Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


АРТ-ОБ’ЄКТ «ДЕШЕВА ЗЕМЛЯ ПІД НОСОМ У КЕРНЕСА»
Категория: C места событий

СвÑ150;Ñ130;лина вÑ150;д ХаÑ128;кÑ150;вÑ129;Ñ140;кий анÑ130;икоÑ128;Ñ131;пÑ134;Ñ150;йний Ñ134;енÑ130;Ñ128;.

Фірма родини депутата міськради від «Самопомочі» Андрія Саєнка без укладання договору оренди використовує земельну ділянку комунальної власності та проводить там арт-заходи. Цікаво, що цього майже не помічає міська влада, а також не помічає і керівництво його фракції, яка декларує, що знаходиться до тієї самої влади у опозиції.

Оренда плата за землю – є важливим і дуже значним джерелом наповнення міського бюджету. Саме тому, мерія повинна слідкувати, щоб договори оренди укладалися, а підприємці сплачували у бюджет відповідні кошти.

Проте, іноді у Харківській мерії під керівництвом Геннадія Кернеса можуть закрити на такі «дрібнички» очі. Особливо, коли землею користується депутат міськради, навіть якщо він – опозиційний.

«Вы лучше приведите примеры сколько предпринимателей, которые не заключают договора аренды, пользуются землей бесплатно, не заключают договора и не идут на эту сделку, потому они понимают, что с момента того, как они его заключат, им необходимо будет платить деньги в бюджет города Харькова. Уходят разными путями. Я уже буду молчать, что было по вашим объектам в целях корпоративной этики», – відмітив мер Харкова під час останньої сесії Харківської міськради у відповідь на питання депутата тієї ж фракції «Самопоміч».

Не виключено, що Геннадій Кернес мав на увазі саме Арт-завод «Механіка», який належить членам родини депутата міськради Андрія Саєнка. Згаданий арт-завод – це створений в 2016 році на території колишніх майданчиків заводу імені Малишева арт-простір для проведення різноманітних івентів – концертів, фестивалів їжі, форумів, тощо. Зазвичай, вхід відвідувачів на цей простір є платним.

Історія цього об’єкту починалася так. Ще в далекому 2006 році ТОВ компанія «Строма» на підставі дозволу Міністерства промислової політики України придбала нежитлову будівлю літ. «Э-4» (будівля колишнього цеху №170) загальною площею розташовану по вул. Плеханівська, 126. Серед засновників цього підприємства є та були батьки депутата від «Самопомічі» – Валентина та Анатолій Саєнко.

В 2015 році Військова прокуратура намагалася повернути ці приміщення державі, оскільки, з точки зору прокуратури, нерухомість не можна було продавати, адже її власник – ДП «Завод ім. Малишева» було включено до переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. Проте, прокурори при поданні позову обрали неналежного позивача, тож суд залишив цей позов без розгляду.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/47624490

В подальшому прокуратура на це майно уваги не звертала. Проте, свою увагу звернула міська рада, яка подала щодо стягнення з приватників 7,68 млн. грн. за користування земельною ділянкою у період з 01.08.2016 р. по 01.09.2017 р. без укладення договору оренди. На той момент – в 2017 році, власником майна вже значилося ТОВ «Колос-плюс», яке пізніше змінило свою назву на ТОВ «Завод «Механіка».

Суд позов міськради задовольнив частково, стягнувши з відповідача 7,68 млн.грн.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/70227062

Та далі події починають розвиватися дуже цікаво: у апеляційній інстанції міськрада та ТОВ «Завод «Механіка» укладають мирову угоду. При чому сума, яку мають уплатити приватники зменшилася майже в 6 разів – до 1,28 млн грн.

Крім того, відповідачу була надана розстрочка сплати заборгованості строком на 1 рік

http://reyestr.court.gov.ua/Review/71821885

Таким чином, що у міськраді вирішили погодитися з відповідачем, що різні мистецькі заходи фактично відбуваються на «землях промисловості», хоча в кадастрі ця ділянка ще з 2013 року значилася «Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі», що, в свою чергу, передбачає сплату значно більшої орендної плати, аніж за «землі промисловості».

У прес-службі мерії в коментарі для Харківського антикорупційного центру також заявили, що приватники довели, що у своїй діяльності використовували не всю площу земельної ділянки.

Попри укладення мирової угоди, за даними «Харківського антикорупційного центру», договір оренди так і не був підписаний. У відповіді на запит щодо надання публічної інформації Харківська міськрада повідомила, що ТОВ «Завод «Механіка» не укладала угоду на користування землею. Крім того, документи на оформлення землі теж не були подані.

Серед керівників «Колос-Плюс» раніше був особисто Андрій Саєнко, потім значився його помічник Антон Дубров, після чого переписали на Валентину Саєнко.

В кінці липня нерухомість перекинули з однієї структури на іншу. Валентина Саєнко виходить з засновників ТОВ «Завод «Механіка» й засновує ТОВ «Компанія «Гарт». Саме це підприємство й стає власником нерухомості, де розташований Арт-завод.

У відповіді на офіційний запит, міськрада повідомила, що ТОВ «Компанія «Гарт» також не укладала договір про користування землею та не подавала документи на його оформлення.

Таким чином, за використання великого майданчику, де відбувається ціла низка різноманітних заходів, приватники, вочевидь, сплачують лише незначні кошти у вигляді земельного податку, хоча оплата б оренди могла збільшити цю суму в десятки разів, навіть, при продовженні офіційного використання ділянки, як земель промисловості. Ну а вигодонабувачами такої ситуації є родичі депутата міськради Андрія Саєнка.

Цікаво, що після звернення «Харківського антикорупційного центру» до міської ради, у прес-службі мерії повідомили, що зараз готується ще один позов щодо стягнення поточної заборгованості.

Сам депутат коментувати ситуацію відмовився.

«Андрій Саєнко не є власником, співвласником або керівником цього підприємства. Бізнес належить членам родини Андрія Саєнка, але він до нього не є причетним. Оскільки власники не є публічними особами, вони не мають подавати декларації. Усі питання щодо ведення цього бізнесу варто адресувати їм напряму», – повідомили у прес-службі міської парторганізації Об’єднання «Самопоміч».

Крім того, ХАЦ звернувся за коментарем до експерта з містобудування Георгія Могильного.

"Власник будівлі досі не уклав договір оренди. Чи може міська рада його примусити укласти договір? Без проблем, та й ще трошки наповнити додатково бюджет. Яким чином цех заводу перетворився на розважальний центр? Враховуючи площу приміщень та кількість відвідувачів, це має бути об’єкт найвищого класу відповідальності - СС3. Як свідчать дані супутникової зйомки, часткове знесення цеху та реконструкція проводилися починаючи з весни 2015 року, але у базі ДАБІ немає жодної інформації ані про дозвіл на будівництво, ані про видачу сертифікату. Використання об’єкту класу СС3 без введення в експлуатацію – штраф 900 прожиткових мінімумів. Повторне порушення протягом року – штраф у подвоєному розмірі. Якщо Міськрада провела перевірку та встановила, що у колишньому цеху проводять масові розважальні заходи, то чому вона не повідомила про це ДАБІ для проведення перевірки? Сума надходжень від штрафів могла бути вже більшою, ніж від користування землею. Що би зробив власник будівлі? Спробував ввести її в експлуатацію, але для цього він спочатку має офіційно отримати в оренду земельну ділянку з відповідним цільовим призначенням", - прокоментував експерт.

Щодо Саєнко, то це вже не перша публікація про його діяльність. В 2016 році «Наші Гроші» писали про його незадекларований бізнес, у тому числі фірму, якою він володів разом з батьком нардепа Євгенія Мураєва.

http://nashigroshi.org/…/tinovyj-biznes-harkivskyh-deputat…/

Також Саєнко виявився власником земельних ділянок Зміївському районі загальною площею 14 га на території Гомільшанських лісів. Цікаво, що всю цю землю поряд з національним парком Саєнко подарували, коли він працював директором КП «Архітектурне бюро Зміївського району».

https://www.facebook.com/…/%D0%94%D0%95%D…/1861461594130058/

Зміївський район якраз вважається своєрідною "вотчиною" нардепа Мураєва.

Тож, як бачимо, опозиційний статус Саєнка у міськраді ніяк не заважає йому вміло залагоджувати справи з підлеглими Геннадія Кернеса, навіть коли мова йде про ймовірне ухилення від наповнення міського бюджету.

Але довготривалість цієї історії показує, що депутат міської фракції «Самопомочі» сприймає її як нормальну ситуацію. Не виключено, що відсутність реакції депутатів у Харкові призведе до повторення київського сценарію з гучними політичними заявами.

 

СвÑ150;Ñ130;лина вÑ150;д ХаÑ128;кÑ150;вÑ129;Ñ140;кий анÑ130;икоÑ128;Ñ131;пÑ134;Ñ150;йний Ñ134;енÑ130;Ñ128;.

СвÑ150;Ñ130;лина вÑ150;д ХаÑ128;кÑ150;вÑ129;Ñ140;кий анÑ130;икоÑ128;Ñ131;пÑ134;Ñ150;йний Ñ134;енÑ130;Ñ128;.

СвÑ150;Ñ130;лина вÑ150;д ХаÑ128;кÑ150;вÑ129;Ñ140;кий анÑ130;икоÑ128;Ñ131;пÑ134;Ñ150;йний Ñ134;енÑ130;Ñ128;.

 

Джерело: https://ru-ru.facebook.com/anticor.kharkiv/


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Июль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Популярное
 • В октябре НБУ введет банкноту в тысячу гривен
 • Это Вам не собачек выгуливать.
 • Трудовая миграция: не в деньгах счастье?
 • В Харькове ночью во дворе многоэтажки сгорели автомобили (фото)
 • Люди “смотрящего” по таможням и кандидаты от Коломойского. Кто идет в Раду по мажоритарке на Западной Украине
 • щодо розташування по вул. Полтавський Шлях, 56/58 в ТЦ «Підземне місто» нежитлового приміщення магазину одягу «Sports».
 • ВС/КЦС: Необізнаність спадкоємця про наявність заповіту є поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини (ВС/КЦС,справа № 565/1145/17, 26.06.19)
 • Зеленский отменил школьную форму
 • Умер соратник Гриценко, избитый полицейскими
 • От "дяди Бени" к Ринату и Пинчуку. О чем и зачем Зеленский ведет переговоры с олигархами

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .