в програму діяльності Кабміну пункт про Коаліційну угоду. Це положення у постанову фактично на колінці вносив Юрій Луценко.

- Програма дій уряду – це юридичний документ, а Коаліційна угода – політичний. Але закріпивши її в програмі, ми фактично зробили Угоду юридичним документом, обов’язковим для виконання і тепер не виконувати її не вийде, - пояснив УП один з нардепів від БПП.

Члени коаліції також раділи, що змогли добитися від Яценюка обіцянки, що кожен міністр в уряд має підготувати свою програму дій, а також змін до Бюджетного и Податкового кодексу.

За зміни до них депутати зможуть проголосувати вже наприкінці грудня – під час пленарних засідань з 23 по 26 грудня.

 Схоже, цього разу прем’єру Яценюку не вдасться уникнути непопулярних рішень або пояснювати відсутність реформ військовими діями на Сході. Політичні партнери по коаліції робитимуть все можливе, щоб контролювати діяльність Кабінету міністрів.

- Ми маємо розуміти, що сидимо в одному човні, і якщо до весни в країні не буде реформ – підемо на дно усі, - відповідає на це один з депутатів від БПП.

Джерело: Українська правда


Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Справа № 643/16243/21
 • Справа № 638/16800/19
 • Ученые докопались до ИСТИНЫ. Мы 4-е поколение людей на планете. Какими были ЯДЕРНЫЕ войны древности
 • Через полгода после второй дозы происходит значительное снижение антител к коронавирусу, - исследование
 • $12 миллиардов на зарплаты и пенсии. Как Россия усилит поддержку "ЛДНР" и что это значит для Украины
 • ЖЕСТОКОЕ ИЗБИЕНИЕ ДЕВУШКИ НА САЛТОВКЕ: ИМЕНА ВИНОВНИКОВ ЗНАЮТ ВСЕ. КРОМЕ СЛЕДСТВИЯ
 • СКАНДАЛЬНАЯ ДОРОГА ЧЕРЕЗ «БАРАБАШОВО» ЗАДУМАНА, ЧТОБЫ ОТЖАТЬ ПРИБЫЛЬНЫЙ БИЗНЕС,– СМИ
 • Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
 • В центре Харькова рухнул строительный кран (фото)
 • Харьковский судья заявил о вмешательстве в его деятельность

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)











  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

















  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .