Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






"Валютні кредити поза законом ?"
Категория: Показательное дело

altГосподарський суд Донецької області 20 серпня 2009 р. прийняв безпрецедентне рішення у справі № 9/70пд (рішення залишене в силі Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 14 вересня 2009 p.), яким визнав недійсним кредитний договорів, укладений між ВАТ «ВТБ БАНК» та ТОВ «Готель Централь» на суму 18,8 мільйонів доларів США, а також договори забезпечення вказаного кредиту. При винесенні вказаного рішення суд підтримав позицію позивача щодо визнання недійсним кредитного договору і, відповідно, договорів забезпечення, виходячи з наступних аргументів:
 
• відповідно до ст. 99 Конституції України грошовою одиницею України є гривня;
• ст. 524 Цивільного кодексу України передбачає, що зобов'язання має бути виражене у грошовій одиниці України - гривні;
• згідно зі ст.. 35 ЗУ «Про Національний банк України», гривня є єдиним законним засобом платежу на території України;
• ч. 2 ст. 189 Господарського кодексу України встановлено, що ціна є істотною умовою господарського договору, та визначається у договорі у гривнях. В іноземній валюті можуть визначатися ціни у зовнішньоекономічних договорах за наявності згоди сторін;
• ч. 2 ст. 198 Господарського кодексу України передбачає, що грошові зобов'язання учасників господарських відносин повинні бути виражені і підлягають оплаті у гривнях. Грошові зобов'язання можуть бути виражені в іноземній валюті лише у випадках, якщо суб'єкти господарювання мають право проводити розрахунки між собою в іноземній валюті відповідно до законодавства;
• відповідно до положень ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», Національним банком України видаються генеральні та індивідуальні ліцензії на здійснення валютних операцій, при цьому, генеральні ліцензії видаються банкам та небанківським фінансовим установам на здійснення операцій, що не потребують індивідуальної валютної ліцензії на весь період дії режиму валютного регулювання; індивідуальні ліцензії видаються на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції.

  Враховуючи вищевикладене, на думку суду підставою для недійсності вказаного кредитного договору стала відсутність у TOB «Готель Централь» індивідуальної ліцензії НБУ на одержання кредиту.

  При цьому суд фактично не врахував положення ч. 5 ст. 5 вищевказаного Декрету КМУ та п. 1.10 Положення НБУ «Про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України» відповідно до яких одержання індивідуальної ліцензії однією зі сторін валютної операції означає також дозвіл на її здійснення іншою стороною валютної операції. Тобто, наявність генеральної ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій у ВТБ Банка означає відсутність необхідності отримання індивідуальної ліцензії НБУ позичальником кредиту.

  Отже, у вищевказаному рішенні судом абсолютно проігноровано багаторічну практику валютного кредитування в Україні, позицію НБУ, як регулятора ринку банківських послуг та фінансово-грошового ринку, та натомість застосовано загальні положення законодавства, що регулюють відносини сторін при проведенні розрахунків у межах торговельного обороту. При цьому спеціальні положення банківського законодавства щодо регулювання валютних та кредитних відносин залишилися поза увагою.

  Залишається сподіватись, що Вищий господарський суд та Верховний суд України підтримають позицію банку, як відповідача у даній справі. У іншому випадку банківській системі України загрожує повний колапс, адже при визнанні недійсним кредитного договору матиме місце двостороння реституція - позичальник буде зобов'язаний повністю погасити тіло кредиту, а банк - повернути позичальнику суму відсотків, отриманих за весь час за використання кредиту позичальником.

Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
  • Справа № 643/16243/21
  • Справа № 638/16800/19
  • Ученые докопались до ИСТИНЫ. Мы 4-е поколение людей на планете. Какими были ЯДЕРНЫЕ войны древности
  • Через полгода после второй дозы происходит значительное снижение антител к коронавирусу, - исследование
  • $12 миллиардов на зарплаты и пенсии. Как Россия усилит поддержку "ЛДНР" и что это значит для Украины
  • СКАНДАЛЬНАЯ ДОРОГА ЧЕРЕЗ «БАРАБАШОВО» ЗАДУМАНА, ЧТОБЫ ОТЖАТЬ ПРИБЫЛЬНЫЙ БИЗНЕС,– СМИ
  • ЖЕСТОКОЕ ИЗБИЕНИЕ ДЕВУШКИ НА САЛТОВКЕ: ИМЕНА ВИНОВНИКОВ ЗНАЮТ ВСЕ. КРОМЕ СЛЕДСТВИЯ
  • Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
  • В центре Харькова рухнул строительный кран (фото)
  • Харьковский судья заявил о вмешательстве в его деятельность

  • Наш опрос


    Курс валют (НБУ)

    Курсы НБУ на сегодня

    Курс валют (средний)











    Аудиоролики - Рекламная Студия

    Студия звукозаписи

















    Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

    Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

    © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
    .