Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Позовна заява про визнання частково протиправними та скасування рішень, прийнятих суб’єктом владних повноважень
Категория: Образцы исков и заявлений

Картинки по запросу документи

Вами було висловлено пропозицію скласти проект позовної заяви на усне прохання Каліна А.Л. письмове звернення за вихідним №8295/0/226-17 публікації зразка в разі незаконних дій з боку Департаменту територіального контролю Харківської міської ради або демонтажу тимчасових споруд.

Департаментом територіального контролю Харківської міської ради (далі - Департамент) розглянуто лист т.в.о. головного редактора газети «Адвокат-консалтинг» Каряки О.Г. № 015 від 21.01.2017 щодо опублікування у КП «Харьковские известия» або в іншому ЗМІ, чи інтернет-мережі проекту позовної заяви, підготовленої Вами.

За результатами розгляду в межах компетенції повідомляємо наступне.

Відповідно до Положення про Департамент територіального контролю Харківської міської ради, затвердженого рішенням Харківської міської ради від 20.11.2015 № 7/15, завданням Департаменту є здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, забезпечення виконання повноважень з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Департамент, згідно функцій та повноважень, розраховує розмір збитків, заподіяних територіальній громаді міста Харкова порушенням вимог земельного законодавства, у випадках, визначених Земельним кодексом України, розмір коштів, які підлягають відшкодуванню Харківській міській раді в результаті набуття, зберігання майна (земельних ділянок) територіальної громади м. Харкова без достатніх правових підстав (у розмірі орендної плати за землю), плату за землю як податок (у формі орендної плати або земельного податку), а також вживає заходів зі звільнення території м. Харкова від самовільно розміщених об'єктів.

Враховуючи викладене, опублікування у КП «Харьковские известия» або в іншому ЗМІ, чи інтернет-мережі проекту позовної заяви, підготовленої Вами не входить до компетенції Департаменту.

Відповідно до ст.ст. 8, 19 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Згідно ст. 19 Конституції України, ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України.

Ви маєте право особисто звернутися до інших засобів масової інформації та інтернет видань з метою освітлення тематики, що стосується вищезазначеного питання.

Одночасно повідомляємо, якщо Ви вважаєте, що Ваші права та інтереси порушені, відповідно до ст. 16 ЦК України Ви маєте право звернутися за їх захистом до суду.

Про це листом №8295/0/226-17 від 12.06.2017, повідомив МГ Адвокат Консалтінг  Заступник директора Департаменту Ю.Ю.Агафонова

 

 

 

 

 

Департамент територіального контролю ХМР, м. Конституції, б.7, м. Харків, 61003

                                                          

Вами було висловлено пропозицію скласти проект позовної заяви щодо незаконності дій при підготовці документів на рішення виконкомів для вирішення питання щодо демонтажу об’єктів, які не віднесено до тимчасових споруд та надати для суду для практичних знань Вашому Департаменту.

Особисто мною це зроблено.

Прошу Вас вирішити наступні дії для формування у громадськості точки зору, юридичного освітлення, та в загалі для захисту їх прав на виконання яких повинні вчинятися Вами дії, для тих і на гроші яких Ви працюєте, а саме: опублікувати проект позовної заяви у КП «Харьковские известия» чи в іншому ЗМІ, чи в Інтернет мережі, для можливості використання кожному громадянину, члену територіальної громади, права якого на непорушне право приватної власності порушено. За результатами розгляду та прийнятими заходами прошу повідомити письмово.

 

Додатки по тексту на____аркушах.

 

Т.в.о. головного редактора                                                                                         О. Каряка

тел.викон.096-114-24-80

1-й прим. – адресату,

 

2-й прим. – у справу.

 

ДО -----------------------------------РАЙОННОГО СУДУ М. ХАРКОВА

-------------------------------------------------------------------

61007, м. Харків, _______________________________

 

 

ПОЗИВАЧ:                                                  прізвище, імя, по батькові

-------------------------------------------------------------------

61075, м. Харків, ____________________________

 

 

 

ВІДПОВІДАЧ:                                            ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

-------------------------------------------------------------------

61003, м. Харків, пл. Конституції, 7

http://www.city.kharkov.ua/ru/, ( 760-72-23

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

-------------------------------------------------------------------

61003, м. Харків, пл. Конституції, 7

http://www.city.kharkov.ua/ru/, ( 760-73-33

 

                                                                                            ТРЕТЯ ОСОБА:  АДМІНІСТРАЦІЯ __________РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

-------------------------------------------------------------------

61007, м. Харків, _______________________________

 

 

П О З О В Н А      З А Я В А

про визнання частково протиправними та скасування рішень, прийнятих суб’єктом владних повноважень

 

Згідно договору купівлі-продажу від ________________, укладеного між мною та гр. _________________, мені на праві власності належать нежитлове приміщення – металевий павільйон на фундаменті площею 11,5 кв.м., розташований за адресою: м. Харків, вул._______________.

Попереднім власником зазначених нежитлових будівель була гр. _____________________, яка, як передбачало на той час діюче законодавство, отримала ордер виконавчого комітету (розпорядження __________________), по вул.______________.

В січні місяці 2017 року мною на приміщенні торгівельного павільйону за адресою: м. Харків, вул. ____________ було виявлено повідомлення про те, що у відповідності до Рішення Виконавчого комітету Харківської міської ради від ______________року за № ___ адміністрацією ___________________району ХМР проводитимуться роботи по звільненню зазначеного об’єкту, що розташований за адресою: ________________________.

Рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради від _______________ року за № ____ з метою звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених малих архітектурних форм та тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення вирішено звільнити територію міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів шляхом демонтажу зазначених об’єктів згідно з додатком.

Згідно п. ____ додатку до вказаного рішення до переліку самовільно розміщених об’єктів, від яких звільняється територія м. Харкова відноситься тимчасова споруда (павільйон) по вул. ____________ в м. Харкові.

З рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради від ____________ року за № _____ я не згоден в частині демонтажу об’єктів, вказаних в пунктах ___Додатку до рішення виконкому, оскільки це порушує права власника.

Зазначені кіоски є об'єктом нерухомості, належать мені на праві власності, адреси, зазначені у рішенні є невірними, їх демонтаж, знесення або перенесення не може бути здійснено без їх фізичного руйнування та фактичного нанесення шкоди власнику.

Законом України «Про місцеве самоврядування» не передбачається прийняття рішень, які направленні на нанесення шкоди праву власності юридичних та фізичних осіб.

Харківська міська рада вважала це майно безхазяйним, в свої листах посилалась на неотримання дозвільних документів підприємцями, які здійснюють діяльність, саме в адміністрації _________________району Харківської міської ради. Проте отримання будь-яких дозволів законодавством не передбачено, що підтверджується роз’ясненнями Департаменту споживчого ринку та підприємництва ХМР, а також наявність або відсутність дозволів для здійснення підприємницькою діяльністю не є підставою для прийняття рішення про знесення належного мені майна.

До адміністрації ________________________району Харківської міської ради надавалась інформація про наявність власника майна, про передання об’єктів в управління, про оренду зазначених об’єктів, а також про те, що ці об’єкти не віднесені законодавством до тимчасових споруд, оскільки

ТИМЧАСОВА СПОРУДА торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, у відповідності до рішення 11 сесії Харківської міської ради 6 скликання «Про встановлення Правил благоустрою території міста Харкова» від 16.11.2011 р. № 504/11, а також статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, БЕЗ УЛАШТУВАННЯ ФУНДАМЕНТУ.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Крім того, відповідно до статті 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» мала архітектурна форма – це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою.

До малих архітектурних форм належать: альтанки, павільйони, навіси; паркові арки (аркади) і колони (колонади); вуличні вази, вазони і амфори; декоративна та ігрова скульптура; вуличні меблі (лавки, лави, столи); сходи, балюстради; паркові містки; огорожі, ворота, ґрати; інформаційні стенди, дошки, вивіски; інші елементи благоустрою, визначені законодавством.

Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону України «Про благоустрій населених пунктів» за рішенням власника об’єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.

Виходячи із викладених норм чинного законодавства, належні мені об’єкти нерухомості до категорії тимчасової споруди або малої архітектурної форми не належить.

Після отримання припису № ___від __________________ (по вул. _____________) та від відділу контролю за розміщенням малих архітектурних форм та тимчасових споруд Департаменту територіального контролю ХМР, мною було сповіщено у письмовій формі ХМР про те, що у зазначених об’єктів є власник, приміщення мають фундамент, а при наявності фундаменту об’єкт не відноситься до тимчасової споруди, надавалось відповідне роз’яснення Департаменту комунального господарства ХМР.

Відповідно до законодавства, для вирішення питання про віднесення об’єкту до категорії тимчасової споруди, повинно бути висновок спеціалістів (які отримали кваліфікаційний сертифікат відповідно до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури»), щодо обстеження об’єкту згідно Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 № 127, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.07.2001 за № 582/5773, зі змінами, внесеними наказами Мінрегіону України від 28.12.2012 № 658, зареєстрованим у Мін’юсті України 28.12.2012 за № 2212/22524, та від 08.01.2013 № 2, зареєстрованим у Мін’юсті України 14.01.2013 за № 113/22645 на предмет технічного стану об’єкту і віднесення його до тимчасової споруди чи ні.

Органи влади для прийняття відповідного рішення щодо віднесення об’єкта нерухомості до тимчасової споруди або малої архітектурної форми повинні мати висновок органу, яким вирішено питання про віднесення чи не віднесення об’єктів до тимчасових споруд, а саме органу який має ліцензію для проведення технічного обстеження (наприклад БТІ). Крім того, для прийняття рішення щодо незаконного зайняття земельної ділянки органи влади повинні мати висновок Департаменту територіального контролю ХМР, ГУ Держгеокадастру у Харківській області.

З приводу наявності висновків спеціалістів та надання такої інформації, як і про наявність власника, мною надавався запит, де окрім надання такої інформації, я прохав надати мені оскаржуване рішення.

Відповіді мені не надали, а тому можна зробити висновок, що ніякі спеціалісти не обстежували ні сам об’єкт, ні земельну ділянку. Такі висновки в ХМР відсутні, а прийняття Рішення Виконавчого комітету Харківської міської ради від _______________року за № ____ на них не ґрунтується.

Статтею 120 ЗК України встановлено, що у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти.

До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

Звертаю увагу суду на те, що мною було направлено звернення до ХМР з проханням надати можливість прийняти участь при розгляді відповідного питання щодо звільнення території м. Харкова, проте, в порушення права особи бути обізнаної, щодо рішень відносно себе (а рішення має характер індивідуальної дії), Харківська міська рада, в порушення вимог ст.ст. 52, 54, 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не надала інформацію, до участі у прийнятті рішення мене залучено не було, що призвело до прийняття протиправного рішення.

Таким чином, зазначені вище об’єкти нерухомості належать мені на праві власності на законних підставах – договір купівлі-продажу, попередній власник отримував ордер виконавчого комітету (розпорядження № _____________.), по вул._________ м. Харкова не є безхазяйним майном, мають фундамент, до тимчасових споруд або малих архітектурних форм не відносяться, про що було відомо ХМР. Всупереч чинному законодавству, за відсутності висновків про належність вказаних об’єктів до тимчасових споруд, за відсутності висновків про незаконність зайняття земельної ділянки виконавчим комітетом ХМР було прийнято незаконне рішення від ______________року за № _____.

Крім того, до компетенції органів місцевого самоврядування жодним нормативно-правовим актом не віднесено право на прийняття рішення щодо демонтажу нерухомого майна, а також проведення такого демонтажу, в тому числі тимчасових споруд. Таке рішення, навіть, якщо об’єкт не відповідає вимогам будівельних стандартів та технічним нормам підлягає знесенню ВИКЛЮЧНО ЗА РІШЕННЯМ СУДУ.

Так, Рішенням Харківської міської ради № 114/09 від 29.04.2009 року внесено зміни до Правил благоустрою території міста Харкова, відповідно до яких Розділ 5 доповнений параграфом 5.10 «Порядок звільнення території м. Харкова від незаконно розміщених об’єктів».

Рішенням ВК ХМР № _____ від __________ року нежитлові будівлі кіосків за адресами: м. Харків, вул. ___________ включено до переліку об'єктів від яких звільняється територія міста.

Згідно п. __ рішення № ___ вирішено звільнити територію м. Харкова від «самовільно розміщених об’єктів шляхом демонтажу, зазначених згідно з додатком». – Вище було зазначено і доведено, що об’єкти самовільно не розміщувались, а на підставі дозволу та ордерів.

Пунктами ______вказаного рішення зобов’язано голів адміністрацій районів ХМР забезпечити організацію та координацію робіт щодо звільнення території районів міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів згідно з додатком. КП «Харківські теплові мережі», КП «Харківводоканал», КП «Міськсвітло», СКП «Харківзеленбуд», КП «Харківблагоустрій» зобов’язано провести роботи щодо звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів шляхом демонтажу зазначених об’єктів згідно з додатком. Департамент комунального господарства зобов’язано здійснити координацію робіт щодо звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів згідно з додатком,  їх транспортування до місця зберігання на територію КП «Харківводоканал» за адресою: вул. Коростельська, 46, та передачу відповідальній особі КП «Харківводоканал» під підпис.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та  органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією  та  законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Ч. 3 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;  обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Як вбачається з рішення виконавчого комітету Харківської міської ради № ____ від _________________року «Про звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів»  воно прийнято на підставі Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Правил благоустрою території міста Харкова, затверджених рішенням 11 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 16.11.2011 року № 504/11 з звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених малих архітектурних форм та тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення.

Звертаю увагу на те, що будь-які акти перевірок, рішення інших органів, як то наприклад Інспекції з благоустрою Департаменту комунального господарства Харківської міської ради, БТІ, висновки та акти БТІ, Департаменту територіального контролю ХМР, ГУ Держгеокадастру у Харківській області тощо підставою для прийняття такого рішення не були.

Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.

Згідно  п.п. 1 п. «б» ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчого органу міської ради належить здійснення контролю за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворення лісів.

З метою врегулювання суспільних відносин у сфері благоустрою території міста Харкова, організації належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення, створення умов для реалізації прав суб'єктами у сфері благоустрою рішенням Харківської міської ради від 16.11.2011 р. № 504/11 встановлено Правила благоустрою території міста Харкова (далі - Правила благоустрою).

23.12.2015 на 2 сесії Харківської міської ради 7 скликання було прийнято Порядок вжиття заходів щодо очищення території міста Харкова від незаконно розміщених об'єктів. 

Відповідно до п.1.8. цього Порядку знесення органом державного архітектурно-будівельного контролю самочинно збудованих об'єктів, у разі якщо особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво встановлена з відповідним документальним підтвердженням, визначається Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та не регулюється цим Порядком.

У даному випадку особа, яка здійснила самочинне будівництво, встановлена.
Таким чином, підлягає застосуванню ст. 38 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", згідно з якою знесення такої будівлі можливе ЛИШЕ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ, а не рішення виконкому (http://www.city.kharkov.ua/.../pro-ochischennya-teritorii...). Чинними Правилами благоустрою та Порядком вжиття заходів щодо очищення території міста Харкова від незаконно розміщених об’єктів не передбачено звільнення території міста від нежитлових будівель та споруд, зареєстрованих у встановленому чинним законодавством порядку на праві власності, рішення суду про позбавлення нас права приватної власності нема, попереднього відшкодування нам на розрахункові рахунки не відбулось.

У відповідності до § 5.10 Правил благоустрою визначено  Порядок звільнення території міста Харкова від безхазяйного майна, самовільно розміщених об'єктів, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм, покинутих будівельних матеріалів і конструкцій, транспортних засобів, механізмів.

Положення даного параграфу розповсюджуються на випадки виявлення безхазяйного майна, самовільного розміщення об'єктів, споруд, об'єктів незавершеного будівництва, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм, кіосків, павільйонів, лотків, палаток, конструкцій, іншого типу, виду, іншого майна, покинутих будівельних матеріалів і конструкцій (у тому числі рекламних), транспортних засобів, механізмів, тощо.

Згідно п. 5.10.1.6. § 5.10 Правил благоустрою при виявленні безхазяйного майна, випадків самовільного розміщення зазначених у п. 5.10.1.2 цього параграфа об’єктів на підставі висновку, підготовленого за результатами обстеження земельної ділянки, на якій розміщено вказані об’єкти, отриманого від Департаменту земельних відносин Харківської міської ради, інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна та іншої інформації відповідних уповноважених органів Інспекцією складається акт, форма якого затверджується Юридичним департаментом Харківської міської ради.

Згідно п. 5.10.1.8. § 5.10 Правил благоустрою на підставі акта Інспекції власнику об’єкта, якщо встановлено особу, або особі, що заявила право на об’єкт (майно), від якого звільняється територія міста Харкова, надається повідомлення (припис) у двох примірниках про усунення порушень шляхом самостійного проведення демонтажу об’єкта у триденний термін. Один із примірників повідомлення (припису) повинен містити відмітку про його отримання (відмову отримання) власником об’єкту (майна), або особою, що заявила право на об’єкт (майно), інший примірник залишаться в Інспекції.

Якщо особу, що здійснила установку об'єкта (майна), від якого звільняється територія міста Харкова, не встановлено, повідомлення (припис) кріпиться на самовільно розміщеному об’єкті з фотофіксацією факту прикріплення повідомлення (припису).

Постановою Кабінету Міністрів України №482 від 22.07.16р. внесено зміни до Положення про державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Вказаними змінами Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру передані повноваження щодо організації та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності.     

Згідно положень ч. 2 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

У відповідності до ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

У відповідності до Правил благоустрою під самовільним розміщенням об'єктів розуміється розміщення, встановлення, інші дії, пов'язані з зайняттям території міста Харкова, що здійснені без належного дозволу, встановленого чинними актами законодавства, рішеннями Харківської міської ради, її виконавчих органів, з відхиленням від проекту, тощо.

Згідно приписів ст. 376 ЦК України у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил, суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.

Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, ТАКЕ НЕРУХОМЕ МАЙНО ЗА РІШЕННЯМ СУДУ ПІДЛЯГАЄ ЗНЕСЕННЮ за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, зобов'язана відшкодувати витрати, пов'язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану.

Порядок знесення самочинно збудованих об'єктів також врегульовано приписами ст. 38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Так, у разі виявлення факту самочинного будівництва об'єкта, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.

У разі якщо особа в установлений строк добровільно не виконала вимоги, встановлені у приписі, орган державного архітектурно-будівельного контролю подає ПОЗОВ до суду про знесення самочинно збудованого об'єкта та компенсацію витрат, пов'язаних з таким знесенням.

За рішенням суду самочинно збудований об'єкт підлягає знесенню в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, з компенсацією витрат, пов'язаних із знесенням об'єкта, за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне будівництво.

Виконання рішення суду, що набрало законної сили, щодо знесення самочинно збудованого об'єкта здійснюється відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».

Таким чином, я хочу звернути увагу суду на наступне:

-   По-перше, об’єкти, зазначені в додатку рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради - належать мені на праві власності, що підтверджується договором купівлі-продажу, у зв’язку з чим рішення щодо їх зносу, демонтажу є протиправним, оскільки спричинить мені шкоду.

-   По-друге, спірні об’єкти не відносяться до самочинно-збудованих, тимчасових споруд або малих архітектурних форм, земельні ділянки самовільно зайнято не було. Викладене підтверджується ордером виконавчого комітету, згідно з якими надано відповідні торгові місця, а також право на розташування об’єктів дрібно-роздрібної торгівлі.

-  По-третє, до компетенції органів місцевого самоврядування жодним нормативно-правовим актом не віднесено право на прийняття рішення щодо демонтажу нерухомого майна, а також проведення такого демонтажу, тим більше, що я є власником даного майна на законних підставах. Таке рішення, навіть, якщо об’єкт не відповідає вимогам будівельних стандартів та технічним нормам підлягає знесенню виключно за рішенням суду.

Крім того, згідно ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

 

Статтею 321 ЦК України також гарантовано непорушність права власності

Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Примусове відчуження об´єктів права власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності напідставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості.

 

Згідно зі ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Як зазначалося вище, жодним діючим законом виконавчий орган місцевого самоврядування не уповноважено приймати рішення та здійснювати знесення (демонтаж) об'єктів права власності, які було правомірно зведені.

 

Враховуючи викладене, рішення виконкому Харківської міської ради від ___________ прийнято за межами його повноважень, порушує права власника майна, тому є незаконним.

 

Згідно зі статтею 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Частиною 10 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації або громадянина.

 У відповідності до п. 1 ч. 2 ст.162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень і скасувати або визнати нечинним рішення.

 Згідно з ч. 9 ст. 171 КАС України, якщо у процесі розгляду справи щодо нормативно-правового акта виявлено незаконність або невідповідність правовому акту вищої юридичної сили інших правових актів чи їх окремих положень, крім тих, щодо яких відкрито провадження в адміністративній справі, які впливають на прийняття постанови у справі, суд визнає такі акти чи їх окремі положення незаконними або такими, що не відповідають правовому акту вищої юридичної сили.

 Статтею 171 КАС України, визначено, що право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

 П. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

 Ч. 2 ст. 19 КАС України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

.Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

 У відповідності до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути поданий в межах строку звернення до адміністративного суду встановленого цим кодексом або іншими законами.

В той час ч. 2 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

 Звертаю увагу суду також на те, що згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

 При цьому суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребує названі документи та матеріали.

 На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 КАС України, -

 

П Р О Ш У:

 

1.    Відкрити провадження у справі.

2.    Розгляд справи здійснювати за обов’язковою моєю участю.

3.    Розгляд справи проводити з обов’язковим застосуванням технічних засобів.

4.    Повідомити мене про день та час судового засідання.

5.   Відповідно до ч. 3 ст. 171 КАС України зобов'язати відповідача – виконавчий комітет Харківської міської ради опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративний справі щодо оскарження нормативно-правового акту,  відповідно до змісту позовних вимог.

6.  Витребувати від виконавчого комітету Харківської міської ради рішення ______ р. № _____ «Про звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів» та додатки до нього.

7.    Зупинити виконання рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від __________р. №___ «Про звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів».

8.   Витребувати від виконавчого комітету ХМР документи, на підставі яких прийнято рішення від ________ р. № ___ «Про звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів».

9.   Витребувати від виконавчого комітету ХМР акти обстеження земельних ділянок, розташованих за адресами: м. Харків, вул.____________.

10. Витребувати від виконавчого комітету ХМР висновки підготовлені за результатами обстеження земельних ділянок за адресами: м. Харків, вул.________, на яких розміщено вказані об’єкти, отримані від Департаменту земельних відносин Харківської міської ради.

11.  Витребувати від виконавчого комітету ХМР акти та висновки Інспекції з благоустрою та екології м. Харкова Управління екології та благоустрою Департаменту комунального господарства Харківської міської ради складені за результатами обстеження об’єктів та земельних ділянок, розташованих за адресами: м. Харків, вул._____________.

12. Витребувати від виконавчого комітету ХМР висновки органу, яким вирішено питання про віднесення чи не віднесення об’єктів, розташованих за адресами: м. Харків, вул. _____________________до тимчасових споруд.

13. Витребувати від виконавчого комітету ХМР висновок Департаменту територіального контролю ХМР, ГУ Держгеокадастру у Харківській області щодо незаконного зайняття земельної ділянки за адресами: м. Харків, вул.___________.

14. Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від ______________ р. №__ «Про звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів» в частині звільнення та демонтажу тимчасових споруд, зазначених в пунктах №№ _____ Додатку до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від _________р. № ___ «Про звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів» - «Перелік самовільно розміщених об’єктів, від яких звільняється територія м. Харкова».

15.  Судові витрати стягти на мою користь з Харківської міської ради.

 

Додатки:

Копії позову з додатками для сторін

Копії рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від _____________р. № ___ «Про звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об’єктів»
Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Июнь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Популярное
 • СКАНДАЛЬНА ЧИНОВНИЦЯ-МІЛІОНЕРША НАХАБНО ЗАМОВИЛА ПОСЛУГИ БЕЗ ВІДКРИТИХ ТОРГІВ
 • Запит
 • Стосовно, порушення бюджетного законодавства, відсутність раціонального використання земель.
 • РЕКТОР УНІВЕРСИТЕТУ КАРАЗІНА БАКІРОВ ПРИДБАВ TOYOTA PRADO 2018 РОКУ ВИПУСКУ
 • Щодо розгляду звернення
 • Щодо незаконної забудівлі за адресою: по вул. Гв. Широнінців на перехресті з вул. Др. Народів, 248 м. Харкова
 • ЯКЩО У ПРОТОКОЛІ СЛІДЧОЇ ДІЇ ДОПУЩЕНА ПОМИЛКА, ЦЕ РОБИТЬ ДОКУМЕНТ НЕНАЛЕЖНИМ ДОКАЗОМ. ВОДНОЧАС СУД НЕ МАЄ ІГНОРУВАТИ ПОКАЗАННЯ СВІДКА ТА ІНШІ ВІДОМОСТІ, ЗІБРАНІ В ХОДІ СЛІДСТВА.
 • Покупка-продажа и переоформление авто: техпаспорт и доверенность
 • Предприниматели "повесили" на государство 56 миллиардов долгов по гарантированным кредитам
 • Щодо проведення будівельних робіт з будівництва по вул. Чкалова,2, Чкалова, 10 у м.Харкові.

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .