Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






Які пільги передбачені трудовим законодавством для опікунів та піклувальників?
Категория: Горячая линия

Картинки по запросу Які пільги передбачені трудовим законодавством для опікунів та піклувальників?

Який порядок встановлення доплат за вчене звання та за науковий ступінь  вбюджетних установах? Як проводити оплату праці працівників центрiв перепiдготовки та пiдвищення кваліфікації у яких з 01 травня 2016 року зменшився розмір заробітної плати?

Питання 1. Які пільги передбачені трудовим законодавством для опікунів та піклувальників?

Відповідь: Відповідно до ст.186-1 КЗпП України на батькiв, якi виховують дiтей без матерi (в тому числi в разi тривалого перебування матерi в лiкувальному закладi), а також на опiкунiв (пiклувальникiв), прийомних батькiв поширюються гарантiї, встановленi статтями 56, 176, 177, частинами третьою - восьмою статтi 179, статтями 181, 182, 182-1, 184, 185, 186 цього Кодексу.

Згідно Науково-практичного коментарю до законодавства України про працю (коментар до ст.186-1) опікуни та піклувальники одержують гарантії за умови, що відповідний їх статус належно оформлений.

Відповідно до «Правил опіки та піклування», затверджених наказом Державного комітету України к справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти України, Мінохорони здоров'я України Міністерства праці та соціальної політики України  від 26.05.1999 №34/166/131/88 опіка (піклування) є особливою формою державної турботи про неповнолітніх дітей, що залишились без піклування батьків, та повнолітніх осіб, які потребують допомоги щодо забезпечення їх прав та інтересів. Опіка (піклування) встановлюється для забезпечення виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби батьків або позбавлення їх батьківських прав чи з інших причин залишились  без  батьківського  піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Опіка (піклування) встановлюється також для захисту особистих і  майнових  прав  та  інтересів  повнолітніх  осіб, які за станом здоров'я  не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов'язки.

Відповідно до ст.56 КЗпП України на прохання опікуна керівник зобов’язаний встановити йому неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в такому випадку проводиться за фактично відпрацьований час.

Відповідно до ст.176 КЗпП України заборонено залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні  і направлення у відрядження опікунів та піклувальників дітей віком до 3-х років.

Залучення до надурочних годин або направлення у відрядження опікунів та піклувальників дітей віком від 3-х до 14-ти років можливе лише за їх згодою (ст.177 КЗпП України).

Відповідно до статті 182-1 КЗпП України жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Вiдповiдно до ст.184 КЗпП України звiльнення вагiтних жiнок i жiнок, якi мають дiтей вiком до трьох рокiв (до шести рокiв – ч.6 ст.179), одиноких матерiв за наявностi дитини вiком до 14 рокiв не допускається, крiм випадкiв повної лiквiдацiї пiдприємства, установи, органiзацiї (тобто без правонаступництва), коли допускається звiльнення з обов'язковим працевлаштуванням.

Питання 2. Який порядок встановлення доплат за вчене звання та за науковий ступінь  вбюджетних установах?

Відповідь: .Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 №1298 «Прооплату працi працiвникiв на основi Єдиної тарифної сiтки розрядiв iкоефiцiєнтiв з оплати працi працiвникiв установ, закладiв та органiзацiй окремих галузей бюджетної сфери» передбачена доплата працівникам за вчене звання та за науковий ступінь. Зазначені доплати встановлюється працiвникам, якщо їх дiяльнiсть за профiлем збiгається з наявним вченим званням та з наявним науковим ступенем.

Вiдповiднiсть вченого звання та наукового ступеня профiлю дiяльностi працiвника на займанiй посадi визначається керiвником установи, закладу або органiзацiї.

Питання 3: Як проводити оплату праці працівників центрiв перепiдготовки та пiдвищення кваліфікації у яких з 01 травня 2016 року зменшився розмір заробітної плати?

Відповідь: Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.2016 №571 «Деякi питання оплати працi працiвникiв центрiв перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв органiв державної влади, органiв мiсцевого самоврядування, державних пiдприємств, установ та організацій» передбачено, що у разi зменшення у зв’язку з прийняттям цiєї постанови розмiру заробiтної плати (без премiї) в окремих працiвникiв центрiв перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв органiв державної влади, органiв мiсцевого самоврядування, державних пiдприємств, установ та органiзацiй таким працiвникам на час роботи на займанiй посадi виплачується рiзниця мiж заробiтною платою (без премiї), встановленою до набрання чинностi цiєю постановою, i заробiтною платою (без премiї), встановленою за новими умовами оплати працi. Даний пункт відноситься до працівників, заробітна плата яких зменшилась у зв’язку із введенням в дію даної постанови.


Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Октябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Популярное
  • Як суддя Фрунзенського райнного суду м.Харкова - Бабкова Т.В. своїми діями підміняє собою законодавчу гілку влади Верховну раду України та Конституційний суд
  • Справа у судді Глібко О.В.
  • Нацбанк выиграл суд у Жеваго на 1,5 миллиарда гривен
  • Задержанные в США бизнесмены работали на Фирташа — Reuters
  • Китаец дважды мог спасти Грецию от дефолта, но хранил тонны золота и миллиарды юаней дома. Видео
  • В Госстате рассказали, как потратят 3,4 млрд грн, выделенные на перепись
  • ХАРКІВСЬКА ЛІКАРНЯ № 13 ПРИДБАЛА АВТОМОБІЛЬ SUZUKI SX4
  • Топ-менеджеры Альфа банка: сейчас Украина у многих инвесторов на радаре
  • Функции налоговой милиции оставили в ГФС
  • Стали известны подробности высокобюджетного ДТП на пр. Науки в Харькове

  • Наш опрос

    Погода в Харькове

    Погода в Харькове

    Курс валют (НБУ)

    Курсы НБУ на сегодня

    Курс валют (средний)

    Курсы наличного обмена на сегодня











    Аудиоролики - Рекламная Студия

    Студия звукозаписи

















    Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

    Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

    © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
    .