Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Право будівництва на орендованій ділянці. Про спори у справах орендованої території
Категория: Показательное дело

altПозивач зазначав, що між TOB та ДП було укладено договір оренди території під гаражі, відповідно до умов якого позивач отримав в оренду строком на 50 років земельну ділянку площею 90 м2. Посилаючись на те, що TOB на орендованій земельній ділянці було збудовано гаражі, майстерню та дизельну, ці об'єкти були прийняті за актами виконаних робіт, позивач на підставі ст. 331, 328 ЦК України просив задовольнити позовні вимоги. Рішенням місцевого господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного, господарського суду, позов задоволено. Постановою Вищого господарського суду України постанову апеляційного господарського суду та рішення місцевого господарського суду залишені без змін.

Верховний Суд України, скасовуючи постанову Вищого господарського суду України вказав на те, що відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на ново-створене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації або право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації, то право власності виникає з моменту прийняття майна до експлуатації або його державної реєстрації. При цьому зазначена норма закону регулює порядок набуття права власності на новостворене майно, будівництво якого здійснювалось в установленому законом порядку. Ст. 375 ЦК України передбачено, що право зводити на земельній ділянці будівлі та споруди, право давати дозвіл на будівництво на своїй земельній ділянці таких споруд іншим особам має власник земельної ділянки. А згідно зі ст. 25 Закону України «Про оренду землі», орендар має право зводити на орендованій земельній ділянці будівлі і споруди лише за письмовою згодою орендодавця з дотриманням установленого законодавством порядку. Суд не прийняв до уваги, що ТО В не є власником земельної ділянки, на якій побудовано спірні об'єкти нерухомості, не встановив, хто є власником цієї земельної ділянки, чи надавав позивачу власник земельної ділянки письмовий дозвіл на будівництво об'єктів нерухомості на орендованій земельній ділянці.

  Цікавий факт
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про оренду землі», орендар має право зводити на орендованій земельній ділянці будівлі і споруди лише за письмовою згодою орендодавця з дотриманням установленого законодавством порядку.

Законами України «Про містобудування», «Про архітектурну діяльність» та «Про планування та забудову територій» передбачено порядок здійснення будівництва об'єктів нерухомості.

  Судом не досліджувались обставини щодо дотримання позивачем порядку будівництва спірних об'єктів нерухомості, зокрема: наявність у позивача дозвільної документації на будівництво цих об'єктів, чи здавались позивачем об'єкти нерухомості в експлуатацію. Відповідно до ч. ч. 1, З ст. 376 ЦК України будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належного затвердження проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

  Після розгляду спору про визнання права власності на будівлі, суди взагалі не встановили, чи є ці і будівлі побудованими в установленому законом порядку, чи Є самоцільним будівництвом. Порядок набуття права власності на самочинне будівництво передбачений ст. 376ІДК України. Зокрема, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй виділена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки в установленому порядку особі лід уже збудоване нерухоме майно.
 
alt

  Цікавий факт
Відповідно до ч. ч. 1,3 ст. 376 ЦК України будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була одведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належного затвердження проекту, обо з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

 Усупереч вимогам ст. 4—3, 38, 43 ГПК України, обставини, які мають істотне значення для правильного вирішення спору, судом не були встановлені.

  Необгрунтованим є посилання суду на рішення місцевого господарського суду у справі за позовом ДП до TOB про визнання відсутності права користування земельною ділянкою та зобов'язання усунути перешкоди як на рішення, яке має преюдиційне значення для вирішення даного спору, оскільки судом не встановлено, чи набрало зазначене рішення суду законної сили та чи мають встановлені даним рішенням суду факти правове значення для вирішення спору про визнання права власності.

  Пленум Верховного Суду України у п. 1 Постанови «Про судове рішення» від 29 грудня 1976 р. № 11 роз'яснив, що обґрунтованим визнається рішення суду, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими у судовому засіданні. Оскільки зазначеним вимогам постановлені судові рішення не відповідають, вони не можуть залишатися в силі та підлягають скасуванню, а справа — направленню на новий розгляд.

  Під час нового розгляду справи господарському суду першої інстанції необхідно врахувати викладене, всебічно і повно встановити всі фактичні обставини справи на підставі об'єктивної оцінки наявних у ній доказів, з'ясувати дійсні права та обов'язки сторін, і залежно від встановленого, правильно застосувати норми матеріального права, що врегульовують спірні правовідносини та ухвалити законне і обгрунтоване рішення.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 Streaming, 10 ноября 2010 11:42
Кинули сегодня в аське ссылку на эту новость - не жалею, что потратил время и перешел:)
 
 
 russian brides, 24 марта 2011 15:22
Каждый день захожу и обнаруживаю на сайте что-то новенькое! Благодарю за это
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Популярное
 • Тайна совещательной комнаты, судья Цвира
 • Эпидемия коронавируса в Дзержинском районном суде города Харькова, осторожно!
 • Новости 24 сентября: Ахметов "отмывает" 2 миллиарда долларов, Витренко объясняет убытки "Нафтогаза", в Ужгороде запускают аэропорт
 • Щодо нежитлових приміщень з логотипами «Дом оптики» та «CHURRASCO GRILL» за адресою: вул. Полтавський шлях, 140-А
 • Щодо нежитлового приміщення «Osteria Il Tartufo», що розміщене по вул. Культури, 20 - В
 • Стосовно нежитлових приміщень, що розміщені по вул. Сумській, 13,
 • В доме Пабло Эскобара нашли тайник с миллионами сгнивших долларов
 • КОРРУПЦИОННО-СЕМЕЙНЫЙ ТАНДЕМ ЖИДКОВА-ДАВЫДОВОЙ НАНЁС ДЕРГАЧЁВСКОМУ РАЙОНУ МНОГОМИЛЛИОННЫЕ УБЫТКИ
 • «ЛАВОЧКИ КЕРНЕСА»: У ХАРКОВІ ВСТАНОВИЛИ НОВИЙ РЕКОРД
 • У райсуді Харкова ще один суддя захворів на коронавірус

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .