Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Уже час летіти в майбутнє
Категория: Специальный повод

 

Новими космічними кораблями, які нині розробляють, людина зможе долетіти до Марса не за понад півроку, а, можливо, за два місяці.

У квітні минає 56 років, як дов­кола планети пролетів перший пілотований людиною корабель "Восток", а в жовтні - 60 років, як у космос вирушив перший штучний супутник Землі. Проте за такий відносно короткий час люд­ство зробило титанічні кроки в дослідженні космосу. Майбутнє космічних досліджень обіцяє бути просто фантастичним.

Так, уже в 2018-му астроно­ми збираються досліджу­вати атмосфери планет по­за межами Сонячної системи ті зовнішню атмосферу Сонця. У 2025-му стартує місія з керова­ного польоту на астероїд 1999 RQ36. А 2030-й може стати ро­ком, коли з Землі вирушить пер­ша пілотована місія на Марс...

Космічне майбутнє, ясна річ, потребуватиме реальних, хоча, можливо, і безпрецедентних тех­нологій. Які з них стануть реаль­ністю вже впродовж наступних років?

Про це напередодні Всесвіт­нього дня авіації та космонав­тики розмовляємо з Яросла­вом Яцківим, академіком НАНУ, учасником космічних програм "Вега", "Фобос", "Марс" та ін­ших, професором Костянтином Безручком, головним науковим співробітником Національно­го аерокосмічного університету, та Іваном Крячком, завідувачем відділу Центральної астрофізич­ної обсерваторії НАНУ.

МІЖЗОРЯНІ "ТАКСІ"

Перший КОСМІЧНИЙ кора­бель "Восток", за параметра­ми, був рибальським човни­ком: довжина 4.4 метра, мак­симальний діаметр лише 2,43 метра. Мабуть, Гагаріну там було тіснувато. Якими ж будуть багатоекіпажні кораб­лі майбутнього, наприклад, той, у якому на Марс поле­тять семеро космонавтів?

Я. Яцків:

Зауважте, що при віднос­но скромних довжині й діамет­рі “Восток" мав чималу масу - 4,725 тонни. А щоби вмістити екіпаж міжпланетної експедиції, апаратуру, запаси води, їжі, космічні кораблі мають бути у  рази об'ємнішими. Тож будува­тимуть їх із надміцних і водночас надлегких матеріалів.

Деякі зі сплавів (алюмінію з літієм,. алюмінію з бором) вже успішно випробувано під час експлуатації космічної техніки. На заміну суперміцному склу приходять прозорі синтетич­ні матеріали. Для прикладу, ли­ше завдяки акриловим панелям ілюмінаторів вага транспорт­ною космічного корабля NASA"Огіоn" зменшена майже на 100 кг.

Проте не лише завдяки змен­шенню ваги вихід корабля в кос­мос стає легшим і дешевшим. Значну роль відіграє й раке­та-носій. Досі вони були     однора­зовими. Але прийшла ера ракет багаторазових. Днями у США здійснили перший в історії за­пуск космічної ракети "Falcon" повторно.

У 2016-му ця ракета вже злітала й успішно приземлилася. А влітку цього року випробовуватимугь і надважку багато­разову ракету подібної моделі.

Саме багаторазовість ракет важлива для реалізації планів колонізації космосу. Напри­клад, ідея польоту на Марс і будівництва там стаціонарної колонії надто дорогий про­ект з одноразовими ракетами. Адже вмістити на одному чов­ні всю потрібну техніку, продук­ти, екіпаж було б нереально, до­велося б відправляти в далекий космос десятки кораблів.

Чи правда, що рідинні, термохімічні двигуни, які застосовують нині, на ета­пі міжпланетних місій уже вважатимуться неефектив­ними?

К. Безручко:

— Ефективнішими будуть дви­гуни так званих екзотичних ти­пів. Наприклад, фотонний ра­кетний двигун (джерелом енер­гії для нього служить тіло, яке випромінює світло) міг би за­безпечити кораблеві можливість розвинути швидкість, близьку до швидкості світла. Та фотонні двигуни наразі вважаюсь  гіпотетичними, а от так зване сонячне (фогонне) вітрило вже є. Це при­стрій, що змушує корабель ру­хатися завдяки тиску сонячного світла, постійного, надійного й безплатного джерела енергії.

Сонячне вітрило вже успішно випробуване японським апара­том ІКАРОС і американським су­путником "LightSail-1". Це дви­гун не лише малої маси, а й постійної готовності, що робить його перспективним для міжпла­нетних експедицій.

Наприклад, щоб долетіти до Марса, космічному апарату із су­часним двигуном було б потріб­но вже не 254 дні (саме стіль­ки летів запущений у 2012 році "Curiosity Lander"), а лічені мі­сяці.

МАГНІТНИЙ "СКАФАІНДР" ДЛЯ ЗОРЕЛЬОТА

 — Багаторазові космічні човни, мабуть, потребувати­муть і більш комплексної сис­теми захисту?

І. Крячко:

Уже нині розробляють проекти так званих силових щитів для захисту обшивки кораблів. Йдеться про захисні магнітні по­ля (на кшталт земного, яке стра­хує нашу планету від агресивних космічних впливів). Силові щи­ти захищатимуть і сам корабель від пошкодження, і астронав­тів від дії смертоносних косміч­них променів. Відомо, що NASA  вже виділило чималі кошти на розробку так званої надпровідної магнітної котушки, що бу­де виробляти магнітне поле для захисту космічного корабля.

А якими будуть скафан­дри майбутнього?

Вбираючи звичайний ска­фандр, людина потрапляє в по­вітряну кулю, що забезпечує необхідний для життя тиск. Головне завдання космічних ди­зайнерів зробити одяг космо­навтів зрушнішим. Адже в ньому зоренавтам доведеться працю­вати роками або й усе подальше життя наприклад, під час мар­сіанської місії.

Нові легкі скафандри майбут­нього, які вже тестують, не лише утримують відповідний тиск, за­хищають від радіації, холоду чи спеки. Вони страхують хребет космонавта від травм, м'язи від втрати маси. Фахівці розроб­ляють варіанти як легких, так і важких жорстких скафан­дрів. Ціна деяких моделей сягає 20 мільйонів доларів. По суті, це індивідуальний космічний міні-корабель зі своєю систе­мою захисту, дихання, вентиля­ції, зв’язку тощо.

 ТЕЛЕСКОП - ЯК ТЕНІСНИМ КОРТ

- Наблизити зорі нам допо­могли телескопи. А якими ці прилади будуть у майбутньо­му?

 Наша атмосфера пропускає лише певну частину всього спектра електромагнітного випро­мінювання, що надходить від космічних об'єктів. Тож наземні телескопи вже не забезпечують потреби в інформації. Уся надія - на космічні.

Орбітальні телескопи на кшталт "Кеплера" вже нині допомагають вивчати космос у діапазонах, що не досяжні для спостереження із Землі. Наприклад, ще недав­но новим словом в астрономії вважали "Гббл". Але він вивчає Всесвіт лише у видимому діапа­зоні хвиль.

Нині час великих кріоген­них телескопів. Це надзвичай­но чутливі приймачі зі спеціаль­ною машиною для охолодження дзеркал. Один із таких. "Джеймс Вебб", у побудові якого беруть участь 17 країн, планують запус­тити в космос уже наступно­го року. Діаметр його головно­го дзеркала матиме 6,5 метра (у 2,7 раза більше, ніж у "Габбла"). А тепловий екран буде завбільшки як тенісний корт. "Джеймс Вебб" буде розміще­но на гало-орбіті в так званій точці Лагранжа системи Сонце — Земля.

Це, мабуть, надзвичайно дорогий проект?

Його вартість, за останніми даними, - понад 6 мільярдів до­ларів. Нині інженери НАСА закінчують збирати головне дзер­кало нового телескопа, сегменти якого виконані з особливого бе­рилію, а частина самих дзеркал покрита тонким шаром золота. Усе це для поліпшення відо­браження інфрачервоного ви­промінювання. Систему охолодження забезпечуватимуть екрани з поліамідної плівки, покриті алюмінієм і кремнієм... Дорож­чого телескопа в історії ще не бу­ло.

Але завдяки цьому телескопу прогнозують прорив в екзопланетології. Він дасть змогу вияв­ляти не лише самі планети по­за межами Сонячної системи, а і їхні супутники й навіть спек­тральні лінії цих планет. Астро­номи будуть докладно вивчати атмосфери планет поза межами Сонячної Системи, що досі було майже нездійсненним завдан­ням. І, можливо, вже найближ­чим часом пролунає відповідь на запитання, яке досі вважаєть­ся риторичним: чи є життя десь, крім нашої Землі? 

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Популярное
 • И НАБУ тоже будем шевелить
 • Зауваження адвоката до протоколу обшуку
 • Зауваження адвоката до протоколу допиту
 • В Украине ухудшился один из ключевых экономических показателей
 • Пенсійна реформа дала збій, або Чому введення другого рівня під загрозою
 • ЧТО ДЕЛАТЬ, ЕСЛИ В БОЛЬНИЦЕ ТРЕБУЮТ БЛАГОТВОРИТЕЛЬНЫЕ ВЗНОСЫ: ЧТО РЕКОМЕНДУЮТ В МИНЗДРАВЕ
 • Рейтинг самых богатых людей Украины вновь возглавил Ахметов
 • Подяка від УПП в Харківській області ДПП за виявлення правопорушень
 • Вас "майнят": как выявить и обезвредить скрытый майнинг
 • Зауваження адвоката до процесуальної дії - вручення повідомлення про підозру

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .