Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Твоя нирка, їхні гроші
Категория: Дела житейские

Надумавши продати свої органи, можна втратити гроші, ще й потрапити за грати. Найчастіше фрази: “Де я візьму так багато грошей? Може, нирку продати?" - це лише жарт. Проте іноді люди, потребуючи коштів, в відчаю беруться шукати, як заро­бити таким незаконним способом.

Офіційно торгівлю людськи­ми органами заборонено, міжнародне медичне пра­во установлює низку обмежень, які мали б запобігати такому біз­несу. Але доки є попит на термі­нове пересадження - чорний ри­нок процвітає.

Як аферисти нагрівають ру­ки на темі донорства, дослідила журналістка газети “Експрес".

На мій запит "продати нирку" у пошуковику соціальної мережі вибиває одразу декілька груп - онлайн-маиданчиків оголошень від потенційних донорів та хво­рих, що потребують пересаджен­ня. Є тут і "посередники", що ні­бито представляють закордонні клініки і шукають донорів.

На сторінці із красномовними гаслом “Поки ти лежиш на ди­вані, твоя нирка працює за кор­доном" - чимало свіжих ого­лошень. Цікаво, що пропози­цій продати орган у кілька разів більше, ніж купити. Заходжу на декілька сторінок тих, хто вирі­шив стати донором. Це переваж­но молоді люди до 30 років.

"Вїхав у машину місцевого багатія, ще й свою розбив" - пояснює Микола. Його номер я зна­йшла під одним із старих ого­лошень. Телефоную, вдаючи такого потенційного донора.

Чоловік радить мені робити опе­рацію у конкретній клініці в Ки­єві. Бо в інших “ще щось здорове відріжуть, і знати не будете”.

Прошу одного із “колишніх донорів" порадити перевіре­ного посередника. За п'ятнад­цять хвилин дістаю повідомлен­ня. “Ваша група крові, зріст, ва­га? На що хворіли?" пише мені Роман Петровський, що відреко­мендувався агентом пацієнта з Москви. Обіцяє гонорар б міль­йонів рублів це 148 тисяч доларів.

Переліт та перебування у клі­ніці оплачують. З мене вну­трішній паспорт, медична книж­ка, страховий поліс. І, звісно, нирка. А як же довідки? "Усі аналізи пройдете в Москві. Це теж оплачує реципієнт. Половину гонорару отримуєте до опера­ції, решту - після’, - уточнює “посередник". І додає, що за йо­го послуги треба заплатити 3000 рублів. Лише 1350 гривень - надто скромно, як для угоди на мільйони! 

Очевидно, що це звичайний дрібний аферист. І таких шахраїв -"посередників" тут чи мало.

Знаходжу в інтернеті ще де­кілька сайтів, які нібито створи­ли колишні донори. Всі пишуть, що після вдалої операції налагодили стосунки з європейськими клініками і тепер займаються  рекругангом донорів. Донорам обіцяють 80 — 450 тисяч євро.

Пишу на один із сайтів. Від­повідає мені Сергій Стороженко, обіцяє за півтора тижня осо­бисто за мною приїхати з Мюн­хена.

Ніякої передоплати не треба, мовляв, йому клініка зарплату платить. Мені потрібно лише на­діслати копії аналізів крові, проб на ВІЛ, гепатит, сифіліс, УЗД і анамнез життя. Аналіз на суміс­ність тканин донора та реципієн­та робитимуть уже в клініці. По­середник попереджає: паспорт у мене заберуть і повернуть лише після закінчення реабілітаційно­го періоду в клініці, тобто через два-три тижні. Такі у них “застережні заходи"...

Ще один “агент європейської клініки", Олександр Мороз, про­сить надіслати завдаток - 30 єв­ро. Розповідає, що керівництво клініки приїхало на два тижні в Україну і може особисто забрати ці гроші. Мені лише треба взяти 900 гривень. Віднести в Ощадбанк і за допомогою систе­ми "Швидка копійка" надіслати у Вінницю на ім'я Олексія Вікторовича Лисака... Ех, щастить ме­ні на аферистів!

Щоби дізнатися, чи такі опера­ції проводять законним шляхом, телефоную до київської філії відомої турецької клініки. Тут пере­саджують органи від близьких родичів.

"Операція коштує 22 тисячі до­ларів, ця сума також покриває перебування реципієнта у кліні­ці та супровід перекладача. До­нор обов'язково має бути ро­дичем реципієнта до четверто­го покоління. Якщо це чоловік з дружиною, то вони повинні бути у шюбі щонайменше три роки", - пояснює мені консультант.

Як виявилося, лабораторні до­слідження потрібно проходити попередньо, до того ж потріб­ні довідки про родиннї зв'язки. А своє перебування у клініці донор оплачує сам.

“А якщо в нас немає родича, який міг би стати донором?" — натякаю я. “Тоді шукайте серед дальших родичів або близьких друзів. Така операція коштува­тиме на 4 тисячі доларів дорож­че. А донорові й реципієнту до­ведеться пройти комісію з етики, яка повинна встановити, чи нема фінансової домовленості між сто­ронами і дати дозвіл на операцію. Якщо комісія щось запідозрить - спроба здійснити таке медич­не втручання вважатиметься порушенням конвенції Ради Європи про заборону торгівлі людськими органами. Тоді реципієнтові й до­нору назавжди забороняь роби­ти операції з трансплантації орга­нів", - каже представник клініки.

"Яке покарання передбачено за­конами України за посередництво в торгівлі людськими органами?" - питаю юриста. “Лише адміні­стративна відповідальність. І до­вести провину посередника вкрай важко, — каже Віктор Мороз, член Асоціації юристів Украіни. Натомість щодо донорів та реципієнтів законом про транспланта­цію передбачено кримінальне по­карання. Порушникам загрожує штраф у розмірі 17 500 гривень і ув'язнення до трьох років".

  

 

 

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Декабрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярное
 • Мнение: украинских мигрантов невозможно уговорить вернуться домой
 • ФОПам приготовиться. 16 главных инноваций в законах про кассовые аппараты (РРО) и "кэшбек"
 • Не все в курсе. Почему доллар упал, а цены на импорт — нет
 • Пограничники предотвратили контрабанду золотых монет (фото)
 • Держархбудінспекція зупинила будівельні роботи на трьох резонансних об’єктах Київської області
 • СКОРОХОД ПОДТВЕРДИЛА, ЧТО РАЗУМКОВ УПРАВЛЯЕТ ГОЛОСАМИ СЛУГ НАРОДА С ПОМОЩЬЮ ШИФРА
 • Восемь должностных лиц Октябрьского лесхоза подозреваются в растрате
 • Владимир Жириновский: «Коломойскому вернем деньги»
 • В Офисе Зеленского поймали на взятке $150 тыс. начальницу департамента доступа Светлану Кондзелю
 • Бомба для бизнесмена Сало. Какие версии покушения рассматривает следствие

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .