Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


По окончании срока давности не карают. В случае закрытия дела требования о компенсации морального ущерба могут быть удовлетворены в порядке гражданского судопроизводства
Категория: Показательное дело

altСУДОВА ПАЛАТА В КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ
ПОСТАНОВА
19 травня 2009 року
 
Колегія суддів Судової палати в кримінальних справах Верховного Суду України у складі:
головуючого — Федченка О.С.,суддів: Пекного С.Д. і Таран Т.С.,за участю прокурора Вергізової Л.А.,засудженого — Особи 1, — розглянула в судовому засіданні кримінальну справу за касаційною скаргою потерпілої, Особи 2, на вирок Києво-Святошинського районного суду Київської області від 26.02.2008 та ухвалу Апеляційного суду Київської області від 7.05.2008 щодо Особи 1.
 
Цим вироком Особа 1, Інформація 1, раніше не судимий, засуджений за ч.2 ст.125 КК на 1 рік обмеження волі.

На підставі ст.75 КК він звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік. 

На підставі ст.49 КК Особа 1 звільнений від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.

Постановлено стягнути з Особи 1 на користь Особи 2 1500 грн. за надання юридичних послуг та 8000 грн. моральної шкоди.

Ухвалою Апеляційного суду Київської області від 7.05.2008 вирок щодо Особи 1 у частині цивільного позову змінений. Постановлено стягнути з Особи 1 на користь потерпілої, Особи 2, на відшкодування моральної шкоди 2000 грн. У решті — вирок залишено без зміни.

Особу 1 засуджено за те, що він 28.10.2004, близько 17 год. 00 хв., біля будинку за Адресою 1 під час сварки, яка виникла на грунті неприязних стосунків між дружиною, Особою 3, тещею, Особою 4, з одного боку, та потерпілою, Особою 2, — з другого, декілька раз ударив потерпілу рукою та металевим прутом по різних частинах тіла, заподіявши легкі тілесні ушкодження, які потягли короткочасний розлад здоров’я.

У касаційній скарзі потерпіла, Особа 2, просить скасувати ухвалу суду апеляційної інстанції в частині зменшення розміру матеріальної шкоди, залишивши без зміни в цій частині вирок суду першої інстанції.

Заслухавши доповідача, прокурора Вергізову Л.А., яка вважає, що касаційну скаргу потерпілої слід задовольнити, засудженого, Особу 1, який заперечував проти її задоволення, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів уважає, що вона підлягає задоволенню частково.

Як убачається з матеріалів справи, суд апеляційної інстанції при прийнятті рішення про зменшення розміру матеріальної шкоди потерпілій урахував те, що Особа 1 є пенсіонером, та матеріальний стан потерпілої.

Такий висновок суду апеляційної інстанції не грунтується на законі та не підтверджується доказами, що є в матеріалах справи. У вступній частині вироку щодо Особи 1 зазначено, що він має вищу освіту, працює менеджером ПП «В.», за віком він не є пенсіонером, даних про те, що він з інших підстав є таким, у матеріалах справи немає. Також у матеріалах справи відсутні дані про те, що суд апеляційної інстанції досліджував докази щодо матеріального стану потерпілої, і це могло вплинути на його висновки щодо розміру відшкодування матеріальної шкоди.

Колегія суддів уважає обгрунтованими доводи касаційної скарги потерпілої про те, що суд апеляційної інстанції не мотивував належним чином рішення про зменшення розміру моральної шкоди та послався на обставини, які суперечать доказам, що є в матеріалах справи.

Крім того, за змістом ст.328 КПК цивільний позов суд вирішує при постановленні обвинувального вироку. Відповідно до роз’яснень, що містяться в п.7 постанови Пленуму Верховного Суду від 31.03.89 №3 «Про практику застосування судами України законодавства про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної злочином, і стягнення безпідставно нажитого майна», в разі закриття справи з передбачених законом підстав цивільний позов не розглядається. Вимоги позивача про відшкодування моральної шкоди можуть бути вирішені в порядку цивільного судочинства. 

Проте суд, дійшовши висновку про необхідність закриття кримінальної справи щодо Особи 1, розглянув і задовольнив цивільний позов потерпілої, Особи 2, чим порушив зазначені вимоги кримінально-процесуального закону, а тому вирок місцевого суду та ухвала апеляційного суду в частині цивільного позову підлягають скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд у порядку цивільного судочинства.

Суд також порушив вимоги ст.71, ч.2 ст.111 КПК, якими встановлено порядок звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Ці норми закону передбачають, що суд у судовому засіданні за наявності підстав, передбачених ч.1 ст.49 Кримінального кодексу, звільняє особу від кримінальної відповідальності й закриває кримінальну справу у зв’язку із закінченням строків давності. 

Усупереч цим вимогам закону місцевий суд постановив щодо Особи 1 обвинувальний вирок та призначив йому покарання за ч.2 ст.125 КК, а не звільнив його від кримінальної відповідальності.

Відповідно до вимог ст.4001 КПК касаційний суд, установивши обставини, передбачені стст.6, 7, 71, 72, 8, 9, 10, 111 цього кодексу, скасовує обвинувальний вирок чи постанову і закриває справу. 

За таких обставин колегія суддів уважає за необхідне в порядку ст.395 КПК скасувати вирок місцевого суду та ухвалу апеляційного суду щодо Особи 1 у частині засудження за ч.2 ст.125 КК та закрити провадження у справі у зв’язку із закінченням строків давності.

Керуючись стст.394—396, 400-1 КПК, колегія суддів Судової палати в кримінальних справах Верховного Суду

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу потерпілої, Особи 5, задовольнити частково.

На підставі ст.395 КПК вирок Києво-Святошинського районного суду Київської області від 26.02.2008 та ухвалу Апеляційного суду Київської області від 7.05.2008 щодо Особи 1 в частині засудження його за ч.2 ст.125 КК скасувати і провадження у справі закрити. 

Ці ж судові рішення в частині вирішення цивільного позову скасувати, справу направити на новий судовий розгляд до Києво-Святошинського районного суду Київської області в порядку цивільного судочинства.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 2)
 • КАК НЕ ПОТЕРЯТЬ СВОИ ДЕНЬГИ АРЕНДОДАТЕЛЯМ, В УСЛОВИЯХ КАРАНТИНА связанного с болезнью COVID-19, вызванной коронавирусом SARS-CoV-2 ? (Часть2)
 • СБУ подозревает «Альфа Банк» в финансировании террористов «ДНР» и «ЛНР»
 • В МОЗ утвердили рекомендации для парикмахерских, магазинов и т.д. на время карантина
 • Как доказать законность денег при пополнении карты более чем на 5000 грн
 • Звільнили під час карантину: як оскаржити
 • У Харкові показали проекти нового міськового торгового ринку та нової дороги. Ексклюзив
 • Названа дата окончания эпидемии COVID-19 в Украине: ждать уже недолго
 • ООН ОЗВУЧИЛА СУММУ УБЫТКОВ, ПРИЧИНОЙ КОТОРЫХ СТАЛ КОРОНАВИРУС
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 1)

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .