Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Справа№644/1845/17
Категория: Показательное дело

УХВАЛА

01 червня 2017 р.                                                                                            Справа№644/1845/17

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі 

Головуючого судді:                                          Сіренко О.І.

Суддів:                                                        Любчич Л.В., Спаскіна О.А.

за участю секретаря судового засідання                 Медяник А.О.

позивача  Каряки О.Г.

представників відповідачів  Михайлова Є.Б.,    Гріньова    Р.О., Ворожбянова А.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду заяву Каряки Олександра Геннадійовича про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 27.03.2017р. по справі № 644/1845/17

за позовом Каряки Олександра Геннадійовича

до Харківської міської ради, Виконавчого комітету Харківської міської ради

третя особа Адміністрація Московського району Харківської міської ради

про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Харківської міської ради,

ВСТАНОВИЛА:

27 березня 2017 року ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова відмовлено в задоволенні заяви Каряки Олександра Геннадійовича про звільнення від сплати судового збору,

07 квітня 2017 року на зазначену ухвалу суду Карякою Олександром Геннадійовичем подано апеляційну скаргу, яка не була оплачена судовим збором. До апеляційної скарги Карякою О. Г. також було додано заяву про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу по справі.

Обґрунтовуючи зазначену заяву, вказує, що знаходиться в скрутному матеріальному становищі, яке не дозволяє йому сплатити судовий збір у зв'язку з тим, що протягом останнього року він тривалий час перебував на лікуванні в різних лікарнях міста Харкова з різними діагнозами, з 17.05.2016р. йому встановлено групу інвалідності. При цьому додає, що на його утриманні перебувають малолітні діти і йому ледь вистачає коштів сплачувати комунальні послуги та забезпечувати мінімальне харчування своїх дітей, при цьому він не може забезпечити себе необхідним одягом та лікуванням.

За таких обставин, враховуючи скрутне матеріальне становище, на підставі ч.2 ст.8 Закону України "Про судовий збір" просить звільнити його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю - доповідач а, позивача, представників відповідачів, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, шо заява Каряки О. Г. про звільнення від сплати судовою збору за подання апеляційної скарги підлягає задоволенню з олгяду на таке.

Відповідно до ст. 129 Конституції України однією з засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду.

Згідно зі ст. 7 КАС України принципом здійснення правосуддя в адміністративних судах є забезпечення апеляційного оскарження рішень адміністративного суду.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Креуз проти Польщі» сплата судового збору не повинна перешкоджати доступу до правосуддя, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.

Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 28 листопада 2013 року № 12-рп/2013 зазначив, що «Гарантією реалізації права на судовий захист в аспекті доступу до правосуддя є встановлення законом помірного судового збору для осіб, які звертаються до суду. Це відповідає Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, що полегшують доступ до правосуддя, від 14 травня 1981 року № К (81) 7; „В тій мірі, в якій судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, їх треба, якщо це можливо, скоротити або скасувати ” (підпункт 12 пункту Ц).

*Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду є складовою доступу до правосуддя. Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок оплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" (тут і далі, в редакції, що є чинною на час подання апеляційної скарги).

Положеннями ч.1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, які кореспондуються з приписами ч.1 та ч.2 ст.8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що єдиною підставою для зменшення розміру належних для оплати судових витрат, звільнення від їх оплати, відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сімї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка контролюючого органу про перелік розрахункових та Інших рахунків тощо).

Позивач зазначає, що не має фінансової можливості сплатити у встановленому законом порядку судовий збір, у зв'язку з чим просить суд звільнити його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

На підтвердження того, що майновий стан не дає йому можливості сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги, заявником до суду надано довідку про склад сім’ї, яка свідчить про наявність на утриманні 2-х непрацездатних членів сімї, (а.с. 72 - 74), копії свідоцтв про народження дітей (а.с. 79, 44-45), копію довідки УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Харкова про те, що позивач перебуває на обліку та одержує пенсію по інвалідності (а.с. 43), банківську роздруківку про отримання пенсії (а.с. 76-77), коші медичних довідок (а.с. 47 - 50), довідку про доходи за 2017 рік від 29.05.2017 року (а.с. 110)

Колегія суддів вважає, що зазначені позивачем підстави є достатніми для задоволення заяви про звільнення від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на ухвалу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 27.03,2017р. по справі № 644/1845/17, оскільки надані до суду докази свідчать про відсутність у позивача можливості, в силу його майнового стану, на час подання даної апеляційної скарги, сплатити судовий збір.

Доводи представників відповідачів про наявність у позивача коштів на придбання майна у 2014 га 2016 рока_х колегія суддів вважає безпідставними, оскільки вказаний факт не може свідчити про наявність коштів у позивача в 2017 році.

Керуючись ст. 88, 98, 160, 167, 187, 196, 205, 206, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства V країни, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Заяву Каряки Олександра Геннадійовича про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова віл 27.03.2017 року по справі № 644/1845/17 - задовольнити.

Звільнити Каряку Олександра Геннадійовича від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Орджонікідзевського районного суд  м. Харкова від 27.03.2017 року по справі № 644/1845/17 за позовом Каряки Олександра Геннадійовича до Харківської міської ради, Виконавчого комітету Харківської міської ради, третя особа Адміністрація Московського району Харківської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Харківської міської ради.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


Головуючий суддя

  Судді

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Популярное
 • Харьковчанин, брошенный в подъезде 25 лет назад, ищет маму через соцсети
 • Щодо надання посадових інструкцій працівників Департаменту територіального контролю Харківської міської ради
 • Справа № 644/5027/17
 • Справа К/9901/2527/17 від 02.01. 2018р.
 • Щодо констатації факту порушення Правил дорожнього руху, встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.
 • Відповідь на звернення № 024 від 30 січня 2017 року
 • Министр соцполитики взял себе в замы фотомодель с зарплатой 93 тыс. гривен
 • Харьковские хакеры продавали аферистам программу для доступа к мобильным телефонам
 • Строительство новых станций метро в Харькове начнется в 2018 году
 • ОСЬ ВАМ ІПРАВОСУДДЯ! Зайцеву Строго Не Судитимуть, Бо ВОНА – РОДИЧКА ПШОНКИ І Дуже Скоро Знову Сяде За Кермо Свого «Лексуса»

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .