Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Справа № 922/4088/16
Категория: Новости

Картинки по запросу суд фотоДержавний герб України

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

________________________________________________________________________________

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

 

"11" квітня 2017 р.                                                                                                         Справа № 922/4088/16

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Міньковського С.В.      

при секретарі судового засідання Лук'янчук О.І.

 

розглянувши заяву ТОВ "А Клас Менеджмент Україна", м. Харків   

про визнання банкрутом ТОВ "Проперті Менеджмент Україна", м. Валки , код ЄДРПОУ 38077373

 за участю сторін:

розпорядник майна - Паркулаб В.Г.;

представник Південної ОДПІ - Щербина А.Ю. (дов. від 01.07.16 р.);

представник ТОВ "ТД "Агросвіт" - Громишев Д.В. (директор, наказ №4о.с. від 30.06.16 р.);

представник ПАТ "Укрбізнесбанк" - Хоміч А.А. (дов. № 30 від 06.04.17 р.);

 

ВСТАНОВИВ:

 

Ухвалою суду від 08.12.2016 р. в підготовчому засіданні, господарський суд порушив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Проперті Менеджмент Україна", здійснив оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на веб-сайті ВГСУ, зобов'язав розпорядника майна надати суду відомості про результат розгляду вимог кредиторів, скласти реєстр вимог кредиторів в строк до 19.01.2017 р. та призначив дату проведення попереднього засідання суду.

Ухвалою суду від 28.03.2017 р. в попередньому засіданні суду затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ "Проперті Менеджмент Україна" з загальною сумою грошових вимог 225 180 495,66 грн, зобовязано розпорядника майна у відповідності до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) провести збори кредиторів, на яких визначитись з подальшою процедурою банкрутства.

Розпорядник майна на виконання ухвали господарського суду надав протокол № 1 зборів кредиторів ТОВ "Проперті Менеджмент Україна" від 07.04.2017 р., згідно якого кредиторами боржника було прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (п. 2 протоколу від 07.04.2017 р.), оскільки фінансовий стан підприємства відповідає надкритичній неплатоспроможності, коли задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури, а також про призначення ліквідатором ТОВ "Проперті Менеджмент Україна" арбітражного керуючого Паркулаба В.Г.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд вважає клопотання голови зборів (комітету) кредиторів про застосування до боржника процедури ліквідації та призначення ліквідатором боржника Паркулаба В.Г.підлягаючим задоволенню на підставі наступного.

Розпорядник майна довів суду та комітету кредиторів, що після публікації про порушення справи про банкрутство підприємства потенційних інвесторів не виявлено, активів боржника недостатньо для задоволення кредиторської заборгованості, що складає 225 180 495,66 грн. У процесі аналізу фінансового стану боржника ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства не виявлено.

Аналіз показників фінансово-господарської діяльності підприємства дозволяє зробити наступні висновки.

На початок досліджуваного періоду підприємство мало значну суму нерозподіленого збитку, а також від'ємне значення власного капіталу. Показники фінансового стану підприємства свідчать про вкрай незадовільний фінансовий стан підприємства. В вартісному вираженні власний капітал протягом досліджуваного періоду мав від'ємне значення - 223 960 тис. грн. Коефіцієнти мають величини менш нормативних, показник поточної ліквідності складає 0,00 при нормативному значенні - 1,5, коефіцієнт покриття складає 0,00 що менше граничного рівня - 1, у боржника відсутні власні оборотні кошти, в зв'язку з чим боржник не має можливості погасити короткострокові зобов'язання.

Результати аналізу свідчать, що протягом досліджуваного періоду підприємство характеризувалося ознаками поточної неплатоспроможності. Фінансовий стан підприємства відповідає надкритичній неплатоспроможності, коли задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Згідно з п. 4 ст. 205 Господарського кодексу України передбачено, що у разі неплатоспроможності субєкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення субєкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами. Таким Законом, норми якого щодо умов, порядку та наслідків визнання банкрутом є спеціальними, передбачені в Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

В ч. 5 ст. 26 Закону про банкрутство визначено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника в процедурі розпорядження майном; інші питання, передбачені цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону про банкрутство до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.

Судом встановлено, що розпорядником майна було повідомлено кредиторів, вимоги яких включені до реєстру вимог кредиторів, про проведення 07.04.2017 р. зборів кредиторів та визначено кількість їх голосів на зборах кредиторів у відповідності до вищенаведених приписів Закону.

Відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону про банкрутство до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); підготовку та укладення мирової угоди; схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених цим Законом; визначення складу майна в разі продажу частини майна у процедурі санації боржника або ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Законом.

07 квітня 2017р. були проведені збори кредиторів, на яких було створено комітет кредиторів, обрано членів комітету кредиторів у складі трьох кредиторів - ТОВ "Торгівельний Дім "Агросвіт", Південна ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області та ПАТ "Укрбізнесбанк", а також більшістю голосів прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (п. 4 протоколу). Того ж дня відбулося засідання комітету кредиторів.

Згідно з ч. 4, ч. 9 ст. 26 Закону встановлено, що рішення на зборах комітету кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, присутніх на комітеті кредиторів. Відповідно до протоколу від 07.04.2017 р. на засіданні зборів комітету кредиторів "за" визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ТОВ "Проперті ОСОБА_2 Україна", проголосували: ТОВ "Торгівельний Дім "Агросвіт" (131 633 голоси) і Південна ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області (37 421 голоси), що разом становить 165 054 голосів, "проти" ПАТ "Укрбізнесбанк" (14 407 голосів.

В судовому засіданні 11.04.2017 р. представник ПАТ "Укрбізнесбанк" проти визнання боржника банкрутом також заперечував, однак, жодних доказів щодо можливості не відкриття ліквідаційної процедури не надав.

Натомість, розпорядником майна встановлено недостатність активів боржника для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі.

Так, на виконання вимог господарського суду Харківської області у справі № 922/4088/16 було здійснено інвентаризацію майна боржника, в ході якої було складено тільки акт № 1 інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами, за даними якої станом на 22.03.2017 р. дебіторська заборгованість становить 0,00 грн., а сума кредиторської - 225 180 495,66 грн., та інвентаризаційний опис № 2 основних засобів, відповідно до якого вартість основних засобів становить 1221163,00 грн.

Таким чином, загальна вартість майна боржника за результатами інвентаризації становить 1 221 163,00 грн, в той час як сума вимог, які були включені до реєстру вимог кредиторів, який затверджено ухвалою господарського суду Харківської області від 28.03.2017 p., становить 225 180 495,66 грн.

Зазначене говорить про те, що рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було прийнято з дотриманням вимог приписів ст.ст. 26, 27 Закону про банкрутство.

Отже, за матеріалами справи та наданими суду документами комітет кредиторів обґрунтовано дійшов висновку, що задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника тільки ліквідаційної процедури.

Рекомендований комітетом кредиторів розпорядник майна Паркулаб В.Г (свідоцтво № 983 від 23.05.2013 р.), надав суду згоду на призначення його ліквідатором боржника, сповістив суд, що порушень законодавства при виконанні обовязків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обовязків не має, не є особою, яка згідно з Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом є заінтересованою особою, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, якій відмовлено в допуску до державної таємниці, не має судимості за вчинення корисливих злочинів.

Згідно з преамбулою Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передбачено, що цей закон встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності субєкта підприємницької діяльності - боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів.

Враховуючи, що збори комітету кредиторів дійшли обґрунтованого висновку про необхідність застосування до боржника ТОВ "Проперті Менеджмент Україна" процедури ліквідації в звязку з недостатністю майнових активів боржника для задоволення вимог кредиторів, з тривалим незадовільним фінансовим становищем боржника, відсутністю потенційних інвесторів, неможливістю відновлення платоспроможності боржника та задоволення вимог кредиторів, введення процедури ліквідації надасть можливість розрахуватися з конкурсними та поточними кредиторами боржника, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Паркулаба Володимира Григоровича.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 26, 27, 37-48, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

1. Закінчити процедуру розпорядження майном боржника Товариства з обмеженою відповідальністю  "Проперті Менеджмент Україна".

2. Визнати  Товариство з обмеженою відповідальністю "Проперті Менеджмент Україна" (код 38077373), місцезнаходження: 63002, Харківська область, Валківський район, м. Валки, вул. Колгоспна, буд. 2, - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

3. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числіих економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

виконання зобовязань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Законом про банкрутство.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у звязку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

4. Призначити ліквідатором Товариство з обмеженою відповідальністю "Проперті Менеджмент Україна" Паркулаба В.Г. (свідоцтво №983 від 23.05.2013 р.), іден. код НОМЕР_1, поштова адреса: 61002, м. Харків, вул. Потебні, 6, та встановити йому оплату послуг в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати.

5. Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України про визнання боржника Товариство з обмеженою відповідальністю "Проперті Менеджмент Україна" (код 38077373), банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури із зазначенням найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомостей про ліквідатора (ліквідаційну комісію), строк подання заяв поточних кредиторів з вимогами до боржника.

6. Зобовязати ліквідатора відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"  прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та оцінку майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового становища банкрута, повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обовязковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, предявляти до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.

Зобовязати  ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

7. Зобовязати  керівника боржника Товариство з обмеженою відповідальністю "Проперті Менеджмент Україна" протягом пятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обовязків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

8. Зобовязати ліквідатора в строк до 11.04.2018 року виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:

- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, звіти про оцінку майна, договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна,

- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів,

- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;

- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута,

- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнсті про закінчення ліквідаційної процедури,

- довідку архіву про прийняття документів, які підлягають обовязковому зберіганню,

- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію,

- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення,

- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури,

- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора,

- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів,

- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора,

- інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута.

9. Постанову суду надіслати комітету кредиторів, ліквідатору, ДВС, державному реєстратору (м. Валки), банкруту.

Суддя Міньковський С.В.

 

 

 

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярное
 • Щодо прозоростi використання коштiв мiсцевого бюджету Харкiвської областi. Частина 1.
 • 6 статей: что авиакомпании обязаны компенсировать украинцам
 • Есть несколько вопросов....
 • Щодо прозоростi використання коштiв мiсцевого бюджету Харкiвської областi. Частина 2
 • Благодійний фонд топ-менеджерів Курченка подарував СБУ будинок у відповідь на кримінальну справу
 • ХОБФ "Робін Гуд"
 • ХОБФ "Робін Гуд"
 • Когда нужно приезжать в аэропорт
 • Щодо проведення будівельних робіт з будівництва по вул. Чкалова,2, Чкалова, 10 у м.Харкові.
 • ХОБФ "Робін Гуд"

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .