Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


ЕСПЛ: Якщо ВСУ виходить за межі повноважень, що передбачені процесуальним законом, це є порушення Конвенції!
Категория: Правовой ликбез

ЕСПЛ: Якщо ВСУ виходить за межі повноважень, що передбачені процесуальним законом, це є порушення Конвенції!І знову Європейський суд з прав людини забив гол в ворота України. Європейський суд визнав порушення статті 6 (право на справедливий суд) Конвенції з прав людини у справі «Aviakompaniya A.T.I., ZAT v. Ukraine». Обставини, які призвели до порушення, не нові. За аналогічними обставинами Європейський суд вже визнавав порушення Україною своїх зобов’язань за Конвенцією у справі Sokurenko and Strygun v. Ukraine (nos. 29458/04 and 29465/04), Bazalt Impeks TOV v. Ukraine (no. 39051/07, 1 December 2011), Veritas v. Ukraine (no. 39157/02, 13 November 2008).
У всіх цих справах Європейський суд визнав порушення п. 1 ст. 6 Конвенції в зв'язку з тим, що Верховний Суд України, постановивши рішення у справі заявника, вийшов за межі своїх повноважень, які встановлено в Господарському процесуальному кодексі. Такий вихід за межі повноважень Європейський суд оцінив як «суд невстановлений законом».
Ну таке..., помилки бувають, але насправді показовим у всій цій історії є намагання Верховного Суду України поміряться силою з Європейським судом, оскільки після першого рішення з відповідними висновками у справі Sokurenko and Strygun v. Ukraine Верховний Суд України продовжив свою практику, ігноруючи висновки Європейського суду. І відповідь не забарилась… Дуже коротко і толерантно Європейський суд у наступній справі з аналогічними обставинами зауважив, що «всупереч ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" Верховний Суд України проігнорував висновки Європейського суду, викладені у рішенні у справі "Сокуренко і Стригун проти України", яке на час провадження у справі заявника вже було перекладено українською мовою і надруковано в офіційному юридичному виданні» (п. 24). 
Красиво правда? 

Після цього була справа «Бочан проти України №2», в якій Європейський суд вкотре відповів Верховному Суду України:

«Суд зауважує, що обґрунтування Верховного Суду України становило не просто інше розуміння правового документу. Суд вважає, що обґрунтування Верховного Суду України можна тлумачити лише як «грубе свавілля» або «відмову у правосудді» у тому розумінні, що викривлений виклад рішення 2007 року у першій справі «Бочан проти України» (Bochan v. Ukraine) призвів до руйнування намагань заявниці домогтися розгляду у рамках передбаченої національним законодавством процедури касаційного типу її майнових вимог на підставі рішення Суду у попередній справі (див. пункти 51-53). У зв’язку з цим слід зазначити, що у своєму рішенні 2007 року Суд встановив, що, зважаючи на обставини, за яких Верховний Суд України передавав справу заявниці до нижчестоящих судів, сумніви заявниці щодо безсторонності суддів, які розглядали справу, включаючи суддів Верховного Суду України, були об’єктивно обґрунтованими.».
У окремій думці до цього рішення судді Юдківська та Лемменс зазначили: 
«У зв’язку з цим ми повторюємо, що положення Конвенції слід тлумачити як такі, що гарантують права, що є практичними та ефективними. Принципове наголошення на незмінності ухвалених на національному рівні рішень, визнаних Судом такими, що порушують положення Конвенції, може значною мірою означати позбавлення рішень Суду їхнього реального впливу, таким чином перетворюючи страсбурзький засіб юридичного захисту на ілюзорний.».
А да, таке ігнорування порад дорослих коштує дітям 2700 євро.
І головне у справі «Aviakompaniya A.T.I., ZAT v. Ukraine» Уряд пропонував врегулювання спору на підставі одностороньої декларації. Це означає, що Уряд визнає порушення і пропонує сатисфакцію. Прийняття такої декларації в принципі залежить від Європейського суду, згода заявника необов'язкова. але і тут ЄСПЛ не підвів. Виплата сатисфакції і визнання порушення - це ще далеко не все. Конвенційний механізм захисту був би іллюзорним і неефективним у разі, якщо б держава могла тільки платити за порушення і не відновлювати порушені права. В цьому і була проблема у справі, оскільки рішення ЄСПЛ про схвалення одностороньої декларації не дозволяє заявнику домогтись перегляду своєї справи з дотримання всіх прав, гарантованих ст. 6. Тому ЄСПЛ відмовив Уряду і визнав порушення. Коли ми вже по дорослому будемо відноситись до своїх зобов'язань?


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Ноябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Популярное
 • "Даже если насосала": в сеть слили резонансные признания главы НАБУ Сытника
 • Рада приняла закон, который защитит бизнес от "маски-шоу"
 • ТЦ возле станции метро Барабашово и опять 26 или "Страна Барабашово" издала закон о добычи газа и регулирования внутреннего газового рынка
 • Луценко анонсував підозру "одному з керівників влади"
 • ЄСПЛ ВКАЗАВ, ЩО ПОВІСТКИ ДО СУДУ МАЮТЬ НАДСИЛАТИСЯ РЕКОМЕНДОВАНИМ ЛИСТОМ
 • Найденные в Перу «мумии инопланетян» признали настоящими (фото, видео) (обновлено)
 • клопотання про визнання доказів недопустимими.
 • За лайк за грати: чи можна в Україні отримати юридичні проблеми в соцмережах
 • В ВЕЛИКОМ БУРЛУКЕ НАЙДЕН ТРУП РЕБЕНКА
 • Мать Зайцевой неожиданно продала квартиру: появились новые детали о семье виновницы ДТП в Харькове

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .