Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Як легко отримати дозвіл на зброю в Україні?
Категория: Правовой ликбез

Результат пошуку зображень за запитом "Як легко отримати дозвіл на зброю в Україні?"

Питання, як отримати дозвіл на зброю, як купити таку зброю для захисту себе, своєї сім’ї і свого дому нині для багатьох українців стає дуже актуальним. Крім цього, в суспільстві останнім часом жваво йде обговорення реалізації на законодавчому рівні можливості кожному громадянинові мати вогнепальну зброю.

Тому сьогодні поговоримо на тему, чи потрібна широка легалізація можливості кожному мати зброю та як отримати дозвіл на зброю і захистити себе за вже діючим законодавством України.

Згідно з Кримінальним Кодексом України, всі громадяни можуть скористатися зброєю, будь-яким предметом або іншими засобами для захисту себе у разі нападу або вторгнення у їх житло чи інше приміщення. Але далеко не кожен може бути власником зброї, а тим паче травматичної зброї на законних підставах.

Цей привілей належить виключно спеціальній категорії осіб, якими є:

 • співробітники правоохоронних органів та їх близькі родичі;
 • державні службовці;
 • військовослужбовці;
 • співробітники суду та їх близькі родичі; народні депутати України;
 • журналісти.

Тому сьогодні порядок отримання травматичної зброї не будемо розглядати.

На законних підставах всі українці можуть володіти тільки гладкоствольною мисливською (з 21 року), нарізною мисливською (з 25-річного віку) та пневматичною зброєю (з 18 років). Таку зброю можна носити тільки не зарядженою!

Як отримати дозвіл на зброю?

Для того, щоб отримати дозвіл на зброю, необхідно пройти декілька етапів.

1. Купуємо і встановлюємо вдома сейф для зброї (приблизно 800 грн.)

Ставити потрібно не на видному місці, бажано в прихованому кутку кімнати, закріпити гвинтами як до підлоги, так і до стінок.

2. Проходимо медичну комісію – отримуємо медичну довідку (форма 127/о).

Ціна питання близько 160 грн. і 5 хв. в приватній лікарні, і до 300 грн. і 3-х годин в загальній поліклініці. Якщо збираєтесь окрім гладкоствольної зброї отримувати і нарізну, зробіть ксерокопію мед. довідки і скажіть про це інспекторові. Він перевіряє оригінал мед. довідки за формою №127/о, в справу покладе її копію, а оригінал віддасть для оформлення нарізної зброї.

3. Проходимо навчання і складаємо іспит.

Пройти навчання і скласти іспит з матеріальної частини зброї, правил поводження з нею і її застосування – отримати Довідку про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування.

Проходять курси в спеціальних тирах у вашому місті. Ціна питання – в районі 200 гривень.

4. Подаємо документи.

Щоб отримати дозвіл на гладкоствольну, мисливську зброю до підрозділів дозвільної системи МВС України потрібно подати наступні документи:

 • Заява на ім’я керівника органів внутрішніх справ про видачу дозволу. За місцем проживання заявника, заповнюється у відділі МВС.
 • Заповнену заяву – картку. Заповнюється у відділі МВС.
 • Мед. довідку про те, що протипоказань на придбання зброї немає. Форма 127/о. Ціна питання близько 160 грн.
 • Ксерокопію договору страхування. Близько 50 гривень. страховка розрахована на 3 роки.
 • Документ про те, що Ви пройшли курси по вивченню мат.частини зброї, правил її застосування і поводження з нею. Проходять курси в спеціальних тирах у вашому місті. Ціна питання – 200 гривень.
 • Довідка про відсутність судимості. Її зараз не потрібно робити згідно із наказом МВС №745 від 11.10.2011, яким затверджені зміни до наказу МВС від 21.08.98 № 622 – і тепер в міліцію (дозвільну. систему) довідку про несудимість з міліції немає потреби подавати. Вони самі зобов’язані зробити запит про несудимість. В будь-якому випадку зараз таку довідку можна зробити безкоштовно онлайн.
 • Оригінал паспорта, його копія + 4 фотографії 3*4.
 • Квитанція про сплату за реєстрацію зброї:

Результат пошуку зображень за запитом "Як легко отримати дозвіл на зброю в Україні?"

 

1) за послуги дозвільної системи – 18,00 грн;

2) за послуги дозвільної системи – 9,00 грн;

3) за дозвіл на придбання гладкоствольної зброї – 39,00 грн;

4) за посвідчення на право зберігання і носіння зброї – 138,00 грн.

5. Оплачуємо послуги.

Подаємо всі вищеназвані документи інспекторові, який перевіряє їх і видає Вам на оплату квитанцію. Після оплати послуг, що зазначені вище в квитанції, приносимо її інспекторові.

“Вже сьогодні, пройшовши сувору дозвільну процедуру, кожен може купити гладкоствольну та нарізну мисливську, пневматичну зброю.”

6. Після цього чекаємо 30 днів.

За цей час дозвільна система МВС перевіряє заявника, відправляє дільничого перевірити наявність сейфу за вашою адресою проживання і так далі.

7. Отримуємо дозвіл на купівлю зброї.

Через 30 днів приходимо у своє районне відділення дозвільної системи і отримуємо дозвіл на купівлю гладкоствольної зброї.

З моменту отримання цього дозволу у Вас є 3 місяці на вибір і придбання зброї. Якщо за цей час так нічого і не куплено, то потрібно:

1) здати дозвіл назад в дозвільну систему МВС;

2) або з’явитися в дозвільну систему до закінчення 3 міс. терміну і продовжити цей дозвіл.

8. Беремо паспорт і їдемо у магазин зброї.

9. Забираємо дозвіл на зброю.

дозвіл на зброю

Після купівлі зброї приходимо у свій відділ дозвільної системи, інспектор звіряє номери на зброї і в документах. Через пару днів приходимо і забираємо пластиковий дозвіл на право зберігання та носіння зброї.

Вітаємо! Дозвіл на гладкоствольну зброю отриманий!

І все це нам обійшлося в:

160 грн. медична довідка (форма №127/о) + 90 грн. довідка про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею і її застосування + 20 грн. 4 фото 3×4 + за послуги дозвільної системи: 18,00 грн. + 9,00 грн. за дозвіл на придбання гладкоствольної зброї – 39,00 грн. + за посвідчення на право зберігання і носіння зброї – 138,00 грн. + 51 грн. договір страхування за шкоду третім особам = всього 525 грн. (саме оформлення). До цієї суми додаємо 780 грн. – вартість сейфу.

Тобто отримання дозволу нам обійшлося в 1305 грн.

І остаточна сума складається ще з вартості самої зброї в районі 3-7 тис. грн.

Щодо отримання дозволу на нарізну мисливську зброю:

* Дозвіл на нарізну зброю оформляється НЕ в районних відділах дозвільної системи МВС, а в обласних (міських) управліннях дозвільної системи МВС.

* Для оформлення дозволу на право придбання, носіння і зберігання нарізної зброї подається такий же список документів, як і зазначалося вище для отримання гладкоствольної зброї, інспектор видасть квитанції на оплату послуг дозвільної системи близько 200 грн;

* Якщо збираєтеся отримувати дозвіл і на гладкоствольну, і на нарізну зброю (Вам більше 25 років), то під час оформлення гладкоствольної зброї в районному відділенні дозвільної системи МВС не забудьте попередити інспектора, що ще будете отримувати дозвіл на нарізну зброю, адже копії медичної довідки за формою №127/о, довідки про проходження вивчення матеріальної частини зброї і договору страхування інспектор залишить у справі в районному відділенні дозвільної системи, а ОРИГІНАЛИ цих документів інспектор віддасть Вам на руки для подальшого оформлення дозволу на нарізну зброю.

Згідно з постановою КМУ №576 дозвіл на використання і зберігання зброї має обмежений строк дії в 3 роки.

Результат пошуку зображень за запитом "Як легко отримати дозвіл на зброю в Україні?"

 

Для чого ж українцям зброя?

 

Зважаючи на можливість кожному в нашій країні володіти гладкоствольною мисливською (з 21 року), нарізною мисливською (з 25-річного віку) та пневматичною зброєю (з 18 років), для чого влада хоче ще й надати нам можливість мати й іншу, більш серйозну зброю? Чи, дійсно, для нашої з вами оборони?

Аргументи нашої влади щодо необхідності озброєння цивільного населення більшою мірою зводяться до міжнародного досвіду.

В якості прикладів наводяться держави: Латвія, Литва, Італія, Швейцарія, Болгарія, Іспанія, Угорщина, США, Мексика.

Крім цього, наводяться інші аргументи “ЗА”:

1. У злочинному світі, у тих, хто готовий використати зброю проти громадян, ця зброя є в повному і необхідному об’ємі. Зброї немає тільки у чесних громадян, які виявляються беззбройними проти бандитів, насильників та вбивць.

2. Громадяни отримають додаткові гарантії своєї безпеки. Зброя – знаряддя вбивства, яке може врятувати вам життя.

3. Буде покінчено з кримінальною торгівлею зброєю. Ті, хто зараз таємно володіє зброєю, вийдуть з підпілля, зареєструються, отже, стануть підконтрольними.

4. Зброя не роздається кому попало, будуть строгі критерії продажу, зберігання і носіння.

5. Психічно хворих завжди і скрізь повно, та і убити вас можуть кулаком або ножем. Це не привід не давати нормальним громадянам свободу на захист.

6. Продаж зброї підстебне вітчизняні збройові заводи, роздрібні і інші структури.

7. Статистика показує, що в країнах з вільним продажем зброї злочинність не вища, а частенько і нижча, ніж в Україні.

8. Наша міліція-поліція громадян захистити ні від чого не може. Рівень злочинності в країні зріс в десятки разів в порівнянні з тим, що було в СРСР. У так званому “вільному суспільстві” громадянин має право сам себе захищати. Сама можливість захистити себе за допомогою зброї – це “природне” право громадянина, а не привілей супермена. Будь-який злочинець тепер побоюватиметься відсічі від громадянина зі зброєю.

9. Можливість захистити себе і своїх близьких від бандитів.

Але існує й інша позиція, прибічники якої виступають проти легалізації зброї.

Основні аргументи “ПРОТИ”:

 • Практика вільного продажу і носіння зброї в цілому чужа нашим стереотипам соціальної поведінки, традиціям і культурі. Американці приміром всю свою історію мали вдома зброю, стріляли на природі, в клубах і тому подібне. Це їх звичайний спосіб життя.
 • Легалізація зброї приведе до підвищення рівня агресивності у відносинах між людьми і збільшення кількості злочинів і вбивств, у тому числі побутових вбивств. (Зараз основним знаряддям побутового вбивства є ніж.)
 • Зросте вірогідність “випадкової” загибелі ні в чому не повинних людей і, як наслідок, загальне зниження рівня безпеки. Зараз ви побоюєтеся потрапити в розбирання хуліганів у дворі, а завтра пригинатиметеся за кущами від очманілих куль.
 • Легалізація раніше забороненого підвищує його привабливість, провокує розширення і відкритий прояв інтересу з боку населення. Багато хто купуватиме зброю не тому, що відчувають загрозу нападу, а тому, що зброя може з’явитися у інших, і це стане “нормальним”. Проте, потрібно зазначити, що не кожний в змозі купити зброю, тому людина, яка бажає захиститися від заможного громадянина, так і залишиться БЕЗЗБРОЙНИМ.
 • Вогнепальна зброя – це серйозна річ, щоб зуміти себе захистити потрібно вчитися володіти нею, а для цього у нас немає ні інфраструктури, ні достатку у людей, ні культури поводження зі зброєю.
 • Пам’ятайте Майдан? Пам’ятайте камені, коктейлі Молотова, що летять у правоохоронців? А якщо пролунають постріли?
 • Якщо раніше злочинці могли розраховувати на зброю вкрадену у поліції, із заводів, з військових структур, то зараз цей об’єм різко збільшитися за рахунок розкрадань у громадян і з магазинів.
 • Мало перевірити і дати дозвіл на зброю. А діти, знайомі, родичі ? Хто гарантує, що купленою зброєю не користуватиметься дуже широке коло осіб, далеких від дозволів і ліцензій.
 • Статистика в країнах з вільним продажем зброї складається як це вигідніше. Приклади стрільби в школах, кінотеатрах, університетах з численними жертвами у нас у всіх на слуху. А так само райони, куди ходити просто не радять – застрелять.
 • Якщо раніше злочинці мали зброю, але намагалися якось це приховувати і боялися бути впійманими, то зараз вони куплять дозвіл і просто на очах розгулюватимуть з ним. Раніше ви могли хоч би спробувати втекти від них або відбитися кулаками, зараз шансів у вас буде набагато менше.
 • Усі прекрасно розуміють як у нас дістаються довідки і дозволи – зброю матимуть усі, кому це захочеться.
 • Дозвіл вільного продажу вогнепальної зброї приведе до серйозних змін соціальної культури, стереотипів міжособистих стосунків і зажадає від багатьох громадян зайнятися питаннями вибору зброї, навчання користуванню, зберігання, відходу, обмеження доступу дітей і тому подібне.
 • Нині, законодавство не відповідає суспільству з великою часткою вогнепальної зброї на руках. У більшості випадків навіть якщо людина захищатиметься – вона все одно буде винна.
 • Зараз п’яний/неадекватний/злий/ кидається на вас з кулаками, а завтра стрілятиме у вас з пістолета.

Результат пошуку зображень за запитом "Як легко отримати дозвіл на зброю в Україні?"

А як вважаєте Ви, чи потрібна сьогодні легалізація зброї в Україні?

Але перш, ніж відповісти на це питання, давайте замислимось над роллю держави в нашому житті. Чомусь впевнений, що сильна держава здатна гарантувати безпеку кожного свого громадянина, безпеку його життя, його здоров’я, його власності тощо. Це по суті і є її призначенням.

Могутня і розумна держава, якій народом передано право на застосування примусу, сили, зброї з благими цілями, повинна методично зменшувати кількість зброї у пересічних людей, а не роздавати її кожному, будучи не в змозі самою захистити своїх громадян. А інакше навіщо держава, як не для охорони нашого життя і безпеки?

До речі, в Сінгапурі заборонено носіння будь-якої зброї, і ця заборона принесла свої плоди: там взагалі не буває випадків озброєних пограбувань і нападів. Навіть кухонні ножі, які продаються в сінгапурських магазинах, закруглені так, щоб колючого удару завдати було неможливо. А рівень злочинності в Сінгапурі – один з найнижчих у світі.

Друзі, сьогодні ми робимо вибір, наслідки якого будемо відчувати не тільки ми самі, а й наші діти і майбутні покоління українців. Тому потрібно зважено підійти щодо вирішення питання про можливість мати зброю кожному в нашій з вами державі.

Джерело: протокол


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Январь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Популярное
 • Стосовно надання інформації щодо проекту землеустрою, договору оренди, на підставі яких регіональному ландшафтному парку «Фельдман-Екопарк
 • Как туристическое агенство York Travel обманывают туристов!!!
 • Софт турагенство York Travel не только врет, но и виснет
 • За год минус 200 тысяч человек: население Украины стремительно сокращается
 • 30 дней войны. Для чего в Украине ввели военное положение
 • В ЛЕСОПАРКЕ ХАРЬКОВЧАНКА ПОКОНЧИЛА ЖИЗНЬ САМОУБИЙСТВОМ
 • Цунами в Индонезии: по меньшей мере 20 погибших, более 100 раненых
 • В Харькове пропал подросток (фото)
 • Що потрібно знати особі, у володінні якої проводять примусове обстеження?
 • ХОБФ "Робін Гуд"

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .