Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






Наше підприємство уклало договір з приватним нотаріусом і оплачує йому кошти за отримані послуги. Чи зобов'язане підприємство утримувати суми на сплату податку?
Категория: Горячая линия

altПриватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою. Оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії, теж провадиться за домовленістю сторін (ст. 31 Закону України № 3425-ХІІ від 02.09.1993 р. «Про нотаріат»).
 
  Кошти, одержані, зокрема, в рахунок оплати нотаріальних дій та додаткових послуг, є доходами нотаріуса і відповідно до ст. 32 Закону № 3425-ІІ підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб за ставками, встановленими чинним законодавством України. Ставки і порядок справляння цього податку встановлено Законом України № 889 від 22.05.2003 р. «Про податок з доходів фізичних осіб». Згідно з пп.«з» п. 1.3 Закону № 889 доходом фізичних осіб із джерел на території України є будь-який дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку впродовж звітного податкового періоду, в т. ч. дохід від провадження незалежної професійної діяльності.

  Законом № 889 не встановлено окремого порядку оподаткування доходів приватних нотаріусів, тому доходи, одержані ними від провадження незалежної професійної діяльності, підлягають оподаткуванню податковим агентом, що їх виплачує, за ставкою 15 %.

  Отже, підприємство, яке виплачує нотаріусу кошти за отримані послуги, є податковим агентом і тому зобов'язане утримувати з таких сум податок й перераховувати його до бюджету за своїм місцезнаходженням.

  А якщо підприємство не утримало податок, то відповідно до пп. 20.3.2 Закону № 889 воно має сплатити цей податок за рахунок власних коштів.

Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
  • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 2)
  • КАК НЕ ПОТЕРЯТЬ СВОИ ДЕНЬГИ АРЕНДОДАТЕЛЯМ, В УСЛОВИЯХ КАРАНТИНА связанного с болезнью COVID-19, вызванной коронавирусом SARS-CoV-2 ? (Часть2)
  • СБУ подозревает «Альфа Банк» в финансировании террористов «ДНР» и «ЛНР»
  • В МОЗ утвердили рекомендации для парикмахерских, магазинов и т.д. на время карантина
  • Как доказать законность денег при пополнении карты более чем на 5000 грн
  • Звільнили під час карантину: як оскаржити
  • У Харкові показали проекти нового міськового торгового ринку та нової дороги. Ексклюзив
  • ООН ОЗВУЧИЛА СУММУ УБЫТКОВ, ПРИЧИНОЙ КОТОРЫХ СТАЛ КОРОНАВИРУС
  • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 1)
  • Геннадий Кернес запустил собственный YouTube-канал

  • Наш опрос


    Курс валют (НБУ)

    Курсы НБУ на сегодня

    Курс валют (средний)











    Аудиоролики - Рекламная Студия

    Студия звукозаписи

















    Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

    Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

    © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
    .