Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


СИСТЕМА БЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ: ПІВРОКУ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Категория: Важно знать

Система блокування податкових накладних: півроку трансформації

Кінець кожного року для бізнесу проходить в очікуванні чергових змін до податкового законодавства. Вже традиційно їх приймають разом з бюджетом в останні дні року, і набувають вони чинності 1 січня. Цей же рік став винятком: на почату грудня парламент з прийняттям бюджетного законодавства затвердив зміни і до Податкового кодексу України (далі – ПК України) щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, які традиційно набудуть чинності з першого дня наступного року.

 

 

 

Головне питання, яке турбувало бізнес останні півроку, стосувалось блокування податкових накладних, оскільки запровадження нової системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР) фактично заблокувало роботу бізнесу, особливо в агросекторі. Зміни до ПК України в черговий раз це питання мають вирішити, але до цього все ж таки необхідно згадати скільки проблем та змін до профільних нормативних актів було розроблено і прийнято.

 

 

 

Нагадаємо, що повноцінно система запрацювала з 1 липня 2017 року, до цього часу з 1 квітня її робота велась у тестовому режимі. Уже на початку роботи в тестовому режимі було виявлено низку проблем, з якими довелось боротись платникам податків. Водночас необхідно відзначити роботу Міністерства фінансів у цій сфері, оскільки за всі ті півроку роботи системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків було розроблено з урахуванням судової практики та побажань платників податків низку змін до порядків, що регулюють усю роботу системи. Перші зміни було внесено наказом Мінфіну вже через двадцять днів з моменту повноцінного запуску системи – 21 липня, а наступні – у  вересні ц. р. Утім, проблему вони не вирішили, про що красномовно говорить судова практика.

 

 

 

Зазначимо, що і експерти, і представники судової влади, і Рада бізнес-омбудсмена зазначають про збільшення кількості скарг на рішення Державної фінансової служби саме в цій сфері. Зокрема, представники адміністративної юстиції наголошують на тому, що найбільш резонансними є спори за позовами суб'єктів підприємницької діяльності до ДФС про призупинення реєстрації і неприйняття податкових накладних в порядку пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

 

 

 

Третя спроба Мінфіну покращити ситуацію відбулась вже 17 листопада ц. р. Головною складовою змін стало запровадження автоматичного прийняття таблиці платника для підприємств із податковим навантаженням більше 2% та об'єм поставок товарів або послуг, зазначених з 1 січня 2017 року реєстрі, більше 25% від загального об'єму поставок за відповідний період. ДФС повинна автоматично розраховувати дані показників кожного 10 числа календарного місяця, що настає за звітним, а платник податків зможе дізнатися про результати в своєму електронному кабінеті.

 

 

 

Також Міністерством фінансів розроблено проект, яким вносяться зміни до форми прийняття рішень комісією ДФС щодо реєстрації податкових накладних.

 

 

 

Утім, Законом України від 7 грудня 2017 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» цю проблему запропоновано вирішити кардинально. Зокрема, встановлено, що реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) може бути зупинена у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України. З дня набуття чинності цим законом до прийняття відповідного рішення уряду зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків не провадиться.

 

 

 

«Всі податкові накладні, реєстрація яких зупинена відповідно до критеріїв оцінки ступеня ризиків, мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі з 02.01.2018. Ця норма не буде розповсюджуватися на такі податкові накладні та розрахунки коригування: коли станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення та документи, а станом на 1 грудня 2017 року прийнято рішення про відмову в реєстрації та по яких не розпочаті процедури адміністративного або судового оскарження. Податкові накладні, реєстрація яких зупинена з 1 грудня та по яких платником податку після 1 грудня подані пояснення, копії документів мають бути прийняті протягом 5 робочих днів. У разі якщо у цей строк не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку», - пояснює нововведення Державна фіскальна служба України.

 

 

 

Таким чином, частково вирішивши проблему і фактично повернувшись до тестового режиму, законодавець переклав всю відповідальність за подальше налагодження системи на Кабінет Міністрів України, якому, у свою чергу, необхідно протягом двох місяців з дня набрання чинності Закону визначити порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту 201.16 ПК України та забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із Законом. А у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом.

 

 

 

Як система буде працювати в подальшому, покаже час, але є сподівання, що головна її функція - вирішення проблем, пов'язаних зі схемами отримання необгрунтованої податкової вигоди буде все ж таки реалізована без порушення прав тих платників податків, які не використовують подібні схеми. 

Джерело:http://ukrainepravo.com/scientific-thought/legal_analyst/fyfkhyepa-bosntsvarrya-tseakhnsvysh-ranoaerysh-tkvusnts-khuarfchsupashchkl/


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярное
 • Щодо прозоростi використання коштiв мiсцевого бюджету Харкiвської областi. Частина 1.
 • 6 статей: что авиакомпании обязаны компенсировать украинцам
 • Есть несколько вопросов....
 • Щодо прозоростi використання коштiв мiсцевого бюджету Харкiвської областi. Частина 2
 • РЕКТОР УНІВЕРСИТЕТУ КАРАЗІНА БАКІРОВ ПРИДБАВ TOYOTA PRADO 2018 РОКУ ВИПУСКУ
 • Благодійний фонд топ-менеджерів Курченка подарував СБУ будинок у відповідь на кримінальну справу
 • ХОБФ "Робін Гуд"
 • ХОБФ "Робін Гуд"
 • Когда нужно приезжать в аэропорт
 • Щодо проведення будівельних робіт з будівництва по вул. Чкалова,2, Чкалова, 10 у м.Харкові.

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .