Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Мати заповіла їй жилий будинок та земельну ділянку, на якій знаходиться будинок
Категория: Показательное дело

altУХВАЛА
від 29 квітня 2009 року
 
Колегія суддів Судової палати в цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Левченка Є. Ф., Лихути Л. М., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом Особи 1 до Особи 3 про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину, державного акта на право власності на земельну ділянку, визнання права власності, встановила: 
 
У листопаді 2007 року Особа 1 звернулася до суду з названим позовом, посилаючись на те, що її матері, Особі 2, відповідно до сертифікатів на право на земельну частку (пай) ДН N * від 12.03.97 та ДН N ** від 12.03.97, а потім і на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку (пай) ДН N 133904 належала земельна ділянка площею 13,42 га, що на території Мар'їнської міської ради. 12 лютого 1999 року мати заповіла їй жилий будинок та земельну ділянку, на якій знаходиться будинок, і право на земельну частку (пай) у розмірі 6,88 кадастрових гектарів на підставі сертифіката ДН N *.

Оскільки після смерті матері, Інформація 1, при оформленні свідоцтва про право на спадщину за законом від 08.08.2007 нотаріусом не були враховані інтереси позивачки, якій частина земельної ділянки повинна бути виділена за заповітом, а решта спадкуватись усіма спадкоємцями за законом, позивачка просила визнати недійсним це свідоцтво, визнати за нею право власності на 17/25 частин указаної земельної ділянки.

У процесі розгляду справи Особа 1 розширила свої позовні вимоги та просила визнати недійсним акт на право власності на земельну ділянку ЯЕ N *, виданий на ім'я Особи 3.

Рішенням Мар'їнського суду Донецької області від 19.05.2008, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Донецької області від 01.09.2008, в задоволенні позову відмовлено.
  У касаційній скарзі Особа 1 просить скасувати ухвалені у справі судові рішення та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог, посилаючись на порушення судами норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права.

Колегія суддів уважає, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
 
Згідно зі ст.213 ЦПК рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим. Відповідно до положень ст.214 ЦПК під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема, питання: чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються.

Судом установлено, що сторони є рідними дітьми померлої 26.10.2006 Особи 2, якій відповідно до сертифікатів на право на земельну частку (пай) серії ДН №* від 12.03.97 та ДН №** від 12.03.97 належало право на земельну частку (пай) у розмірі 6,88 в умовних кадастрових гектарах кожний.

12 лютого 1999 року Особа 2 склала заповіт, в  якому заповіла позивачці належний їй жилий будинок із земельною ділянкою та право на земельну частку розглянувши в судовому засіданні справу за позовом (пай) відповідно до сертифіката серії ДН №* від 12.03.97.

Згодом Особа 2 замість указаних сертифікатів отримала державний акт на право власності на земельну ділянку площею 13,42 га серії ДН №* від 1.04.2006.

У встановлений законом строк із дня смерті Особи 2 спадщину прийняли Особа 1 та Особа 3, а чоловік померлоТ відмовився від належної йому частки спадщини на користь Особи 3.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції, з висновками якого погодився й апеляційний суд, виходив із того, що оскільки на час відкриття спадщини замість сертифіката був виданий державний акт на право власності на земельну ділянку з  визначенням конкретної земельної ділянки, то порібно вважати, що спірна земельна ділянка не була
охоплена заповітом і повинна спадкуватись спадкоємцями за законом на загальних підставах.
 
Проте погодитися з такими висновками суду не можна.

Відповідно до ст.1218 ЦК до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини І не припинилися внаслідок його смерті.

За ст.1236 ЦК, заповідач має право охопити заповітом права та обов'язки, які йому належать на момент складення заповіту, а також ті права та обов'язки, які можуть йому належати в майбутньому.

Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.

Якщо заповідач розподілив між спадкоємцями в заповіті лише свої права, до спадкоємців, яких він призначив, переходить та частина його обов'язків, що є пропорційною до одержаних ними прав.

Чинність заповіту щодо складу спадщини встановлюється на момент відкриття спадщини.

Посилаючись на те, що сертифікати на право на земельну частку, які були видані Особі 2, були дійсними лише до видачі їй замість них державного акта про право власності на земельну ділянку від 1.04.2006 з виділенням у натурі (на місцевості), суд уважав, що земельна ділянка 6,88 га не охоплюється заповітом, оскільки право спадкодавця на неї зникло, і тому всі спадкоємці повинні спадкувати за законом на загальних підставах.

Проте суд не врахував, що Особа 2 заповідала своїй дочці, Особі 1, не сертифікат як такий, а право на земельну частку розміром 6,88 га, право на яку  належало їй на підставі сертифіката сертифіката серії ДН № * від  12.03.97, і цей заповіт не змінювала.

На ці недоліки не звернув уваги й апеляційний суд, належним чином не з"ясував, замість якого сертифіка

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Никто не заметил подмены
 • Поддерживая хорошие начинания...
 • Докази, які підтверджують факт відкриття карткового рахунку в банку
 • Журналистка Крюкова на похоронах Кернеса подслушала разговор и устроила скандал вокруг Кличко
 • Минздрав обнародовал новый протокол лечения коронавируса
 • Поділ майна фізичної особи-підприємця при розлученні: позиція ВС
 • Бедный каждый второй: насколько истончились кошельки украинцев за 2020 год
 • У другому турі виборів Зеленський би зустрівся не з Порошенком: опитування
 • ВС розповів про переривання перебігу позовної давності
 • Кто больше всех заработал на росте биткоина: рейтинг Forbes

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .