Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


справа № 644/1928/17
Категория: Показательное дело

Похожее изображение

Харківський апеляційний адміністративний суд направляє Вам копію ухвали від 23,06.2017 р,, прийнятої за результатом розгляду питання щодо виправлення описки в ухвалі Харківського апеляційною адміністративного суду від 06.06.2017 р. по справі за апеляційною скаргою Каряки Олександра Геннадійовича на ухвалу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 29.03.2017р. по справі № 644/1928/17 за адміністративним позовом Каряки Олександра Геннадійовича до Виконавчого комітету Харківської міської ради , Харківської міської ради третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Адміністрація Холодногірського району Харківської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету.

Державний герб України

 

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.06.2017 р.                                                                                                        Справа № 644/1928/17

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Мельнікової Л.В.

суддів - Бенедик А.П. , Донець Л.О.

за участю секретаря судового засідання - Дорошенко Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові справу за апеляційною скаргою Каряки Олександра Геннадійовича  на ухвалу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 29 березня 2017 року по справі за адміністративним позовом Каряки Олександра Геннадійовича до Харківської міської ради, виконавчого комітету Харківської міської ради, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Адміністрація Холодногірського району Харківської міської ради, про визнання незаконним та скасування рішення, -

 

В с т а н о в и л а:

 

    27 березня 2017 року позивач  Каряка Олександр Геннадійович звернувся до суду з позовом, яким просить  визнати незаконним та скасувати рішення відповідача - виконавчого комітету Харківської міської ради від 01 березня 2017 року № 142 «Про звільнення території міста Харкова від самовільно розміщених об'єктів в частині звільнення та демонтажу тимчасових споруд, зазначеному в п. 11 Додатку до цього рішення, посилаючись на те, що цим незаконним, на його думку, рішенням порушуються його права власника нежитлового приміщення - металевого павільйону на фундаменті, площею 12 кв.м., розташованого за адресою - м. Харків, вулиця Волонтерська, № 56.

Ухвалою судді Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 29 березня 2017 року позовна заява повернута позивачу з підстав того, що справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Судове рішення вмотивовано тим, що позовна заява подана з порушенням територіальної підсудності, оскільки відповідно до ст. 19 ч. 1 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцем знаходження відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Оскільки місцезнаходження відповідача територіально не відноситься до Індустріального району м. Харкова, справа не підсудна Орджонікідзевському районному суду м. Харкова.

Не погоджуючись з судовим рішенням, в апеляційній скарзі Каряка О.Г. посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення питання (ч. 2 ст. 19 КАС України), та неврахування судом дійсних обставин справи, просить скасувати ухвалу суду та направити справу для вирішення питання призначення до розгляду по суті.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги щодо дотримання правильності застосування судом норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга  Каряки О.Г. підлягає частковому задоволенню, а ухвала судді Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 29 березня 2017 року, згідно положень п. 1 ч. 1 ст. 202 КАС України, скасуванню, з огляду на наступне.

У відповідності з ч. 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача. Тобто, якщо позивач оскаржує рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, що стосується інтересів лише позивача, то заява подається за місцем знаходження позивача.

Колегія суддів зазначає, що висновок щодо непідсудності справи цьому адміністративному суду зроблений лише на підставі територіального розташування відповідачів по справі. При цьому, судом не досліджено питання про те, чи стосується оскаржуване рішення, як вказано в позовній заяві, - у п. 11 його Додатку, конкретно інтересів позивача.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 204 КАС України підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про необхідність скасування ухвали суду та направлення справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Колегія суддів частково задовольняє апеляційну скаргу Каряки О.Г. оскільки питання відкриття провадження у справі і, відповідно, питання призначення розгляду справи належать до виключної компетенції суду першої інстанції.

Інші доводи та заперечення сторін на висновки колегії суддів не впливають.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 35, 41, 94, 184, 185, 195, 196, п. 3 ч. 1 ст. 199, п. 1 ч. 1 ст. 204, ст.ст. 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

 

У Х В А Л И Л А:

 

Апеляційну скаргу Каряки Олександра Геннадійовича - задовольнити частково.

Ухвалу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 29 березня 2017 року - скасувати.

Справу за адміністративним позовом Каряки Олександра Геннадійовича до Харківської міської ради, виконавчого комітету Харківської міської ради, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Адміністрація Холодногірського району Харківської міської ради, про визнання незаконним та скасування рішення направити до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова для продовження розгляду.

Ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та відповідно по положень ч. 2 ст. 211 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя (підпис)Мельнікова Л.В.Судді(підпис)  (підпис) Бенедик А.П.   Донець Л.О. Повний текст ухвали виготовлений і підписаний 03 липня 2017 року.

 

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Справа № 643/16243/21
 • Справа № 638/16800/19
 • Ученые докопались до ИСТИНЫ. Мы 4-е поколение людей на планете. Какими были ЯДЕРНЫЕ войны древности
 • Через полгода после второй дозы происходит значительное снижение антител к коронавирусу, - исследование
 • $12 миллиардов на зарплаты и пенсии. Как Россия усилит поддержку "ЛДНР" и что это значит для Украины
 • ЖЕСТОКОЕ ИЗБИЕНИЕ ДЕВУШКИ НА САЛТОВКЕ: ИМЕНА ВИНОВНИКОВ ЗНАЮТ ВСЕ. КРОМЕ СЛЕДСТВИЯ
 • СКАНДАЛЬНАЯ ДОРОГА ЧЕРЕЗ «БАРАБАШОВО» ЗАДУМАНА, ЧТОБЫ ОТЖАТЬ ПРИБЫЛЬНЫЙ БИЗНЕС,– СМИ
 • Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
 • В центре Харькова рухнул строительный кран (фото)
 • Харьковский судья заявил о вмешательстве в его деятельность

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .