Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Фінансова криза підкралася до українських судів. До питання про витрати на інформаційно-технічне забезпечення судів
Категория: Новости

altЯк відомо, для того щоб подати документи до суду необхідно сплатити певні платежі, а саме витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та державне мито.

  Витрати оплачують фізичні та юридичні особи, що звертаються до суду з позовними заявами, заявами про відкриття справ окремого провадження, клопотаннями про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, та скаргами.

  Що ж включають в себе витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу?

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року за № 1258 «Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів», кошти від оплати витрат спрямовуються на інформування учасників судових процесів про хід і результати розгляду справ, виготовлення та видачу копій судових рішень, що здійснюються шляхом створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційної системи, веб-порталу судової влади, комп'ютерних локальних мереж, сучасних систем фіксування судового процесу, придбання та обслуговування комп'ютерної і колію-вал ьно-розмножу вальної техніки, впровадження електронного цифрового підпису та інше. Розмір та порядок оплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи залежно від категорії справ встановлюються Кабінетом Міністрів України.

14 квітня 2009 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 № 361 «Про внесення змін до розмірів витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ» (далі — Постанова), яка набуває чинності з дня її опублікування.

  Тепер підрахувати розмір витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів можна за такою формулою:
Р = Мз/п х к,
  де Р — сума витрат, що піддягає сплаті на момент подачі позовної заяви;
  Мз/п — мінімальна заробітна плата, встановлена Верховною Радою України у Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік;
  к — коефіцієнт витрат залежно від категорії справи, (див. табл.)
 
Категорія справи Коефіцієнт Розрахунок на червень (грн)
1. Справа позовного провадження з розгляду спору майнового характеру  0,4  250
 2. Справа з розгляду позовної заяви:    
 1) про розірвання шлюбу  0,05  31.25
 2) про розірвання шлюбу з особою, визнаною у встановленому порядку безвісно відсутньою або недієздатною внаслідок душевної хвороби чи недоумства, або з особою, засудженою до позбавлення волі   0,02  12.5
 3) що випливає з інших сімейних правовідносин  0,4  250
 4) відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи  0,08  50
 5) немайнового характеру про захист честі, гідності та ділової репутації  0,2  125
 6) немайнового характеру (або такої, що не підлягає оцінці), зокрема про зміну або розірвання договору найму житлового приміщення, про продовження строку прийняття спадщини, про скасування арешту на майно тощо  0,06  37.5
 7) про захист права громадянина на земельну частку (пай) і майновий пай  0,12  75
 8) з переддоговірного спору  0,12  75
3. Справа окремого провадження 0,05 31.25
4. Справа наказного провадження 0,07 43.47
5. Справа про визнання та виконання рішення іноземного суду в Україні 0,08 50

 Цікавий факт
Витрати оплачують фізичні та юридичні особи, що звертаються до суду з позовними заявами, заявами про відкриття справ окремого провадження, клопотаннями про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, та скаргами
   
  Отже на сьогоднішній день Кабінетом Міністрів України була зроблена прив'язка розрахунку витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу до розміру мінімальної заробітної плати.

  А тепер, давайте уявімо таку ситуацію. Перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, жінка втомлена від постійних знущань чоловіка вирішує подати до суду на розлучення. їй необхідно буде заплатити 11, 25 грн на інформаційне забезпечення судового процесу та 8.5 грн. державного мита. А якщо у власності подружжя знаходилася квартира, то декретниці доведеться ще й сплатити 250 грн на інформаційне забезпечення судового процесу, та 1 % від вартості житла державного мита. Це ж з яких грошей сплатити таку суму? Не кажучи, вже про жителів сільської місцевості.

  Якщо взяти до уваги, що виконанню судового рішення може передувати ще дві інстанції (апеляційна і касаційна), то платежі в місцевому суді це не останні витрати, оскільки згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року за № 1258 « Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-техніч-ного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів»: «За апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, касаційну скаргу на рішення суду першої інстанції після перегляду його в апеляційному порядку, касаційну скаргу на рішення апеляційного суду, скаргу у зв'язку з винятковими обставинами та заяву про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами у цивільних справах витрати оплачуються в розмірі, передбаченому за позовну заяву; заяву, клопотання до суду першої інстанції».

  До того ж цивільний процес може затягнутися на значний період часу, тож з виконанням рішення треба буде почекати, можливо навіть кілька років.

 Цікавий факт
Недоречною є прив'язко витрат на інформаційно-технічне забезпечення до розміру мінімальної заробітної плати, яка не має жодного відношення до обчислення і призначення даних витрат
   
  Таким чином звернення до суду для розгляду цивільної справи стає прерогативою середнього та заможного прошарку населення. В той час як захисту потребує населення фінанси якого зовсім потерпають від кризи.

  Сумнівним стає і варіант покладення сплати державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення на відповідача вже після прийняття позову до розгляду, оскільки позов не буде прийнятий без доказу сплати зазначених платежів.

  Більш того, суд навряд чи захоче видати такого роду «кредит» для того щоб позивач «у розстрочку» сплатив всі необхідні платежі.

  Тож залишається відкритим питання ймовірності позиватися, так би мовити, простого люду.

  Що ж стосується господарських судів, то розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення становитиме:
• для позивачів, звільнених у встановленому порядку від сплати державного мита, — за нульовою ставкою;
• для інших позивачів — у розмірі 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої Верховною Радою України у Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік.

  Таким чином, з урахуванням ст. 55 Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік», розмір витрат з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, пов'язаного з розглядом господарської справи, у 2009 році становитиме:
• для позивачів, звільнених у встановленому порядку від сплати державного мита, — за нульовою ставкою.
  Для інших позивачів — у розмірі:
• 3 дати набуття чинності постановою по 30 червня 2009 року -312 грн. 50 коп.;
• 3 01 липня по 30 вересня 2009 року - 315 грн. 00 коп.;
• 3 01 жовтня по 30 листопада 2009 року — 325 грн. 00 коп.;
• 3 01 грудня 2009 року 334 грн. 50 коп.

  Хотілося б проаналізувати дану ситуацію і з боку витрат суду також. Візьмемо для прикладу господарський процес. Ситуація досить типова. Позивач подав позов до господарського суду першої інстанції оплативши витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на суму 118 грн (за старими розцінками).

  Які ж будуть витрати на розгляд даної справи?

  Перш за все, сторонам по справі необхідно направити листи, в яких буде міститись ухвала про відкриття провадження по справі з повідомленням на вручення. Вартість «такого задоволення» — 6—8 грн. А судових засідань мінімум три. Тож маємо: З (судові засідання) * 2 (сторони по справі) * 8 (вартість одного листа з повідомленням на вручення) = 48 грн. А якщо у справі оголошено перерву, або її перенесено, то також необхідно надіслати сторони ухвалу про такі зміни, додатково витрати збільшується ще на 16 грн. Рішення по справі згідно Інструкції з діловодства у господарських судах України також необхідно відправити сторонам по справі — 10-15 грн. В сумі маємо 74 - 79 грн.

  Далі, апеляція. Витрати на пересилання справи в другу інстанцію і знов витрати також як і в першій інстанції. Тим не менш, витрати на інформаційно - технічне забезпечення сплачуються тільки один раз при розгляді справи у господарському суді першої інстанції.

  Хотілося б також згадати обов'язкову фіксацію судового процесу передбачену чинним законодавством України. Для забезпечення якої обов'язково необхідно мати цифровий носій інформації. Не згадуючи, про участь у справі третіх, які потребують додаткових витрат з боку суду.

  В сумі на витрати суду по двом інстанціям маємо 158—168 грн. А ще справа не розглядалася в Вищому господарському суді!

  Не дарма кажуть, що є дві сторони медалі. В нашому випадку, це суди України, не забезпечені державою всіма необхідними на витрати коштами, та громадяни - позивачі, які для звернення до суду не мають тих самих таки необхідних коштів.

  От, власне кажучи, і маємо те, що маємо.

  Підсумовуючи вище викладене, позивачам при оплаті інформаційно-технічного забезпечення судового процесу слід виходити від розміру мінімальної заробітної плати, встановленому на відповідний період року. А отже, необхідно постійно слідкувати за розміром мінімальної заробітної штати і не забувати, що якщо до господарського суду України надійде позовна заява з платежами без урахування розміру мінімальної заробітної плати на день її подання, то вона буде повернена позивачу для «додаткової доплати». У цивільному процесі несплата вищезазначених витрат є підставою для залишення позовної заяви без руху і в разі не усунення цих недоліків для повернення позовної заяви.

  До того ж, недоречною є прив'язка витрат на інформаційно-технічне забезпечення до розміру мінімальної заробітної шати, яка не має жодного відношення до обчислення t призначення даних витрат.

  Така позиція Кабінету Міністрів України вплине на доступ громадян до суду, особливо малозабезпечених громадян України.

  Цивільно-процесуальне законодавство передбачає певні можливості щодо відстрочення, розстрочення, зменшення судових витрат, нажаль, не всі громадяни, яким це потрібно можуть скористатись даним правом.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 russian wives, 29 октября 2010 16:52
Вы всегда найдете чем порадовать и удивить!
 
 
 movie forum, 2 апреля 2011 03:53
Мда, повеселили (если подобное применимо к посту)
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Справа № 643/16243/21
 • Справа № 638/16800/19
 • Ученые докопались до ИСТИНЫ. Мы 4-е поколение людей на планете. Какими были ЯДЕРНЫЕ войны древности
 • Через полгода после второй дозы происходит значительное снижение антител к коронавирусу, - исследование
 • $12 миллиардов на зарплаты и пенсии. Как Россия усилит поддержку "ЛДНР" и что это значит для Украины
 • ЖЕСТОКОЕ ИЗБИЕНИЕ ДЕВУШКИ НА САЛТОВКЕ: ИМЕНА ВИНОВНИКОВ ЗНАЮТ ВСЕ. КРОМЕ СЛЕДСТВИЯ
 • В центре Харькова рухнул строительный кран (фото)
 • Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
 • СКАНДАЛЬНАЯ ДОРОГА ЧЕРЕЗ «БАРАБАШОВО» ЗАДУМАНА, ЧТОБЫ ОТЖАТЬ ПРИБЫЛЬНЫЙ БИЗНЕС,– СМИ
 • Харьковский судья заявил о вмешательстве в его деятельность

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .