Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Інструкція про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України (закінчення)
Категория: Важно знать

alt6.3. Операції з продажу готівкової іноземної валюти за готівкові гривні фізичним особам - резидентам здійснюють: 


каси банку (фінансової установи) з оформленням квитанцій за формою N 377-К із зазначенням у них часу здійснення операції та за усною заявою фізичної особи - резидента, яка здійснює операцію через касу банку;
 
(абзац другий пункту 6.3 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановами Правління Національного банку України від 23.12.2003 р. N 571,
 від 12.08.2005 р. N 289)


пункти обміну валюти з оформленням квитанції про здійснення продажу іноземної валюти за формою N 377-А та за усною заявою фізичної особи - резидента, яка здійснює операцію через пункт обміну валюти банку.

(абзац третій пункту 6.3 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Правління Національного банку України від 12.08.2005 р. N 289)

Здійснені операції відображаються касою банку (фінансової установи), пунктом обміну валюти в реєстрі проданої іноземної валюти (додаток 7).

(абзац четвертий пункту 6.3 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Правління Національного банку України від 12.08.2005 р. N 289)


6.4. Пункт 6.4 виключено

(згідно з постановою Правління
 Національного банку України від 12.08.2005 р. N 289,
 у зв'язку з цим пункти 6.5 - 6.7 уважати відповідно пунктами 6.4 - 6.6)

6.4. Операції зворотного обміну готівкових гривень на готівкову іноземну валюту здійснюються лише фізичним особам - нерезидентам у разі невикористання чи неповного використання ними гривень, що були одержані в касі банку (фінансової установи) або в пункті обміну валюти. Зворотний обмін здійснюють як каси банку (фінансової установи), так і будь-який пункт обміну валюти в разі надання першого примірника довідки за формою N 377. Сума зворотного обміну не може перевищувати тієї, що зазначена в довідці за формою N 377. Крім того, перший примірник цієї довідки залишається в касі банку (фінансової установи) або в пункті обміну валюти, у якому здійснено зворотний обмін.

У пункті обміну валюти фізичній особі - нерезиденту видається квитанція про продаж їй іноземної валюти за формою N 377-А, а в касі банку (фінансової установи) - квитанція за формою N 377-К. Ця операція здійснюється за курсом продажу іноземної валюти за гривні, установленим банком (фінансовою установою).

(абзац другий пункту 6.4 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Правління Національного банку України від 23.12.2003 р. N 571)

Під час здійснення операцій з видачі фізичним особам - нерезидентам гривень в банкоматі на території України за платіжними картками міжнародних платіжних систем зворотний обмін невикористаних гривень здійснюють лише каси того банку, якому належить банкомат, на підставі чека банкомата. Чек банкомата залишається в касі банку.

6.5. Операції з купівлі готівкової іноземної валюти у фізичної особи - нерезидента та зворотний обмін готівкових гривень на іноземну валюту здійснюються після пред'явлення цією особою касирам каси банку (фінансової установи) або пункту обміну валюти, операторам поштового зв'язку документа, який засвідчує особу та її громадянство.

(пункт 6.5 глави 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Правління Національного банку України від 27.02.2008 р. N 47)

6.6. Банки та фінансові установи здійснюють операції з продажу за гривні готівкової іноземної валюти фізичним особам - резидентам або зворотного обміну коштів у гривнях на іноземну валюту фізичним особам - нерезидентам у межах, що встановлюються Національним банком України.

(главу 6 доповнено новим пунктом 6.6 згідно з постановою
 Правління Національного банку України від 12.08.2005 р. N 287,
пункт 6.6 глави 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Правління Національного банку України від 09.09.2009 р. N 538)


6.7. Банки, які не мають прямого кореспондентського рахунку у валютах 2-ї і 3-ї груп Класифікатора іноземних валют, та фінансові установи здійснюють операції з купівлі-продажу готівкових валют 2-ї і 3-ї груп Класифікатора іноземних валют за наявності:

для банків - кореспондентського рахунку у відповідній іноземній валюті, відкритого в іншому банку, що має прямий кореспондентський рахунок у такій валюті в іноземному банку, та договору на зарахування такої валюти на кореспондентський рахунок, відкритий у зазначеному банку;

для фінансових установ - рахунку у відповідній іноземній валюті та договору на зарахування такої валюти на рахунок, відкритий у банку, що має прямий кореспондентський рахунок у такій валюті в іноземному банку.

Інкасацію цих валют до банку може здійснювати будь-яка юридична особа, що має право здійснювати інкасацію, у тому числі і банк, у якому відкрито рахунок у цих валютах.

(главу 6 доповнено новим пунктом 6.7 згідно з постановою
 Правління Національного банку України від 12.08.2005 р. N 287,
 у зв'язку з цим пункт 6.6 уважати пунктом 6.8,
 пункт 6.7 глави 6 у редакції постанови Правління
 Національного банку України від 23.08.2006 р. N 337)

6.8. Порядок здійснення операцій з купівлі-продажу дорожніх чеків у касах банків (фінансових установ) та пунктах обміну валюти банків (фінансових установ) викладено в главі 7 Положення про порядок здійснення операцій з чеками в іноземній валюті на території України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2000 N 520 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.02.2001 за N 152/5343. Операції з купівлі-продажу дорожніх чеків національний оператор поштового зв'язку не здійснює.

(пункт 6.8 глави 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Правління Національного банку України від 23.08.2006 р. N 337)
Глава 7. Здійснення операцій з конвертації готівкової іноземної валюти однієї іноземної держави на готівкову іноземну валюту іншої іноземної держави


7.1. Операції з конвертації готівкової іноземної валюти здійснюються банками (фінансовими установами) та їх пунктами обміну валюти лише з тими валютами, що належать до 1 групи Класифікатора іноземних валют.

7.2. Під час здійснення операцій з конвертації готівкової іноземної валюти використовується крос-курс, визначений згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют, що встановлений Національним банком України на день проведення операції. Розраховується крос-курс таким чином:

на певну дату офіційний курс гривні становить:

гривня/долар США - X грн. за долар США;

гривня/євро - Y грн. за євро.

Крос-курс долара США до євро становитиме X/Y євро за долар США. Якщо клієнт бажає в цей день обміняти N доларів США на євро, то з урахуванням крос-курсу він має отримати N х (X : Y) євро.

За цією самою схемою визначається крос-курс і для інших валют у разі здійснення конверсійних операцій з готівковою іноземною валютою.

7.3. Операції з конвертації однієї готівкової іноземної валюти в іншу готівкову іноземну валюту здійснюються:

для фізичних осіб - резидентів і нерезидентів - у касі банку (фінансової установи) з оформленням квитанції за формою N 377-К;

(абзац другий пункту 7.3 глави 7 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Правління Національного банку України від 23.12.2003 р. N 571)

для фізичних осіб - резидентів - у пункті обміну валюти банку (фінансової установи) з видачею квитанції за формою N 377-А про конвертацію валют.

Здійснені операції відображаються касою банку (фінансової установи) та пунктом обміну валюти в реєстрі конвертації іноземної валюти (додаток 8).

(абзац четвертий пункту 7.3 глави 7 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Правління Національного банку України від 12.08.2005 р. N 289)

Операції з конвертації однієї готівкової іноземної валюти в іншу готівкову іноземну валюту здійснюються для фізичної особи - нерезидента лише в касі банку (фінансової установи) після пред'явлення касиру документа, який засвідчує цю особу, та за наявності підтвердження джерел походження іноземної валюти (копії цих документів залишаються в документах дня). У разі ввезення нерезидентом в Україну іноземної валюти в пред'явленій митній декларації робиться відмітка про її конвертацію.

Абзац шостий пункту 7.3 глави 7 виключено

(пункт 7.3 глави 7 доповнено абзацом шостим згідно з постановою
 Правління Національного банку України від 23.12.2003 р. N 571,
 абзац шостий пункту 7.3 глави 7 в редакції постанови
 Правління Національного банку України від 12.08.2005 р. N 287,
виключено згідно з постановою Правління
 Національного банку України від 09.09.2009 р. N 538)

7.4. Якщо за операцією з конвертації для видачі клієнту залишається сума в іноземній валюті менша, ніж номінальна вартість мінімальної купюри, що перебуває в обігу, то цей залишок купується за гривні за курсом купівлі іноземної валюти, установленим банком (фінансовою установою).


Вищезазначена операція оформляється касирами каси, операторами поштового зв'язку із застосуванням квитанцій за формою N 377-К, касирами пунктів обміну валюти - квитанцій за формою N 377-А. Здійснені операції відображаються в реєстрі купленої іноземної валюти (додаток 6).

(абзац другий пункту 7.4 глави 7 в редакції постанови
 Правління Національного банку України від 23.12.2003 р. N 571,
 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Правління Національного банку України від 12.08.2005 р. N 289,
 від 27.02.2008 р. N 47)

7.5. Пункт 7.5 глави 7 виключено

(згідно з постановою Правління
 Національного банку України від 12.08.2005 р. N 287)

7.6. Пункт 7.6 глави 7 виключено

(згідно з постановою Правління
 Національного банку України від 12.08.2005 р. N 287)
Глава 8. Здійснення операцій з приймання на інкасо банкнот іноземних держав та іменних чеків


8.1. У касах банків (фінансових установ, крім національного оператора поштового зв'язку) приймаються на інкасо від фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) та юридичних осіб - резидентів і представництв юридичних осіб - нерезидентів:

(абзац перший пункту 8.1 глави 8 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Правління Національного банку України від 23.08.2006 р. N 337)

а) банкноти іноземних держав, які мають значні пошкодження та/або значні ознаки зношення або є сумнів у їх платіжності, у тому числі:

(абзац перший підпункту "а" пункту 8.1 глави 8 із змінами,
 внесеними згідно з постановами Правління Національного банку України
 від 23.12.2003 р. N 571,
 від 21.04.2004 р. N 173)

розірвані на шматки та склеєні;

ті, що не зберегли деяких ознак платіжності (наявні зміни у портреті, немає захисної стрічки, є написи, які заважають визначенню ознак платіжності банкнот тощо);

із зміненим первісним кольором;

обпалені або пропалені;

залиті повністю або значною мірою фарбою, чорнилом, жиром тощо;

мають явні друкарські недоліки;

б) банкноти, які вилучені іноземною державою з обігу після дати, оголошеної центральним банком - емітентом відповідної валюти (за наявності згоди банку-кореспондента відповідної держави на обмін цих банкнот).

8.2. Операції з приймання на інкасо банкнот іноземних держав виконуються в порядку, установленому для виконання операцій з приймання іменних чеків на інкасо, викладеному в главах 4 - 6 Положення про порядок здійснення операцій з чеками в іноземній валюті на території України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2000 N 520 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.02.2001 за N 152/5343. Проведення цих операцій здійснюється з оформленням квитанції N 377-і та реєстру приймання на інкасо банкнот іноземних держав (додаток 9).

(пункт 8.2 глави 8 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Правління Національного банку України від 12.08.2005 р. N 289)

8.3. Порядок виконання операцій з приймання іменних чеків на інкасо викладений у главах 4 - 6 Положення, зазначеного в пункті 8.2 цієї глави.
Глава 9. Відповідальність банків (фінансових установ) за порушення порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій


9.1. Порушення норм, установлених цією Інструкцією, тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.

9.2. У разі порушення банками та їх агентами норм цієї Інструкції банки несуть відповідальність згідно із статтею 73 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

 
Директор Департаменту
валютного регулювання  
 
С. О. Яременко 
Додаток 1
до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території УкраїниПерелік технічних засобів для визначення справжності банкнот іноземних держав та дорожніх чеків


1. Прилад для розгляду банкнот іноземних держав та дорожніх чеків проти світла та у відбитому світлі.

2. Прилад для контролю ознак, які проявляються в ультрафіолетових променях.

3. Прилад для контролю ознак, які проявляються в інфрачервоних променях.

4. Прилад для контролю магнітних міток.

5. Семи - десятикратні збільшувальні лінзи.

 
Директор Департаменту
валютного регулювання  
 
С. О. Яременко
 
Додаток 12
до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території УкраїниОзнаки платіжності та зношення банкнот іноземної валюти, які приймаються банками (фінансовими установами) і пунктами обміну валюти на території України


1. Банкноти іноземної валюти визнаються платіжними в разі повної відповідності встановленим банком-емітентом зразкам, якщо вони зберегли ознаки платіжності, а саме: найменування банку-емітента, номер і серію, номінал цифрами та літерами, основні зображення лицьового та зворотного боків, елементи захисту - водяний знак, магнітні мітки, захисні стрічка і волокна, мікро- та макротексти, голограму, у тому числі банкноти із незначними ознаками зношення:

а) з потертостями та із загальними забрудненнями (уключаючи забруднення, що спричиняють локальну люмінесценцію паперу в ультрафіолетових променях);

б) з невеликими масляними та іншими плямами, написами, відбитками штампів (за винятком штампів, які свідчать про те, що банкнота є неплатіжною), що перекривають одну з ознак платіжності не більше ніж на 20 %;

в) надірвані і заклеєні в будь-який спосіб, якщо кожний з надривів не перевищує однієї четвертої частини ширини банкноти та місце склеювання не заважає визначити ознаки платіжності;

г) з проколами та отворами діаметром до 0,5 мм.

(Інструкцію доповнено додатком 12 згідно з постановою
Правління Національного банку України від 21.04.2004 р. N 173)

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 xjazmrzi, 19 октября 2012 21:48
Rates aftermarket areas usually are also costed along types, even if be wary don't fork out more than MSRP, of which all over again, many folks complete. http://www.louisvuittoncheapbagsforu.co.uk/ <a href="http://www.louisvuittoncheapbagsforu.co.uk/">louis vuitton uk</a> C. The program method may even provide an exceptional Wordpress subject having a ton of plug-ins seeing that another advantage but only when one fork out supplemental. Many people who had previously been during an mishap couldn't believe these were in pain simply because they would not experience instant problems.
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • У випадку бездіяльності слідчого суддя за клопотанням учасника провадження встановлює конкретний строк для проведення процесуальної дії, стаття 114 КПК України (Жовтневий районний суд м. Харкова від 18 березня 2016р., суддя Федюшин М.В)
 • Нетверезий “коп” дістав пiстoлeт та виcтpілив чоловіку у спину, за те що той зробив поліцейському зауваження
 • ВССУ: Узагальнення «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування» (станом на 12 січня 2017р.)
 • Партнерами Коломойского стали американцы, которые "кинули" украинскую оборонку на $8 млн – Bihus.Info
 • СБУ задержала на границе бывшего замдиректора завода имени Малышева c 55 медалями
 • Сім'я нового голови НБУ Шевченка заборгувала за комуналку 1,2 млн гривень
 • На Харковщине сгорела иномарка. Возможен поджог (фото)
 • На Одесской таможне трое руководителей погорели на взятках
 • В Харькове прошел рейд по ночным клубам, барам и ресторанам (видео, фото)
 • ГЛАВВРАЧА ХАРЬКОВСКОЙ БОЛЬНИЦЫ ПОДОЗРЕВАЮТ В ХАЛАТНОСТИ С УЩЕРБОМ ПОЧТИ НА 3 МИЛЛИОНА ГРИВЕН

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .