Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






Укладений чи ні? Застосування законодавства про приватизацію
Категория: Показательное дело

altЗАТ подало до господарського суду позов до головного управління комунальної власності виконавчого органу міської ради (міської держав ної адміністрації) (третя особа - міська рада) яро визнання укладеним ніж сторонами договору купівлі-продажу нежитлових приміщень, у редакції, запропанованій позивачем. Позовні вимоги мотивовані тим, що вказане приміщення підлягає приватизації шляхом викупу ЗАТ. Позивач надав відповідачеві проект договору купівлі-продажу приміщення, однак головне управління комунальної виконавчого органу міської ради ухиляється від укладення договору.
 
Рішенням місцевого господарського суду позов задоволено. Визнано укладеним між сторонами з дня набрання законної сили договір купівлі-продажу у редакції, викладеній у резолютивній частині рішення.

Постановами апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України рішення суду залишено без змін.

Рішення та постанови мотивовані тим, що згідно з рішеннями міської ради орендовані позивачем за договором нежитлові приміщення, підлягають приватизації шляхом викупу ЗАТ. Відповідачу порушення зазначених рішень міської ради, а також приписів ч. 2 ст. 5, ч. 1 ст. З, ч. З ст. 12 Закону України «Про приватизацію державного майна», ч. 5 ст. 7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» листом від 13 березня 2007 року неправомірно відхилив пропозицію ЗАТ про укладення договору купівлі-продажу нежитлових приміщень у редакції, запропонованій позивачем.

  Верховний Суд України, скасовуючи постанову Вищого господарського суду України, вказав на те, що відповідно до ч. 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» об'єкти осели і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням.

  Суди усіх інстанцій дійшли безпідставного висновку, що дошкільний заклад освіти, якому належало спірне приміщення, було ліквідовано, у зв'язку з чим на цей об'єкт не поширюються обмеження щодо приватизації, встановлені ст. 63 Закону України «Про освіту».

Відповідно до п. 9 Положення про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 228, навчально-виховний заклад вважається реорганізованим чи ліквідованим з дня внесення відповідних змін до Державного реєстру навчально-виховних закладів України.

  Судами усіх інстанцій не було перевірено, чи виключено дошкільний заклад освіти № 415 з Державного реєстру навчально-виховних закладів України. Крім того, ст. 23 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» передбачено, що за наслідками приватизації державного майна між покупцем та уповноваженим представником відповідного органу приватизації укладається договір купівлі-продажу зазначеного майна, який повинен містити поряд з Іншими істотними умовами дані про ціну об'єкта, що підлягає викупу. Ст. 9 цього Закону України встановлено, що ціна продажу об'єкта, який підлягає приватизації шляхом викупу, визначається відповідно до Методики оцінки майна (далі - Методика), затвердженої Кабінетом Міністрів України - постанова Уряду від 10 грудня 2003 року №1891.

На підтвердження проведення оцінки вартості об'єкта та правильності визначення у договорі його ціни позивачем органу приватизації було представлено висновок, зроблений суб'єктом оціночної діяльності -фізичною особою Л. на підставі укладеного із ЗАТ договору. Проте, суди не перевірили відповідність наданого висновку про вартість об'єкта приватизації вимогам Методики. 
   
  Судами не дано належної оцінки зазначеним вимогам закону, у зв'язку з чим постановлені по справі судові рішення підлягають скасуванню, а справа - передачі на новий розгляд до суду першої інстанції.

  При новому розгляді справи слід врахувати наведене та вирішити спір відповідно до вимог закону.

Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Ноябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Популярное
  • Китай, коронавирус, Китайгородская и карантин
  • ШОК! Беспредел и угрозы со стороны судьи Цвира Шевченковський суд Харькова
  • 35 предприятий в Харьковской области могут оштрафовать за нелегальных сотрудников
  • АМКУ наклав копійчаний штраф на аеропорт Коломойського за отримання контролю над «Розою вітрів» без дозволу
  • У Порошенко говорят, что ГБР заинтересовалась бывшим президентом после совещания у Зеленского
  • Голова ХОДА Олексій Кучер живе у будинку за 13 млн грн, ринкова вартість його оренди перевищує розмір зарплати чиновника
  • Юрий Витренко: У Коболева есть договоренности с Коломойским с 2014 года
  • "Большая стройка" или большие долгострои?
  • Суд зобов’язав екс-замголови ДУСі та помічника Грановського таки отримати дозволи Мінкульту на забудову на Подолі
  • Держгеонадра залишили газове родовище сімейній фірмі з групи «Фактор» Тищенка

  • Наш опрос


    Курс валют (НБУ)

    Курсы НБУ на сегодня

    Курс валют (средний)











    Аудиоролики - Рекламная Студия

    Студия звукозаписи

















    Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

    Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

    © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
    .