Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Яких помилок варто остерігатися при заповненні декларації на початок будівельних робіт
Категория: Важно знать

Замовник будівництва має право виконувати будівельні роботи на об’єктах, що належать до І-ІІІ категорії складності, після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.

Бланки декларацій є у вільному доступі та постійно оновлюються на офіційному веб-сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України www.dabi.gov.ua у розділі «Бланки документів».

Замовник будівництва  або уповноважена особа подає два примірники заповненої декларації через дозвільний офіс або центр надання адміністративних послуг.

Вид будівництва (для декларацій) – нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення діючих підприємств, капітальний ремонт – визначається проектною документацією. Будь-які інші уточнення (перепланування, розширення, надбудова тощо) можуть вживатися у найменуванні обєкта будівництва, але в жодному разі не повинні суперечити вимогам Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіонбуду України 16.05.2011 № 45, та ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво»

Код об’єкта визначається згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, обов’язково конкретизується по підпунктах, що дає змогу характеризувати призначення будівлі чи споруди.

Категорія складності визначається замовником та проектувальником на підставі розрахунку категорії складності, який обов’язково входить в склад проектної документації на об’єкт будівництва.

Технічний нагляд проводится інженером технічного нагляду з метою контролю якісного виконання будівельно-монтажних робіт на підставі укладеного договору із замовником та/або наказу про призначення інженера технічного нагляду на об’єкт будівництва. Наявність чинного кваліфікаційного сертифіката у інженера технічного нагляду є обов’язкова.

Вихідними даними для проектування об’єкта будівництва є отримані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, видані виключно органом містобудування та архітектури у відповідності до ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у випадку, якщо такі необхідні.

Перелік об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 22.07.2011 за №912/19650.  У декларації про початок виконання будівельних робіт необхідно зазначати конкретний пункт вищевказаного переліку. Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об’єкта.

Проектна документація на будівництво об’єктів розробляється з урахуванням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних, будівельних норм, державних стандартів і правил, проходить експертизу проектної документації щодо об’єктів, які споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами, – в частині міцності, надійності та довговічності будинків та споруд .

Наявність чинного кваліфікаційного сертифіката у головного архітектора та/або інженера проекту є обов’язкова.

Після проведеної позитивної експертизи проектна документація затверджується замовником.

Авторський нагляд проводиться згідно наказу проектувальника для забезпечення контролю за втіленням проектних рішень в ході будівельно-монтажних робіт.

Основні техніко-економічні показники об’єкта вносяться у декларацію на підставі розробленої документації відповідно до об’єкта будівництва.

Окреме питання – підстави використання для будівництва земельної ділянки.

Документи, що посвідчують право власності на земельну ділянку чи право користування нею: державний акт, свідоцтво на право власності, договір оренди, договір суперфіцію.

Також зазначаємо про необхідність зазначення  підстав для проведення державної реєстрації прав про нерухоме майно у Державному реєстрі прав: договір купівлі-продажу земельної ділянки, договір дарування тощо.

За відсутності документа, що посвідчують право власності на земельну ділянку чи право користування нею,  необхідно керуватися ч.4 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Прийняття в експлуатацію здійснюється шляхом реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації, до якої включаються характеристики та техніко-економічні показники обєкта, визначені за результатами технічної інвентаризації.

Технічна інвентаризація закінчених будівництвом об’єктів є обовязковою та проводиться з метою визначення їх фактичної площі та об’єму для оформлення документів про прийняття в експлуатацію, які в подальшому будуть підставою для включення даних про такі об’єкти до державної статистичної звітності та оформлення права власності на них.

Датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта є дата реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Окремо наголошуємо на те, що відсутність пробілів, ком та орфографічні помили не є підставою для повернення документів на доопрацювання. Підставою для повернення є відсутність даних, які передбачені встановленою формою декларації, але є обовязковими для внесення реєстраторами даних до Єдиного реєстру.

Повідомлення та декларацію про початок виконання підготовчих або про початок виконання будівельних робіт забудовник (фізична або юридична особа) може також зареєструвати через мережу Інтернет за допомогою офіційного вебсайту Державної архітектурно-будівельної інспекції України www.e-dabi.gov.ua у розділі «Електронні адміністративні послуги». Для зручності користувачів даної послуги наявні корисні посилання, в тому числі інструкції з отримання електронної послуги.

Для внесення даних на заявку на отримання адміністративної послуги необхідним елементом є отримання електронного підпису, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документу іншими суб’єктами електронного документообігу.

Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. Послуги з надання ЕЦП в Україні впроваджуються акредитованими центрами сертифікації ключів.

Джерело: Протокол юридичний інтернет-ресурс


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • Из-за пандемии доля туризма в мировой экономике сократилась вдвое
 • Жінки! Зихищайти свої права!!!
 • В Украине почти 15 тысяч новых заражений Covid, больше всего – на Харьковщине
 • Какие ограничения действуют в Турции в апреле и мае 2021
 • 80% лекарств, назначаемых при коронавирусе в Харькове, – это кормление аптеки – что рассказал доктор Комаровский депутатам горсовета
 • Все пять вымогателей – “залютинских” арестованы без права внесения залога (фото)
 • "Фактически нападение": в МИД раскрыли детали задержания украинского консула в РФ
 • Выбьют долг и извинятся. Как будет работать новый закон о коллекторах и остановит ли он террор кредиторов
 • Розмір ідола острова Пасха
 • Власть, коррупция, секс. Что общего между обезьянами и политиками – рассказывает приматолог Франс де Вааль

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .