Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


ДТП. Що робити, якщо страхового відшкодування недостатньо або цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди в ДТП не застрахована?
Категория: Важно знать

Картинки по запросу дтп що робити якщо страхового

Хоча метою обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів є відшкодування шкоди заподіяної внаслідок ДТП, трапляються випадки коли виплаченої суми недостатньо для відновлення транспортного засобу в повному обсязі.

Здебільшого дане викликано тим, що страхове відшкодування на проведення відновлювального ремонту здійснюється з урахуванням коефіцієнту фізичного зносу. Наприклад, якщо транспортний засіб 2005 року випуску, то потерпіла особа отримує приблизно 60% від фактично вартості відновлювального ремонту. Також, є випадки коли розмір шкоди перевищує встановлений ліміт відповідальності або страхове відшкодування зменшено на суму франшизи.

Чомусь, серед більшості автолюбителів склалася така думка, що одержавши страхове відшкодування автоматично припиняється зобов’язання винуватця ДТП на відшкодування шкоди, а єдиним виходом з даної ситуації є пред’явлення позовних вимог до страхової. Проте, існують інші варіанти відшкодування завданих витрат в результаті ДТП.

Відповідно до ст. 1194 ЦК України потерпіла особа, у разі недостатності страхової виплати для повного відшкодування завданої їй шкоди, має право вимагати від заподіювача шкоди сплатити різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою.

Аналіз норм ЦК України дає підстави дійти висновку, що потерпілий вільно, на власний розсуд має право обрати спосіб здійснення свого права такими шляхами:

– звернення з вимогами виключно до особи, яка завдала шкоди;

– звернення до страховика, у якого особа, яка завдала шкоди, застрахувала свою цивільну відповідальність;

– звернення до страховика та в подальшому до особи, яка завдала шкоди, за наявності обставин коли грошових коштів недостатньо для відшкодування шкоди в повному обсязі.

Відповідно до правового висновку Верховного Суду України викладеного в постанові від 20.01.2016 року у справі №6-2808цс15: «право потерпілого на відшкодування шкоди її заподіювачем є абсолютним і суд не вправі відмовити в такому позові з тих підстав, що цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди застрахована».

Якими доказами підтвердити недостатність страхової виплати?

В тому випадку, коли за результатом проведеного ремонту встановлено, що страхової виплати недостатньо, для належного захисту своїх прав та визначення розміру матеріальної шкоди, рекомендуємо здійснити наступні дії:

По-перше, необхідно отримати від страхової компанії висновок експерта. Даний висновок необхідний для того, щоб суд міг належним чином встановити, які саме пошкодження завдано транспортному засобу та те, що витрати, які понесла потерпіла особа дійсно стосуються завданої шкоди під час ДТП.

По-друге, у разі проведення ремонтних робіт в обов’язковому порядку потрібно зберігати всі чеки та акти виконаних робіт, які підтверджують фактично понесені витрати на проведення відновлювального ремонту транспортного засобу.

В розумінні ст.ст. 22 та 1194 ЦК України, дані докази в повній мірі підтверджують розмір витрат, яких потерпіла особа зробила для відновлення свого порушення права та те, що страхового відшкодування не достатньо.

Також, трапляються випадки коли цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди не застрахована.

Що робити, якщо цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди в ДТП не застрахована?

Як вже зазначалось, право потерпілого на звернення до суду є абсолютним і у такому разі можна звернутися до суду з вимогою про відшкодування шкоди в повному обсязі з винуватця ДТП. Але такий порядок відшкодування шкоди досить складний та ухвалення рішення на користь потерпілого не завжди є гарантією його виконання винуватцем ДТП.

В такому випадку більш простим та реальним порядком отримання грошових коштів є звернення до Моторного (транспортного) страхового бюро України. Відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» дана організація, відшкодовує шкоду потерпілому, у разі заподіяння шкоди особою, яка не застрахувала свою цивільно-правову відповідальність.

Процедура відшкодування шкоди Моторним (транспортним) страховим бюро України зазначена у Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» та не відрізняється від відшкодування шкоди звичайною страховою компанією.


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Ноябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Популярное
 • Новогодняя распродажа закончилась для сети супермаркетов 10 миллионным штрафом за "левых" дедов морозов и снегурочек
 • ФОПам приготовиться. 16 главных инноваций в законах про кассовые аппараты (РРО) и "кэшбек"
 • Декларация о доходах Григория Суркиса должна насчитывать как минимум 130 оффшоров и 6 авто
 • Обличитель коррупции – не только заявитель: что не учли законодатели
 • Недвижимость и земельное право: обзор последних изменений законодательства
 • Таблиця строків позовної давності адвоката Олександра Бодашко
 • Порядок бесплатной передачи земли под многоэтажками их совладельцам – официально
 • В Австралию пытались ввезти наркотики на $200 млн под видом острого соуса
 • Пограничники предотвратили контрабанду золотых монет (фото)
 • Не попадись: по каким схемам работают телефонные мошенники в Харькове

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .