Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Історія про те, як суд відкинув усі (!) докази прокуратури у справі про хабар
Категория: Новости

Картинки по запросу історія про те як суд відкинув

Прокуратура принесла до суду гучну справу про хабарництво голови одного із житомирських судів та двох податківців. За два роки у суді справа повністю розсипалась. Суд відкинув усі докази прокуратури і виправдав усіх трьох обвинувачених. Ми розібралися, як можна уникнути покарання за хабарництво, коли сам факт передачі хабара так і не спростовано.

Історія  справи

Мова йде про справу судді Богунського райсуду Житомира Анатолія Шелепи та двох посередників – заступника начальника відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Житомирській області Юрія Козловця та старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ цього відділу Анатолія Шамрая. Козятинський міськрайонний суд Вінницької області у серпні 2017-го виправдав їх, прийшовши до висновку, що слідство не довело наявність у їхніх діях складу злочину.

Суддя Анатолій Шелепа є досить відомим у Житомирі, його ім’я фігурує у матеріалах ЗМІ про рейдерське захоплення ЗАТ «Житомирські ласощі». За даними ЗМІ, саме після участі у цій справі кар’єра Шелепи пішла вгору і він очолив Богунський райсуд.

Слідство звинувачувало Шелепу у тому, що у лютому 2012-го він, будучи головою райсуду, за посередництва двох податківців (Анатолія Шамрая та Юрія Козловця) отримав $6500 хабара за вплив на суддю очолюваного ним суду, щоб вона змінила кваліфікацію дій підозрюваного у справі про умисне вбивство на більш м’яку статтю.

По суті справа почала слухатися лише у 2015 році. Після більш ніж дворічного слухання Козятинський суд 21 серпня цього року виправдав трьох підозрюваних. Такий вирок став можливим через те, що суд відкинув усі надані обвинуваченням докази як недопустимі.

Фіаско прокуратури у суді

Суд визнав недопустимими усі протоколи про наслідки проведення оперативно-технічного заходу, тобто усі відео- та аудіозаписи обставин вимагання і отримання неправомірної вигоди, а також протоколи маркування та вручення мічених коштів, оскільки, як вказав суд, всі ці докази отримані з порушенням закону.

Інкримінований Шелепі, Козловцю та Шамраю епізод про отримання хабара був виявлений ситуаційно, коли 7 лютого 2012-го негласно була зафіксована телефонна розмова між Козловцем та Шелепою. У той час СБУ здійснювало оперативні заходи стосовно судді в іншій оперативно-розшуковій справі. Суд вказує, що для прослуховування і негласної відеозйомки виявленого епізоду з податківцями правоохоронці мали отримати дозволи суду окремо. Цього зроблено не було. Прослуховування судді Шелепи відбувалося на підставі постанови начальника УСБУ в той час, як таке обмеження могло бути застосоване виключно за дозволом суду. Суд визнав такі дії СБУ втручанням у приватне життя Шелепи.

Суд дійшов висновку, що оперативно-розшукова справа (ОРС) стосовно судді Шелепи була заведена незаконно. Однак, перевірити обставини заведення цієї ОРС неможливо, оскільки вона повністю знищена (повністю усі процесуальні документи про видачу дозволів на проведення оперативно-технічних заходів – подання УСБУ, постанови суду, постанови начальника УСБУ). При цьому суд зауважив, що термін зберігання інформації з ступенем «цілком таємно» складає 10 років.

Як доказ існування цієї справи, суд отримав від прокуратури довідку від 2012 року, де вказується, що прокуратура вивчає оперативно-розшукову справу стосовно Шелепи, яка була заведена у 2011-му відповідно до закону. Однак, зміст цієї довідки «навпаки дає суду підстави дійти переконливого протилежного висновку – про очевидність незаконного заведення оперативно-розшукової справи», вказано у вироку.

Зокрема, суд зазначив, що підставою відкриття у 2011 році ОРС щодо Шелепи прокуратура вказала оперативну інформацію, викладену у рапорті співробітника спецпідрозділу СБУ. Однак, зазначив суд, закон не передбачає такі підстави заведення ОРС як «рапорт» та «оперативна інформація», «оскільки це може призвести до свавільного обмеження конституційних прав і свобод людини».

Відкриття ОРС можливе лише з двох причин: задля запобігання тяжкого чи особливо тяжкого злочину або ж для з’ясування істини під час розслідування справи. У даному ж випадку у 2011-му слідство мало оперативну інформацію про те, що суддя Анатолій Шелепа отримав у якості хабара автомобіль Range Rover вартістю понад $100 тис. за незаконне зупинення слідчих дій у кримінальних справах. Відтак, зазначив суд, Шелепа вже отримав дорогий  автомобіль, тобто вже скоїв злочин, а відтак, згідно з законом, усі дані мали бути направлені у прокуратуру для вирішення питання про порушення проти цього судді кримінальної справи.

Суд зауважив, що до порушення кримінальної справи можливе проведення оперативно-розшукових дій, але лише з метою запобігання злочину і виключно тяжкого чи особливо тяжкого. А злочин, інкримінований судді Шелепі в обвинувальному акті, є середньої тяжкості.

Більше того, жодних результатів стосовно саме епізоду з автомобілем Range Rover у підсумку так і немає. Дане ОРС тривало 12 місяців, однак суд не отримав інформації про те, хто, з яких підстав і з якою метою прийняв рішення продовжити строк ОРС на цей максимальний строк.

У результаті суд прийшов до висновку, що наведені дії слідства дають підстави стверджувати про «очевидність протиправного порушення конституційних прав та свобод» судді Шелепи і «штучно заведену ОРС», коли фактично за ним цілорічно велося аудіо- та відеоспостереження, в тому числі і в службовому кабінеті. Відтак, усі протоколи проведення аудіо- та відеозаписів визнано недопустимими доказами.

У свою чергу протоколи про маркування та вручення мічених коштів суд визнав недопустимими через те, що працівники УСБУ провели ці заходи по врученню коштів після порушення кримінальної справи без письмового доручення органу досудового розслідування.

«Плоди отруєного дерева»

Суд визнав недопустимими всі похідні від вищевказаних доказів документи, надані суду стороною обвинувачення. Серед них – результати особистого огляду підозрюваних, відеозаписи та результати обшуку їхніх автомобілів, житла, службових кабінетів, аудіозаписи розмов між ними, в тому числі і потерпілого та Шамрая при передачі хабара тощо.

Ці докази були визнані судом недопустимими з огляду на доктрину «плоди отруєного дерева», яку застосовує Європейський суд з прав людини, коли визнаються недопустимими не лише докази, які безпосередньо були отримані внаслідок порушення, а також і докази, які не були б отримані, якби не були отримані перші.

За цим же принципом суд визнав недопустимими доказами показання кількох свідків, серед яких потерпілий, суддя Богунського суду, на яку, за даними слідства, мав намір чинити вплив Шелепа та співробітник спецпідрозділу УСБУ, за рапортом якого була заведена оперативна справа, та інші, оскільки ці свідки, як джерело доказів, були встановлені під час проведення незаконних слідчих дій в рамках незаконно заведеної оперативно-розшукової справи.

Тобто суд прийшов до висновку, що якби не було незаконного заведення оперативно-розшукової справи і незаконного здійснення у ній прослуховування та стеження, не була б порушена кримінальна справа і не були б встановлені такі джерела доказів, як показання цих свідків.

І наостанок

Суд також вирішив, що  Шелепа, Шамрай та Козловець не набули в законний спосіб процесуального статусу підозрюваних і обвинувачених через порушення слідством строків досудового розслідування. Суд дійшов висновку, що строк досудового слідства був порушений на чотири місяці.

Відтак, проведені поза межами строків досудового слідства такі процесуальні дії як здійснення повідомлень про підозру та складення обвинувального акту є нелегітимними, що само по собі виключає можливість винесення обвинувального вироку, оскільки Шелепа, Шамрай та Козловець не можуть вважатися такими, що в законному порядку набули процесуального статусу спочатку підозрюваних, а потім обвинувачених.

Суд також окремо вказав, що повідомлення про підозру судді Шелепі було здійснено з істотним порушенням закону. Згідно з КПК, письмове повідомлення про підозру професійному судді здійснюється генеральним прокурором або його заступником. У даному ж випадку заступник генпрокурора обмежився лише складанням письмового тексту повідомлення про підозру та його підписанням, доручивши його вручення слідчому, що є порушенням.

Таким чином з урахуванням всіх обставин в їх сукупності, суд вирішив, що належних, достовірних та допустимих доказів, які були б достатніми для висновку про доведення винуватості Шелепи, Шамрая та Козловця поза розумними сумнівами, в ході судового розгляду  обвинуваченням не надано. А тому їх необхідно виправдати за недоведеністю в їх діях складу кримінального правопорушення.

Вирок ще набрав не законної сили. Прокуратура подала апеляційну скаргу, розгляд якої призначений в Апеляційному суді Вінницької області на 20 листопада.

Джерело: наші гроші


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Справа № 643/16243/21
 • Справа № 638/16800/19
 • Ученые докопались до ИСТИНЫ. Мы 4-е поколение людей на планете. Какими были ЯДЕРНЫЕ войны древности
 • Через полгода после второй дозы происходит значительное снижение антител к коронавирусу, - исследование
 • $12 миллиардов на зарплаты и пенсии. Как Россия усилит поддержку "ЛДНР" и что это значит для Украины
 • ЖЕСТОКОЕ ИЗБИЕНИЕ ДЕВУШКИ НА САЛТОВКЕ: ИМЕНА ВИНОВНИКОВ ЗНАЮТ ВСЕ. КРОМЕ СЛЕДСТВИЯ
 • В центре Харькова рухнул строительный кран (фото)
 • Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
 • СКАНДАЛЬНАЯ ДОРОГА ЧЕРЕЗ «БАРАБАШОВО» ЗАДУМАНА, ЧТОБЫ ОТЖАТЬ ПРИБЫЛЬНЫЙ БИЗНЕС,– СМИ
 • Харьковский судья заявил о вмешательстве в его деятельность

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .