Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Про підвідомчість спорів щодо Єдиного державного реєстру судових рішень
Категория: Специальный повод

altУбачається, що особа звернулася до суду з цивільним позовом, що виник з приводу бездіяльності, на її думку, органів державної влади (судів), які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання повноважень, визначених Законом України «Про доступ до судових рішень».

Таким чином, цей позов повинен був подаватися до місцевого адміністративного суду та вирішуватися в порядку адміністративного, а не цивільного судочинства.
 
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України, розглянувши 1 квітня 2009 року в судовому засіданні в м. Києві справу за позовом гр-ки О. до Апеляційного суду Сумської області, Роменського міськрайонного суду Сумської області — про захист порушеного права на доступ до судових рішень, за касаційною скаргою гр-ки О. на рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 5 лютого 2008 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 17 червня 2008 року, встановила таке.

  У червні 2007 року гр-ка О. звернулася до суду з названим позовом.

  Зазначала, що відповідно до статті 11 Закону України «Про доступ до судових рішень» апеляційні загальні суди мали почати вносити судові рішення до Єдиного державного реєстру судових рішень (Реєстр) не пізніше ніж 1 червня 2006 року, а місцеві загальні суди — не пізніше ніж 1 січня 2007 року.

  Оскільки в порушення цих вимог закону Апеляційним судом Сумської області до Реєстру внесено не всі ухвалені ним судові рішення, а Роменським міськрайонним судом Сумської області ухвалені судові рішення до Реєстру не вносяться взагалі, гр-ка О. просила суд зобов'язати відповідачів внести до Реєстру всі постановлені ними судові рішення відповідно після 1 червня 2006 року та після 1 січня 2007 року.

  Рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 5 лютого 2008 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 17 червня 2008 року, в задоволенні позовних вимог відмовлено.

  В обгрунтування касаційної скарги позивачка посилається на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, у зв'язку з чим ставить питання про скасування судових рішень та передачу справи на новий розгляд до місцевого суду.

  Колегія судців дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

  Вирішуючи спір, суди вважали, що справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

  Проте погодитися з цим висновком судів не можна.

  Статтею 15 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України встановлено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
 
  1 вересня 2005 року набув чинності Кодекс адміністративного судочинства (КАС) України.

  Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

  Убачається, що гр-ка О. звернулася до суду з цивільним позовом, що виник з приводу бездіяльності, на її думку, органів державної влади (судів), які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання повноважень, визначених Законом України «Про доступ до судових рішень».

  Таким чином, цей позов повинен був подаватися до місцевого адміністративного суду та вирішуватися в порядку адміністративного, а не цивільного судочинства.

  Відповідно до частини 1 статті 340 ЦПК України, судове рішення підлягає скасуванню в касаційному порядку із закриттям провадження у справі з підстав, визначених статтею 205 цього Кодексу.
 
  Пунктом 1 частини 1 статті 205  ЦПК України встановлено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

  Керуючись статтею 340 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України ухвалила:
  — касаційну скаргу гр-ки О. задовольнити частково;
  — рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 5 лютого 2008 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 17 червня 2008 року скасувати, а провадження у справі за позовом гр-ки О. до Апеляційного суду Сумської області, Роменського межрайонного суду Сумської області про захист порушеного права на доступ до судових рішень закрити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

  (Ухвала Верховного Суду України від 1 квітня 2009року. Справа № 6-18431св08. Головуючий — Сенін Ю.Л. Судді — Левченко Є. Ф., Лихута Л.М., Охрімчук Л.І., Романюк Я.М.)

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 2)
 • КАК НЕ ПОТЕРЯТЬ СВОИ ДЕНЬГИ АРЕНДОДАТЕЛЯМ, В УСЛОВИЯХ КАРАНТИНА связанного с болезнью COVID-19, вызванной коронавирусом SARS-CoV-2 ? (Часть2)
 • СБУ подозревает «Альфа Банк» в финансировании террористов «ДНР» и «ЛНР»
 • В МОЗ утвердили рекомендации для парикмахерских, магазинов и т.д. на время карантина
 • Как доказать законность денег при пополнении карты более чем на 5000 грн
 • Звільнили під час карантину: як оскаржити
 • У Харкові показали проекти нового міськового торгового ринку та нової дороги. Ексклюзив
 • Названа дата окончания эпидемии COVID-19 в Украине: ждать уже недолго
 • ООН ОЗВУЧИЛА СУММУ УБЫТКОВ, ПРИЧИНОЙ КОТОРЫХ СТАЛ КОРОНАВИРУС
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 1)

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .