Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


ПОЗОВНА ЗАЯВА про визнання права власності в порядку спадкування за законом
Категория: Образцы исков и заявлений

Похожее изображение

Від ___.____.201_ р.

Оболонський районний суд міста Києва

04212, м. Київ, вул. Тимошенка, 2-Є

 

Позивач 1:

 

______________________

Адреса: _______________________

тел. ____________________

 

Позивач 2:

______________________

Адреса: _______________________

тел. ____________________

 

Відповідач 1:

 

 

Чотирнадцята київська державна нотаріальна контора

04108, м. Київ, пр-т Правди, 33

тел. (044) 460-71-14

 

Треті особи:

 

Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві

04071, м. Київ, вул. Верхній Вал, 32

 

 

Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації

01601, Київ, вул. Хрещатик, 32а

тел. (044) 279-58-72

 

Ціна позову:

 Спір немайнового характеру

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання права власності в порядку спадкування за законом

 

Позивач-1- _________________ та позивач-2 - ______________ звертаються до Оболонського районного суду міста Києва з позовними вимогами до Чотирнадцятої Київської державної нотаріальної контори, треті особи: Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, про визнання права власності в порядку спадкування за законом.

Відповідно до ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

17.09.2009 року ______ Алла Григорівна  подарувала земельну ділянку площею ___________ гектара, що розташована за адресою: ______________________, кадастровий номер – ______________, відповідно до договору дарування земельної ділянки, Сальник Ладі Леонідівні.

Відповідно до п. 1 Договору дарування земельної ділянки, дарувальник (_________ Алла Григорівна) подарувала, а Обдарована (_________ Лада Леонідівна) прийняла у дар вищезазначену земельну ділянку.

Відповідно до п. 4 Договору дарування земельної ділянки, під забороною (арештом) згідно витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна на момент укладення цього Договору не було. Згідно довідки про відсутність (наявність) обмежень (обтяжень) на земельну ділянку, що видана ___ ___ 20_ року Головним управлінням земельних ресурсів – виконавчим комітетом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) обмеження (обтяження)  щодо цієї Земельної ділянки не зареєстровані.

В судовому порядку даний договір недійсним не визнавався, а тому на даний час є правомірним та породжує для його сторін цивільні права та обов’язки, які ним передбачені.

Відповідно до частини 2 ст. 126 Земельного кодексу України (в редакції від 05.08.2009 року, яка діяла на момент укладення договору дарування земельної ділянки), право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується: а) цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою; б) свідоцтвом про право на спадщину.

Відповідно до частини 6 ст. 126 Земельного кодексу України (в редакції від 05.08.2009 року, яка діяла на момент укладення договору дарування земельної ділянки), при набутті права власності на земельну ділянку на підставі документів, визначених частиною другою цієї статті, державний акт на право власності на земельну ділянку, що відчужується, долучається до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, в кожному такому випадку відчуження земельної ділянки. На державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчуження.  Орган, який здійснює реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, робить відмітку про реєстрацію прав на земельну ділянку на підставі документа про її відчуження, складеного та посвідченого в порядку, встановленому законом, протягом 14 календарних днів з дня подання до цього органу зазначеного документа. Забороняється вимагати для здійснення відмітки та державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень документи, не передбачені цією статтею. У разі зміни співвласника або набуття права спільної власності на земельну ділянку орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, також вносить зміни до державного акта на право власності на землю щодо співвласників земельної ділянки.

Під час укладення Договору дарування земельної ділянки від __.___.200_ року, нотаріусом Юрченко В. В., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, зроблена відмітка на державному акті на право приватної власності на землю Серії ____ № _____ зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № _________.

________ Лада Леонідівна не мала можливості звернутися до Головного управління ресурсів Київської міської державної адміністрації, у зв’язку з погіршенням стану здоров’я, яка в подальшому тяжко захворіла.

___ ____201__ року _________ Лада Леонідівна померла.

Позивач 1 ___________, є дочкою померлої __________ Лади Леонідівни, а Позивач 2  являється матір’ю померлої _________ Лади Леонідівни.

Після відкриття  в Чотирнадцятій Київській державній нотаріальній конторі, для прийнятті спадщини Позивачами, виявилось, що у Сальник Лада Леонідівна не встигла переоформити, у відповідності до Земельного кодексу України, державний акт на право власності приватної власності на землю.

Після смерті _________ Лада Леонідівна право власності на земельну ділянку увійшла до складу її спадщини.

З метою оформлення спадщини на вищевказану земельну ділянку, Позивач-1 звернулась з заявою до Головного управління земельних ресурсів м. Києва за вхідними номерами № ____,  про здійснення реєстрації договору дарування земельної ділянки від __ ___.200_ року.

З цього ж питання Чотирнадцята Київська державна нотаріальна контора звернулась з нотаріальним запитом щодо здійснення реєстрації договору дарування земельної ділянки від ___.___.200__ року.

 Але, на вищезазначені запити Позивача-1 та Чотирнадцятої Київської державної нотаріальної контори жодної відповіді від Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації не надійшло.

Таким чином, Чотирнадцятою Київською державною нотаріальною конторою листом від __ ____ 201__ року за вих. № _____, Позивача 1,, було повідомлено, що неможливо видати свідоцтво про право на спадщину після померлої ___ ___ 201__ року гр. _______ Лади Леонідівни на земельну ділянку, яка розташована на території ________________________, оскільки Позивач-1 не надала Державний акт про право власності на вказану земельну ділянку, і запропоновано, для вирішення даного питання звернутися з відповідною позовною заявою до суду.

У зв’язку з наданням правової допомоги Позивачу 1, _______ адвокатом Довженко С. С. були направлені відповідні адвокатські запити, для отримання інформації до Керівника Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації та завідувачу чотирнадцятої Київської державної нотаріальної контори (копії додаються).

Але, на вищезазначені адвокатські запити, в порушення законодавства України, жодної відповіді на момент подачі даної позовної заяви не надходило.

Відповідно до ст. 78 Земельного кодексу України, право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.

Згідно ст. 81 Земельного кодексу України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами.

Відповідно до частини 1 статті 318 Цивільного кодексу України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно ч. 1 ст. 317 Цивільного кодексу України, встановлено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Статтю 319 Цивільного кодексу України встановлено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Відповідно до ч. 1 ст. 321 Цивільного кодексу України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до вищезазначеного, вбачається, що померла _______ Лада Леонідівна за свого життя правомірно набула право власності на земельну ділянку, яка розташована на території ______________, оскільки незаконність набуття права власності не випливає із закону та прямо не встановлена судом.

Сам по собі факт відсутності відповідної відмітки на державному акті на право власності на землю, не може слугувати в порушеннях законних та охоронюваних прав Позивачів, як спадкоємців померлої __________ Л. Л.

Відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст. 1267 Цивільного кодексу України, частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

Відповідно до ст. 114 Цивільного процесуального кодексу України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

 

Отже, на підставі всього вищезазначеного, оскільки Чотирнадцятою Київською державною нотаріальною конторою було відмовлено у видачі Свідоцтво про спадщину після померлої ___ _____ 201___ року гр. ___________ Л. Л. на земельну ділянку, яка розташована на території _______________, що є порушенням законних прав та охоронюваних інтересів права Позивачів.

 

На підставі вищевикладеного, та керуючись ст. ст. 3, 44, 118, 119, 120,  Цивільного-процесуального кодексу України, -

ПРОШУ:

 

<!--[if !supportLists]-->1.        <!--[endif]-->Прийняти дану позовну заяву до розгляду.

<!--[if !supportLists]-->2.        <!--[endif]-->Визнати за ____________________ право власності в порядку спадкування за законом на ½ частину земельної ділянки площею _______ гектарів, яка розташована на території ________________, кадастровий номер __________, після смерті її матері __________ Лади Леонідівни, яка померла ___ _____ 201___ року.

<!--[if !supportLists]-->3.        <!--[endif]-->Визнати за ________________ право власності в порядку спадкування за законом на ½ частину земельної ділянки площею ________ гектарів, яка розташована на території _________________, кадастровий номер ________________, після смерті її дочки __________ Лади Леонідівни, яка померла 21 січня 2012 року.

<!--[if !supportLists]-->4.        <!--[endif]-->Судові витрати покласти на Відповідачів.

 

 

Додатки:

<!--[if !supportLists]-->1.        <!--[endif]-->Доказ сплати судового збору.

<!--[if !supportLists]-->2.        <!--[endif]-->Копія паспорту Позивача-1

<!--[if !supportLists]-->3.        <!--[endif]-->Копія ідентифікаційного номеру Позивача-1

<!--[if !supportLists]-->4.        <!--[endif]-->Копія паспорту та  ідентифікаційного номеру Позивача-2

<!--[if !supportLists]-->5.        <!--[endif]-->Копія свідоцтва про смерть __________ Л. Л.

<!--[if !supportLists]-->6.        <!--[endif]-->Копія свідоцтва про народження від ___.____.1992 року.

<!--[if !supportLists]-->7.        <!--[endif]-->Копія свідоцтва про народження від ______.1994 року.

<!--[if !supportLists]-->8.        <!--[endif]-->Копія свідоцтва про шлюб Позивача-1.

<!--[if !supportLists]-->9.        <!--[endif]-->Копія свідоцтва про шлюб померлої ______ Л. Л.

<!--[if !supportLists]-->10.    <!--[endif]-->Копія свідоцтва про шлюб від ___.____.1986 року.

<!--[if !supportLists]-->11.    <!--[endif]-->Копія договору дарування земельної ділянки від 1___.___.200__ року.

<!--[if !supportLists]-->12.    <!--[endif]-->Копія державного акту на право приватної власності на землю.

<!--[if !supportLists]-->13.    <!--[endif]-->Копія витягу з Державного реєстру правочинів від ___.__.200__ року.

<!--[if !supportLists]-->14.    <!--[endif]-->Копія адвокатського запиту від ___.___201__ року.

<!--[if !supportLists]-->15.    <!--[endif]-->Копія фіскального чеку та повідомлення про вручення адвокатського запиту.

<!--[if !supportLists]-->16.    <!--[endif]-->Копія адвокатського запиту від ___.___.201__ року.

<!--[if !supportLists]-->17.    <!--[endif]-->Копія фіскального чеку та повідомлення про вручення адвокатського запиту.

<!--[if !supportLists]-->18.    <!--[endif]-->Копія листа Чотирнадцятої Київської державної нотаріальної контори від ___ ____ 201_ року, за № _____.

<!--[if !supportLists]-->19.    <!--[endif]-->Копія позовної заяви та додатків до позовної заяви для сторін по справі.

 

 

Позивачі:

 

___________________                                                                                            _________________

 

Джерело:http://advocate-dovzhenko.com.ua

 

 

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Сентябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Популярное
 • В Харькове несколько судей "отдали под суд" Высшей рады правосудия
 • Пересылка посылок в пределах Украины вырастет на 22,7%
 • Щодо нежитлового приміщення (кав’ярні), розміщеної за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 2
 • Китай инвестирует 280 миллиардов долларов в нефтегазовую отрасль Ирана
 • Суд разрешил ФЛП не платить ЕСВ за месяцы без дохода
 • НАТАЛЬЯ ОКУНСКАЯ О БЕГСТВЕ ИЗ СТРАНЫ И ЖИЗНИ В ПАРИЖЕ: «В УКРАИНЕ У ЖЕНЩИН НЕТ ПРАВ»
 • Щодо об’єктів будівництва, розташованих на території торговельного майданчику «Перехрестя» ТЦ «Барабашова» між вулицями Академіка Павлова та проси. Ювілейним, а також по вул. Автострадній - ріг вул. Академіка Павлова у м. Харкові.
 • Щодо нежитлових приміщень, розташованих по вул. Каразіна, 5 в м. Харкові.
 • Щодо нежитлових приміщень по просп.Московському, 259.
 • Как открыть бизнес с помощью торговых онлайн-площадок. Три кейса украинских предпринимателей

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .