Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


ЄСПЛ: Судам не слід спиратися на явки з повинною, які були оформлені без участі захисника обвинуваченого. Постанова ЄСПЛ за скаргою N 40852/05 "Шличков проти Російської Федерації" від 09.02.16 р.,набрало чинності 09.05.16 р.
Категория: Правовой ликбез

Картинки по запросу протокол єспл судам не слід спиратися

Надані у відсутності адвоката свідчення не можуть вважатися достовірними, оскільки немає ніяких доказів, які б спростовували, що вони могли з'явитися під примусом.

Заявник скаржився, в тому числі на порушення статті 6 Конвенції у зв'язку з тим, що він був засуджений на підставі свідчень, отриманих під примусом за відсутності адвоката.

Суд нагадав, що "... в його обов'язки в принципі не входить визначення того, чи можуть певні види доказів (наприклад, докази, отримані незаконно з точки зору національного законодавства) бути допустимими. Суду належить відповісти на питання, чи був весь розгляд , в тому числі спосіб отримання доказів, справедливим. Дане питання передбачає оцінку законності, а в разі порушення іншого гарантованого Конвенцією права - оцінку характеру встановленого порушення "(п. 80 постанови).

Європейський Суд знову наголосив, що "... право не давати показання та право не свідчити проти себе є загальновизнаними міжнародними стандартами, які лежать в основі поняття справедливого розгляду, передбаченого статтею 6 Конвенції. Сенс цих прав полягає в тому числі в забезпеченні захисту підозрюваних від будь-яких проявів незаконного примусу з боку влади; таким чином їх дотримання допомагає уникнути судових помилок і сприяє реалізації цілей статті 6 Конвенції. Право не свідчити проти самого себе, зокрема, передбачає, що сторона звинувачення в кримінальній справі прагне довести свою версію по справі проти обвинуваченого, не вдаючись до доказів, отриманих шляхом примусу або придушення волі обвинуваченого "(п. 81 постанови).

"Свідчення, отримані в порушення статті 3, за визначенням вважаються недостовірними. Крім того, в кримінальному провадженні вони часто стають безпосереднім приводом для жорсткого поводження. Використання таких показань для визнання людини винною несумісне з гарантіями, передбаченими статтею 6 Конвенції" (п. 82 постанови).

Суд встановив, що "... явка з повинною, яку заявник написав за відсутності адвоката в якості свідчення проти самого себе після затримання і взяття під варту, була одним із доказів сторони обвинувачення під час розгляду кримінальної справи. Обласний суд визнав дані показання неприйнятними , однак послався на них при визнанні заявника винним і винесення йому вироку "(п. 84 постанови).

Суд звернув увагу на твердження влади, що "... заявник відмовився від своїх процесуальних прав і посилалися на його письмові свідчення від 19 березня 2004 року. У зв'язку з цим Суд нагадав, що відмова від прав, гарантованих Конвенцією - в тій мірі, в якій це допустимо, - не повинна суперечити будь-яким важливим суспільним інтересам, і повинна бути виражена в однозначному вигляді і супроводжуватися мінімальними гарантіями, порівнянними зі ступенем значущості відмови. з огляду на обставини цієї справи Суд не зміг погодитися з твердженням влади про відмову заявника від своїх прав, так як письмові свідчення від 19 березня 2004 року були надані після написання явки з повинною 18 березня 2004 року. Більш того, заявник не може вважатися таким, що відмовився від права не свідчити проти себе і в світлі висновків Суду, зокрема про жорстоке поводження із заявником в порушення статті 3 Конвенції "(п. 85 постанови).

Європейський Суд прийшов до висновку, що "... внутрішньодержавні суди прийняли явку заявника з повинною як доказ його провини, і що розгляд у справі заявника було несправедливим незалежно від того, яку доказову цінність мали ці свідчення і від того, наскільки вирішальну роль вони зіграли в засудженні заявника "(п. 86 постанови).

Таким чином, мало місце порушення статті 3 Конвенції у її процесуальному та матеріально-правовому аспектах, а також порушення пункту 1 статті 6 Конвенції.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Популярное
 • Коньяк, водка и разбитые квадроциклы. Как директор НАБУ Сытник оказался в реестре коррупционеров и приведет ли это к его отставке
 • БУДУТ СЛУШАТЬ ЗАНОВО: ДЕЛО КЕРНЕСА ВЕРНУЛИ В СУД ПЕРВОЙ ИНСТАНЦИИ
 • Бывший "министр ДНР" сдался СБУ – спецслужба
 • Ночью избит и ограблен полицейский: у патрульного отобраны барсетка и телефон (ФОТО)
 • Газель проти BMW Х5: як власник розтрощеного бусика із потерпілого став обвинуваченим (відео)
 • В Харькове ушла из жизни председатель апелляционного суда
 • Страсти в Харьковском облсовете: Как антикоррупционер Булах может стать коррупционером
 • БЛАГОДАРЯ ЧИНОВНИКУ, ЗЕМЛИ ЗАПОВЕДНИКА РАЗДАЛИ ЧАСТНИКАМ ПОД ДАЧИ
 • Директор департамента ГАСК в Харьковской области отстранена от исполнения служебных обязанностей
 • Турция перебрасывает танки, военную технику к границе с Сирией

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .