Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Как привлечь инвестиции и валюту
Категория: Дела житейские

Ð154;аÑ128;Ñ130;инки по запÑ128;оÑ129;Ñ131; как пÑ128;ивлеÑ135;и инвеÑ129;Ñ130;иÑ134;ии и валÑ142;Ñ130;Ñ131;

За сьогоднішніх економічних умов український бізнес украй зацікавлений в залученні іноземних інвестицій і валюти.

Інвесторів, крім отримання прибутку, цікавлять прозорість і передбачуваність законодавства країни інвестування, можливість виведення доходів, отриманих від інвестицій, а також повернення самих інвестицій за кордон.

7 лютого 2019 року набуває чинності рамковий закон "Про валюту і валютні операції", який, серед іншого, скасовує нормативні акти, що регулюють валютні питання щодо іноземних інвестицій та розрахунків в іноземній валюті.

Проте зараз діють старі правила, які і будуть розглянуті у цій статті.

Реєстрація іноземних інвестицій

Протягом останніх двох років закон не вимагає реєструвати іноземні інвестиції. У той же час, аби переказані в Україну кошти вважалися інвестиціями, важливо коректно зазначати призначення платежу, що має відповідати визначенню іноземних інвестицій та нормативним вимогам до них.

Варіанти призначення платежу можуть бути такі: "внесок до статутного капіталу", "придбання корпоративних прав", "придбання нерухомого майна". В іншому випадку в інвестора можуть виникнути труднощі з поверненням інвестицій за кордон та купівлею валюти для таких цілей.

Обов'язковий продаж валюти

Кошти в іноземній валюті, які надходять на рахунки українських резидентів як іноземна інвестиція, не підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку відповідно до постанови правління НБУ №410.

Таким чином, всі кошти, які резидент отримує в іноземній валюті, не продаються і можуть зберігатися чи використовуватися в повному обсязі.

З метою уникнення обов'язкового продажу валюти важливо коректно вказати призначення платежу і перевірити, щоб сума не перевищувала передбачений відповідним документом розмір інвестиції, наприклад, розмір статутного капіталу. Інакше валюта може підлягати продажу згідно з нормами постанови №410.

Необхідно враховувати, що кошти в іноземній валюті, отримані як позика, підлягають обов'язковому продажу в розмірі 50% на міжбанківському валютному ринку. Інша частина грошей в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

Аналогічною є ситуація щодо обов'язкового продажу виручки резидентів у валюті від експорту продукції. У даному випадку слід пам'ятати, що законодавство встановлює граничний строк, 180 календарних днів, для розрахунків за такими контрактами, що обраховується з дати митного оформлення продукції.

Виплата дивідендів

Якщо мова йде про інвестиції в корпоративні права, потрібно пам'ятати про обмеження на виплату дивідендів іноземним інвесторам, встановлені тією ж постановою. Згідно з нею, купівля та переказ іноземної валюти з метою повернення за кордон дивідендів іноземному інвестору заборонена.

Це обмеження не діє, якщо мова йде про виплату дивідендів за період з 13 червня 2016 року по 2017 рік з дотриманням двох умов: такі дії здійснює емітент корпоративних прав, і сума таких дивідендів не перевищує еквівалент 7 млн дол протягом одного календарного року.

Репатріація інвестицій

При поверненні іноземних інвестицій необхідно враховувати певні особливості.

Постанова №410 передбачає, що сума купівлі та переказу іноземної валюти з метою повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами від продажу певних об'єктів інвестування, не повинна перевищувати еквівалент 5 млн дол протягом одного календарного місяця. У разі перевищення зазначеної суми інвестору доведеться переказувати кошти за кордон кількома етапами.

Це обмеження не поширюється на продаж державних облігацій України на фондових біржах та за їх межами, а також на продаж боргових та будь-яких лістингових цінних паперів на фондових біржах.

Необхідно пам'ятати і про заборону залучати кредитні кошти для купівлі валюти при розрахунку з інвестором. Можлива ситуація, за якої резидент залучає кредит від банку з метою купівлі корпоративних прав чи іншого майна у нерезидента та розраховується з нерезидентом коштами, отриманими в кредит.

Хоча за нормами Цивільного кодексу України кошти, отримані нерезидентом на його інвестиційний рахунок за об'єкти інвестування, не є кредитними, банки час від часу відмовляють у проведенні операцій з повернення інвестицій, посилаючись на те, що згадані кошти були історично взяті в кредит.

Кредити в іноземній валюті

Популярним способом залучення валютних коштів у бізнес є отримання позики в іноземній валюті від нерезидента. При цьому важливо зареєструвати позику в іноземній валюті у Національному банку України до отримання грошей.

В іншому випадку до резидента, який отримав іноземну валюту від нерезидента без реєстрації договору, застосовуються фінансові санкції: штраф в розмірі 1% від суми отриманих коштів з подальшою обов'язковою реєстрацією договору в НБУ.

Процедура реєстрації та внесення змін до зовнішніх договорів кредитування в іноземній валюті, укладених резидентами-позичальниками, автоматизована.

Більш того, у світлі лібералізації валютного регулювання недавно скасовано додаткову перевірку документів, яку раніше застосовував Нацбанк у разі виявлення обслуговуючим банком індикаторів ризикової фінансової операції.

Тепер процедура реєстрації не повинна перевищувати 14 робочих днів. Це дозволить українському бізнесу більш оперативно отримувати фінансування.

Також важливо пам'ятати, що Національний банк встановив максимальні процентні ставки для позик в іноземній валюті. Зазначення в договорі позики ставки, яка перевищує такі ліміти, призведе до неможливості реєстрації договору і, як наслідок, до неможливості його обслуговування.

Ще однією особливістю, яку слід враховувати при отриманні кредиту в іноземній валюті, є обмеження щодо дострокового повернення. Постанова №410 дозволяє дострокове повернення коштів за кредитами від нерезидентів лише в межах суми, що не перевищує еквівалент 2 млн дол протягом календарного місяця.

Законодавець значно спростив порядок отримання іноземних інвестицій та валюти задля забезпечення припливу інвестицій. Проте порядок їх повернення залишається складним. Це може відштовхувати потенційних інвесторів.

Джерело: Економічна правда


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Популярное
 • Суд стягнув 76 тисяч відшкодування з «АТБ», де жінка впала на розлитій олії
 • Справа №643/21744/19
 • Лесик обещал-не сделал...
 • НБУ продает на аукционе 40 тонн монет, выведенных из эксплуатации
 • Втрое больше заболевших. Ждет ли Украину взрыв коронавируса в сентябре
 • “Карантин – незаконний”, – адвокат Криворучко
 • Основатель Zoom за день заработал 5 млрд долларов
 • Лерос обозвал Зеленского лжецом и "клоуном с 95 Квартала"
 • На авторынке Харькова прогремел взрыв (фото)
 • Щодо нежитлових приміщень з логотипами «Дом оптики» та «CHURRASCO GRILL» за адресою: вул. Полтавський шлях, 140-А

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .