Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


З дитиною за кордон: алгоритм дій для виїзду на один місяць і більше без будь-якого дозволу.
Категория: Важно знать

Ð151; диÑ130;иноÑ142; за коÑ128;дон: алгоÑ128;иÑ130;м дÑ150;й длÑ143; виÑ151;здÑ131; на один мÑ150;Ñ129;Ñ143;Ñ134;Ñ140; Ñ150; бÑ150;лÑ140;Ñ136;е без бÑ131;дÑ140;-Ñ143;кого дозволÑ131;.

Нарешті наш законодавець на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», що вже підписаний Президентом України, забезпечив можливість малолітнім та неповнолітнім дітям реалізовувати свої гарантовані як Конституцією України так і Конвенцією про права дитини права на лікування, навчання, відпочинок за межами України, батьки яких здійснюють свої права всупереч інтересам своїх же дітей. Той з батьків, з ким за рішенням суду визначено місце проживання дитини, отримав можливість виїхати з дитиною за кордон для її лікування, навчання чи оздоровлення без проблеми такого погодження з колишнім чоловіком/дружиною.

Врегулювання цього питання на законодавчому рівні давно назріло виходячи із судової практики, що склалася з цього питання.

Проаналізуймо наступні справи.

Рішення суду про надання дозволу оздоровити свою дитину у липні 2017 року мама отримала у червні 2018 року, через безпідставні оскарження рішень судів усіх інстанцій батьком дитини (ВС/КЦС у справі №452/696/17).

Рішення суду про надання можливості дитині отримати навчання за межами України впродовж 2017/2018 навчального року мама дитини отримала у липні 2018 року, знову ж таки через безпідставні оскарження рішень судів усіх інстанцій батьком дитини (ВП/ВС у справі №712/10623/17).

Машина судової системи не в змозі у даній категорії справ бути достатньо оперативною. Так, рішення ухвалене у 2018 році не забезпечує дитині можливості оздоровлення чи отримання освіти у 2017 році. Той з батьків з ким проживає дитина може щороку звертатися до суду і отримувати рішення про надання дозволу на лікування, навчання, відпочинок дитини через рік, а то й два. А таких рішень тисячі. І за цими рішеннями десятки тисяч заплаканих дитячих очей, які позбавлені можливості отримати більш кваліфіковане лікування, реалізувати свої здібності, відпочити за межами України та розширити свій світогляд через неадекватну поведінку одного з батьків. Значні суми коштів, витрачені тим з батьків, кому довелося звернутися до суду за захистом прав та інтересів своїх дітей, могли і повинні бути витрачені на їх лікування, оздоровлення, розвиток, врешті-решт – позитивні емоції дітей.

Отже, визначимося з наступним:

 • В яких випадках той з батьків, з ким проживає дитина може купити квиток і безперешкодно виїхати за межі України.
 • В яких випадках необхідно звернутися до суду про надання дозволу на виїзд дитини за межі України без згоди одного з батьків.
 • В яких випадках достатньо отримати нотаріально посвідчену згоду того з батьків, хто не супроводжує дитину за межі України.

В яких випадках той з батьків, з ким проживає дитина може купити квиток і безперешкодно виїхати за межі України.

По-перше.  Виїхати за межі України на строк, що не перевищує один місяць можна на підставі рішення суду про місце проживання дитини з вами (абзац перший ч.5 ст.157 СКУ).

Для цього вам необхідні лише:

 1. Рішення суду про місце проживання дитини з вами
 2. Закордонні паспорти, у тому числі і на дітей
 3. Квитки, путівки, запрошення тощо. Ці документи стануть підтвердженням строку на який ви від’їжджаєте.

По-друге. Виїхати за межі України на строк, що перевищує один місяць можна на підставі наступних документів (абзац другий ч.5 ст.157 СКУ):

1) рішення суду про місце проживання дитини з вами;

2) довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців (видається органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем).

АБО

1) рішення суду про місце проживання дитини з вами;

2) довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 3 місяці (видається органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем);

3) довідка про те, що дитина має інвалідність, хворіє на онкологічні захворювання, ДЦП, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу, захворювання нирок IV ступеня або інші захворювання, зазначені у п.2 абз.2 ч.5 ст.157 СКУ, або дитина отримала важкі травми, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги (видається лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленою МОЗ).

Крім того, також:

– Закордонні паспорти, у тому числі і на дітей.

– Квитки, путівки, запрошення тощо.

В яких випадках необхідно звернутися до суду про надання дозволу на виїзд дитини за межі України без згоди одного з батьків.

По-перше, якщо рішенням суду місце проживання дитини визначено не з вами.

По-друге, якщо сукупний розмір заборгованість зі сплати аліментів не перевищує суму відповідних платежів за 6 або 3 місяці (у відповідних випадках).

Проте, як ми бачимо звернення до суду не гарантує можливості виїхати за межі України з дитиною у той період часу у який вам необхідно. Скоріше за все на перешкоді залишиться  той з батьків дитини, який проживає окремо і продовжує зловживати своїми батьківськими правами та маніпулювати дитиною аби дошкулити своїй колишній дружині/чоловікові.

Тому актуальним залишається звернення до суду з позовами про встановлення місця проживання дитини та збільшення розміру аліментів.

З вересня 2018 року мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотківпрожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину – одного розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Крім того, суд вже не обмежений розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у платника аліментів витрат, які перевищують його заробіток (дохід) і щодо яких останнім не доведено джерело походження коштів для їх оплати, наприклад придбання автомобіля, нерухомості тощо.

Позовна заява про зміну розміру аліментів може розглядатися судом як за вашим зареєстрованим місцем проживання так і боржника за вашим вибором у спрощеному позовному провадженні, що значно прискорить її розгляд. Судовий збір вам сплачувати не потрібно.

В яких випадках достатньо отримати нотаріально посвідчену згоду того з батьків, хто не супроводжує дитину за межі України.

У випадку, якщо у вас відсутнє рішення суду про місце проживання дитини з вами, ваш колишній шлюбний партнер вчасно і в повній мірі сплачує аліменти, турбується про оздоровлення, навчання та відпочинок ваших спільних дітей, вам достатньо зустрітися у нотаріуса та отримати його згоду на виїзд дитини за кордон. Отримати таку згоду може як той з батьків, з ким фактично проживає дитина, так і той хто проживає окремо від дитини, якщо вони можуть спільно діяти в інтересах своїх дітей.

Джерело: протокол


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • "Хроники судьи Мороко, Харьковский окружной административный суд. Начало"
 • Считай свои беды благом
 • Так готувалися газом торгувати на ТЦ Барабашова, що власники ТОВ «КОСМО МОЛ» поспішили на газовій трубі побудувати 26 магазинів
 • щодо незаконно­го відчуження земельної ділянки, на думку заявника, дитячого табору «Чайка»
 • Гривня укрепляется: межбанк, наличный, "черный" рынок
 • ХОБФ "Робін Гуд"
 • "Хроники судьи Мороко, Харьковский окружной административный суд. Начало"
 • ЄСІТС: чи готовий український суд стати електронним
 • ГБР и СБУ проводят обыски у сотрудников штаба "Батькивщины"
 • Первые дыры в #Cетке. Что происходит вокруг скандала с подкупом избирателей штабом Порошенко

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .