Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Звернення про надання роз’яснень з питання «Про затвердження Проекту організації території регіонального ландшафтного парку «ФЕЛЬДМАН-ЕКОПАРК»
Категория: Специальный повод

Картинки по запросу ландшафтного парку «ФЕЛЬДМАН-ЕКОПАРК»

Відповідно до листа постійної комісії Харківської обласної ради з питань промисловості, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та будівництва від 03.09.2018 № 05-06/30 Департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації (далі - Департамент) розглянуто Ваше звернення про надання роз’яснень з питання «Про затвердження Проекту організації території регіонального ландшафтного парку «ФЕЛЬДМАН-ЕКОПАРК», зокрема: стосовно надання інформації щодо земель лісогосподарського призначення, які розташовані на території Дергачівського району Харківської області.

За результатами розгляду інформуємо, що за дорученням керівництва обласної державної адміністрації, Департаментом спільно з Юридичним департаментом Харківської обласної державної адміністрації та Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області, було розглянуто Ваше аналогічне звернення та надано відповідь листом Департаменту від 05.09.2018 № 01-10/К-227.

Водночас повідомляємо, відповідно до інформації Юридичного департаменту Харківської обласної державної адміністрації, згідно з частиною першою згідно з частиною першою статті 55 Земельного кодексу України до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для по греб лісового господарства.

Відповідно до статті 57 Земельного кодексу України земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади  або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства.

Порядок використання земель лісогосподарського призначення визначається законом.

Частинами п’ятою та восьмою статті 122 Земельного кодексу України передбачено, що обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами третьою, четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб.

Кабінет Міністрів України передає земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у випадках, визначених статтею 149 цього Кодексу, та земельні ділянки дна територіального моря, а також у користування земельні ділянки зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Частиною дев’ятою статті 149 Земельного кодексу України передбачено, що Кабінет Міністрів України вилучає земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, - ріллю, багаторічні насадження для несільськогосподарських потреб, ліси для нелісогосподарських потреб, а також земельні ділянки природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та суб’єктів господарювання залізничного транспорту загального користування у зв’язку з їх реорганізацією шляхом злиття під час утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування відповідно до Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування», крім випадків, визначених частинами п'ятою - восьмою цієї статті, та у випадках, визначених статтею 150 цього Кодексу.

Відповідно до частини сьомої статті 20 Земельного кодексу України зміна цільового призначення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення, що перебувають у державній чи комунальній власності, здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

Згідно з положеннями статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» Державний земельний кадастр - це єдина державна геоінформаційна система відомостей „ про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Відповідно до частини другої статті 7 Закону України «Про Державний земельний кадастр» до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належать, зокрема, ведення та адміністрування Державного земельного кадастру; погодження надання висновків за результатами проведення державної експертизи програм і проектів з питань ведення та адміністрування Державного земельного кадастру, матеріалів і документації Державного земельного кадастру.

Згідно зі статтею 32 Закону України «Про землеустрій» Державний фонд документації із землеустрою формується на основі збору, обробки, обліку матеріалів, отриманих в результаті здійснення землеустрою.

Документація із землеустрою Державного фонду документації із землеустрою є державною власністю і не може передаватись у приватну власність.

Водночас повідомляємо, порядок створення чи оголошення територій та об’єктів природно-заповідного фонду визначено статтями 51-53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (далі - Закон).

Робота щодо створення регіонального ландшафтного парку «ФЕЛЬДМАН- ЕКОПАРК» проводилась органом центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища на місцях, а саме: Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Харківській області, що з 2013 року знаходиться у стадії ліквідації. При цьому зазначаємо, що підготовка матеріалів здійснювалась відповідно до вимог Закону у редакції, яка була чинною на той час.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (далі - Головне управління), запитувані у пунктах 1-3 звернення проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення у архіві Головного управління не обліковуються, у зв’язку із чим надати відповіді на питання 1-3 звернення щодо проектів землеустрою та їх державної експертизи не є можливим.

З приводу договору оренди землі, за яким регіональному ландшафтному парку «ФЕЛЬДМАН-ЕКОПАРК» надані земельні ділянки повідомляємо, що згідно зі статтею 126 Земельного кодексу України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-ІV (далі — Закон № 1952).

Згідно зі статтею 4 Закону № 1952 державній реєстрації прав підлягають, крім іншого, право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки.

У відповідності до частини першої статті 6 Закону № 1952 організаційну систему державної реєстрації прав становлять:

<!--[if !supportLists]-->1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи;

2) суб'єкти державної реєстрації прав:

виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;

акредитовані суб'єкти;

3) державні реєстратори прав на нерухоме майно.

Таким чином, у Головного управління відсутня інформація щодо договорів оренди землі, за якими регіональному ландшафтному парку «ФЕЛЬДМАН- ЕКОПАРК» надані земельні ділянки.

Крім того зазначаємо, що в Департаменті відсутня інформація по пунктах 4, 5 звернення щодо прийняття рішень Кабінету Міністрів України та обласної державної адміністрації про узгодження надання регіональному ландшафтному парку «ФЕЛЬДМАН-ЕКОПАРК» земель державної власності.

Про це листом №01-10/к-227/1  від 12.09.2018, повідомив МГ Адвокат Консалтінг Директор департаменту А.Тимчук

 

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Популярное
 • У випадку бездіяльності слідчого суддя за клопотанням учасника провадження встановлює конкретний строк для проведення процесуальної дії, стаття 114 КПК України (Жовтневий районний суд м. Харкова від 18 березня 2016р., суддя Федюшин М.В)
 • Нетверезий “коп” дістав пiстoлeт та виcтpілив чоловіку у спину, за те що той зробив поліцейському зауваження
 • ВССУ: Узагальнення «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування» (станом на 12 січня 2017р.)
 • Партнерами Коломойского стали американцы, которые "кинули" украинскую оборонку на $8 млн – Bihus.Info
 • СБУ задержала на границе бывшего замдиректора завода имени Малышева c 55 медалями
 • Сім'я нового голови НБУ Шевченка заборгувала за комуналку 1,2 млн гривень
 • На Харковщине сгорела иномарка. Возможен поджог (фото)
 • На Одесской таможне трое руководителей погорели на взятках
 • В Харькове прошел рейд по ночным клубам, барам и ресторанам (видео, фото)
 • ГЛАВВРАЧА ХАРЬКОВСКОЙ БОЛЬНИЦЫ ПОДОЗРЕВАЮТ В ХАЛАТНОСТИ С УЩЕРБОМ ПОЧТИ НА 3 МИЛЛИОНА ГРИВЕН

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .