Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Справи у спорах про захист права власності. Частку майна Федерації професійних спілок України передано у статутний фонд Товариства.
Категория: Показательное дело

alt  Товариство звернулось до господарського суду з позовом до Санаторію та ЗАТ, у якому просило суд визнати за товариством право власності на частку у розмірі 50 % у спільному майні, а саме на майновий комплекс санаторію. Одночасно позивач просив суд стягнути на його користь з ЗАТ грошову компенсацію вартості частки 50 % у спільному майні, що становить 12 500 000 грн.

  В обґрунтування позову позивач вказав, що виконавши свої зобов'язання за договором про спільну діяльність, які виникли у Товариства на підставі тристоронньої Угоди про передачу прав і обов'язків за договором про спільну діяльність та у зв'язку з тим, що договір про спільну діяльність було розірвано постановою апеляційного господарського суду, позивач вважає, що став співвласником нерухомого майна, яке було внесене до спільної діяльності та відповідно до ст. 364 ЦК України має право на одержання грошової компенсації вартості його частки, яка складає 50 %.

  Рішенням місцевого господарського суду у позові відмовлено з тих підстав, що спірне майно не стало спільною частковою власністю учасників спільної діяльності.

  Постановою апеляційного господарського суду скасовано рішення місцевого господарського суду. Прийнято нове рішення, яким позов задоволено.

  Постановою Вищого господарського суду України залишено без зміни постанову апеляційного господарського суду. В основу постанови Вищого господарського суду України покладено висновок апеляційного господарського суду про виникнення в учасників договору про спільну діяльність спільної часткової власності на нерухоме майно, внесене до спільної діяльності. Одночасно, касаційний суд вказав на безпідставність тверджень скаржника про встановлення факту відсутності у позивача права спільної власності на спірне нерухоме майно у судових рішеннях у інших справах, оскільки вимоги про визнання права власності на частку у спільному майні не були предметом розгляду у зазначених справах.

  Верховний Суд України, скасовуючи постанову Вищого господарського суду України, вказав на те, що господарськими судами встановлено, що Санаторій створено ЗАТ. Пунктом 3.1 Статуту Санаторію встановлено, що для забезпечення діяльності ЗАТ передає підприємству у володіння і користування майно у вигляді основних фондів та оборотних засобів. Це майно не є власністю дочірнього підприємства. Відповідно до п. 3.4 Статуту продаж, передача іншим підприємствам, організаціям і установам, обмін, здавання в оренду, у т. ч. громадянам, передача в заставу, а також списування з балансу майна, що належить підприємству, здійснюється лише у порядку, що встановлений ЗАТ.

  Рішенням правління ЗАТ затверджено положення про порядок укладання договорів про сумісну діяльність у дочірніх підприємствах

ЗАТ. Відповідно до п. 4.1 Положення, договір про сумісну діяльність не передбачає зміну форми власності майна і передачу майна по акту, воно продовжує рахуватися на балансі дочірнього підприємства.

  Статтею 1134 ЦК України встановлено, що внесене учасниками спільної діяльності майно, яким вони володіли на праві власності, а також вироблена у результаті спільної діяльності продукція та одержані від такої діяльності плоди і доходи є спільною частковою власністю учасників, якщо інше не встановлено договором простого товариства або законом. Внесене учасниками майно, яким вони володіли на підставах інших, ніж право власності, використовується в інтересах усіх учасників і є їхнім спільним майном. Отже, таке майно не стає спільною частковою власністю учасників спільної діяльності.

  Відповідно до ст. 364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки майна, що є у спільній частковій власності. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна допускається згідно із законом або є неможливим, співвласник, ший бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Отже, встановивши, що 3AT не є учасником договору про спільну діяльність, а Дочірнє підприємство не володіло на праві власності майном, внесеним у спільну діяльність, господарський суд першої інстанції дійшов вірних висновків, що спірний майновий комплекс не є спільною частковою власністю учасників договору про спільну діяльність, а позивач і дочірнє підприємство не є співвласниками майнового комплексу санаторію.

  Крім того, на виконання постанови Ради Міністрів Української PCP № 606 від 23 квітня 1960 року «Про передачу профспілкам санаторіїв і будинків відпочинку Міністерства охорони здоров'я УРСР» усі діючі госпрозрахункові санаторії, будинки відпочинку та пансіонати Міністерства охорони здоров'я зобов'язано було передати у строк до 1 травня 1960 року Українській республіканській раді профспілок з метою дальшого поліпшення організації відпочинку і санаторно-курортного обслуговування трудящих і підвищення ролі профспілок. Згідно з п. 2 вказаної Постанови майно передавалося профспілковим органам у відання.

  Рішенням виконавчого комітету районної Ради народних депутатів зареєстровано ЗАТ як підприємство, яке є правонаступником Української республіканської ради з управління курортами профспілок, оздоровниць і господарств, об'єднань санаторно-курортних закладів профспілок України і створене на майні засновників Федерації професійних спілок України та Фонду соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності. При цьому, частка майна Федерації професійних спілок України, переданого у статутний фонд Товариства, становить 92,92% розміру статутного фонду.

  Статтею 1 Закону України «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України» від 10 вересня 1991 року № 1540-XII встановлено, що майно підприємств, установ і організацій та інших об'єктів союзного підпорядкування є державною власністю. Таким чином, майно передане до статутного фонду ЗАТ є державною власністю.

  Згідно з ч. 1 ст. 3, ч. З ст. 7 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» № 185-У від 21 вересня 2006 року корпоративні права, що належать державі у статутних фондах господарських організацій, є об'єктами управління державної власності, управління якими здійснюється Фондом державного майна України. Участь держави у створенні дочірнього підприємства, наділенні його майном та заснуванні спільної діяльності судами не встановлено.

  Враховуючи викладене, постанова Вищого господарського суду України та постанова апеляційного господарського суду підлягають скасуванню, а законне і обґрунтоване рішення місцевого господарського суду залишенню в силі.


 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Популярное
 • Суд стягнув 76 тисяч відшкодування з «АТБ», де жінка впала на розлитій олії
 • Справа №643/21744/19
 • Лесик обещал-не сделал...
 • НБУ продает на аукционе 40 тонн монет, выведенных из эксплуатации
 • Втрое больше заболевших. Ждет ли Украину взрыв коронавируса в сентябре
 • “Карантин – незаконний”, – адвокат Криворучко
 • Основатель Zoom за день заработал 5 млрд долларов
 • Лерос обозвал Зеленского лжецом и "клоуном с 95 Квартала"
 • На авторынке Харькова прогремел взрыв (фото)
 • Щодо нежитлових приміщень з логотипами «Дом оптики» та «CHURRASCO GRILL» за адресою: вул. Полтавський шлях, 140-А

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .