Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Щодо законності розміщення кафе-кондитерської з логотипом «Кулиничи» по вул. Серповій ріг пров. Інженерному, 16/1 у м. Харкові
Категория: По горячим следам

Департаментом територіального контролю Харківської міської ради (далі - Департамент) розглянуто Ваші аналогічні за змістом звернення від 13.11.2017 (вх. №К-7-1367/0/31-17; №К-7-1366/0/31-17; №К-7-1365/0/31- 17) щодо законності розміщення кафе-кондитерської з логотипом «Кулиничи» по вул. Серповій ріг пров. Інженерному, 16/1 у м. Харкові, які надійшли до Департаменту.  

За результатами розгляду в межах компетенції повідомляємо наступне.

Відповідно до ст.З Закону України «Про звернення громадян» піл зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Вивчивши текст Вашої скарги, з урахуванням вимог вищенаведених норм Закону України «Про звернення громадян», вбачається, що подане звернення не являється скаргою, оскільки у ній Вами не зазначено в чому полягає порушення Ваших прав і законних інтересів та не ставиться вимоги про їх поновлення і захист, а є заявою, в якій міститься повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності.

Відповідно до Положення про Департамент територіального контролю Харківської міської ради,' затвердженого рішенням Харківської міської ради від 20.11.2015 Х« 7/15, завданням Департаменту є здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель комунальної

власності, забезпечення виконання повноважень з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Департамент, згідно функцій та повноважень, розраховує розмір збитків, заподіяних територіальній громаді міста Харкова порушенням вимог земельного законодавства, у випадках, визначених Земельним кодексом України, розмір коштів, які підлягають відшкодуванню Харківській міській раді в результаті набуття, зберігання майна (земельних ділянок) територіальної громади м. Харкова без достатніх правових підстав (у розмірі орендної плати за землю), плату за землю як податок (у формі орендної плати або земельного податку), а також вживає заходів зі звільнення території м. Харкова від самовільно розміщених об’єктів.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі рішення 37 сесії Харківської міської ради 4 скликання від 06.07.2005 № 120/05 ТОВ «Бізнес центр «ИНЖЕК» надані в оренду земельні ділянки (№ 1, № 2, № 3), площею по 0,0030 га кожна, по вул. Серповій ріг пров. Інженерного для розташування малих архітектурних форм (кіосків для продажу продуктів, продовольчих та непродовольчих товарів) для здійснення підприємницької діяльності терміном на один рік з моменту державної реєстрації договорів оренди землі.

Між Харківською міською радою та ТОВ «Бізнес центр «ИНЖЕК» укладено договори оренди землі від 10.11.2005 №040567100140, №040567100141,      №040567100142.

На підставі додаткових угод від 12.11.2015 до вищезазначених договорів оренди землі продовжено строки оренди земельних ділянок по вул. Серповій ріг пров. Інженерного терміном на три роки з моменту державної реєстрації додаткових угод до договорів оренди землі.

Згідно Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №   553 від 23.05.2011, державний архітектурно-будівельний контроль

здійснюється за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об’єктів містобудування, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції.

Виїздом на місцевість встановлено, що земельна ділянка по вул. Серповій ріг пров. Інженерного не огороджена, використовується для експлуатації та обслуговування одноповерхової будівлі - кафетерію (логотип «Кулиничі») та сервісного центру (логотип «КІS»), будівельні роботи на вказаному об’єкті не проводяться.

Згідно ч.1 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Департаментом встановлено, що вищезазначена земельна ділянка використовуються з порушенням умов договорів оренди землі: порушено вимоги щодо цільового використання орендованих земельних ділянок (замість малих архітектурних форм розташовано будівлю) та щодо площі зайнятих земельних ділянок. Для точного визначення дотримання чи порушення землекористувачем меж вказаної земельної ділянки необхідне проведення комплексу геодезичних та землевпорядних робіт.

Враховуючи викладене, Департаментом направлено листа від 30.11.2017 №19891/0/226-17 до Юридичного департаменту Харківської міської ради з пропозицією щодо розірвання вищезазначених договорів оренди землі з метою подальшого приведення Департаментом правовідносин щодо плати за землю у відповідність до вимог чинного законодавства.

Пред’явлення позову до суду у порядку ст.1212 Цивільного Кодексу України наразі не вбачається за можливе, оскільки земельна ділянка використовується на підставі договору оренди землі. Пред’явлення такого позову буде можливим після розірвання такого договору.

З матеріалами перевірки фактів, викладених у Вашому зверненні, Ви можете ознайомитись у Департаменті за адресою: м. Харків, м-н Конституції, 7, 4-й поверх, каб. № 75-6.

Одночасно роз’яснюємо, що відповідно до ст. 16 Закону України «Про звернення громадян» скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

Про це листом №20833/0/226-17  від 12.12.2017, повідомив МГ Адвокат Консалтінг  Заступник директора Департаменту Ю.Ю.Агафонова

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Популярное
 • Торговый центр "Французский бульвар" нарушение пожарных правил и трудового законодательства
 • Финтех и личные финансы: как начать контролировать свои расходы
 • Відвід суддів і упередженість в практиці ЄСПЛ
 • щодо наявності дозвільної документації на розміщення торговельного павільйону по вул. Героїв Праці, 13/21
 • Приемлемость и достаточность доказательств вины: судебная практика
 • "РАЗДАЛСЯ ХЛОПОК - И МЕНЯ НАКРЫЛО": НА САЛТОВКЕ СПЕЦИАЛИСТЫ ПРОВЕРЯЮТ ИНФОРМАЦИЮ О ЧП (ВИДЕО)
 • Стосовно дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил за адресою: м. Харків, вул. Каразіна, 5,
 • В Киеве задержали 62 человек, которые пытались "отжать" спорткомплекс
 • Заперечення щодо проведення дій у судовому розгляді можуть мати грунтовний характер.Подаю зразок таких заперечень.
 • Стосовно будівельного об'єкту, розташованого за адресою: вул. Ю.Чигирина, 13

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .