Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Оппозиционный раскол. Как Бойко и Вилкул делят наследство "регионалов"
Категория: Новости

Ð154;аÑ128;Ñ130;инки по запÑ128;оÑ129;Ñ131; как колеÑ129;ников и вилкÑ131;л и ойко

Розлучення "Опозиційного блоку" мало нагадує політичний конфлікт. Це більше подібно до мильної опери про війну двох впливових сімей.

Там є все необхідне для сюжету багатосерійного латиноамериканського серіалу: велика політика, брудні гроші, інтриги, футбол, брехня, цинізм, союзи, зради і - як вишенька на торті – жорстока сварка через бажання ще більшої влади.

Щоб далеко не ходити, можна відразу переглянути новини на партійному сайті "Опозиційний блок", де одна група депутатів урочисто звітує про свій з'їзд, а вже в іншій новині друга група жорстко критикує той самий з'їзд.

А почалося все кілька тижнів тому, коли депутати, що орієнтуються на Ріната Ахметова, зі скандалом вигнали з фракції "ОБ"співкерівника цієї політсили Юрія Бойка та колишнього голову АП часів Януковича Сергія Льовочкіна. Це був не постріл у повітря, а прицільний вистріл, адже з фракції виключили найближчих політичних соратників олігарха Дмитра Фірташа.

Реакція крила Ахметова була такою жорсткою через підписання угоди між Бойком та Вадимом Рабіновичем про створення платформи "Опозиційна платформа – За життя".

За цією угодою стоять тривалі переговори між Льовочкіним та кумом російського президента Путіна Віктором Медведчуком.

Публічним договором вони намагалися дотиснути Ахметова, а точніше його представників Бориса Колеснікова та Вадима Новинського, до широкого об’єднання перед виборами.

 
Колесніков: Хочу нагадати, що за Бойка в 2014 році проголосували 35 тисяч осіб. Ось це і є його рівень
ФОТО: ПРЕС-СЛУЖБА ФОНДУ БОРИСА КОЛЕСНІКОВА

Фактично Ахметову і його оточенню пропонували стати всього лише рівним партнером у новій політичній силі й підтримати на виборах людину Фірташа, а не свого кандидата.

"Хочу нагадати, що за Бойка в 2014 році проголосували 35 тисяч осіб. Ось це і є його рівень. Як ми можемо підтримувати цю людину?"- емоційно коментує УП пропозиції своїх колишніх колег лідер партії "ОБ" Борис Колесніков

"Опозиційний блок" вже без Льовочкіна і Бойка почав вести свою окрему гру: вони провели закритий з'їзд, змінили керівництво партії та висунули в президенти депутата Олександра Вілкула.

Та люди Фірташа не опускають руки і намагаються довести, що з'їзд частини партії був незаконним.

"Українська правда" спробувала розібратися у цій заплутаній війні опозиціонерів.

От і з єдиним кандидатом від опозиції визначилися. Київ. Грудень, 2018.

 

Двоє єдиних

Минулого тижня у Києві з'явилися нові білборди з написом "Юрій Бойко – єдиний кандидат від опозиції".

Їх розвісили після виключення Бойка з фракції, тому такий меседж був важливим для закріплення у пам'яті виборців.

Але вже під кінець тижня такий агітаційний слоган став надто неактуальним.

15 грудня частина "Опозиційного блоку", що орієнтується на Ахметова, провела в Києві з'їзд партії. Захід пройшов майже конспіративно – у концертному залі "Freedom Hall". За день до з'їзду співрозмовники у партії не хотіли називати ані місця, ані часу його проведення.

 
Бойко власноруч написав заяву до поліції на Колеснікова та співголову політвиконкому партії Олександра Касянюка
ФОТО: OPPOSITION.ORG.UA

За даними УП, на ньому планували виключити зі своїх лав Бойка та Льовочкіна, змінити керівництво партії на користь найбагатшого українця та запропонувати свого кандидата у президенти.

До цього в "Опоблоці" було двоє співголів: Бойко від крила Фірташа, та віце-прем'єр часів Януковича Борис Колесніков від крила Ахметова.

"Він без жодного рішення "Опозиційного блоку" став кандидатом від іншої партії. Ми маємо цьому дати оцінку, правильно? Ми плануємо виключити Бойка з керівних органів і виключити з партії. Те саме обговоримо щодо Льовочкіна", – анонсував напередодні один з високопоставлених членів Опоблоку в розмові з УП.

Але врешті 15 грудня виключати з партії нікого не взялися.

 
Бажання Льовочкіна (на фото) і Бойка маргіналізувати дії нинішнього "Опозиційного блоку" має три вагомі підстави
ФОТО; UNIAN

"Почекай, на все свій час", – хитро посміхаючись, запевняв УП вже інший соратник Ахметова.

"Опоблок" вирішив обмежитися зміною статуту, призначенням лише одного голови партії Колеснікова та висунув в президенти Олександра Вілкула, якого регулярно й активно піарить телеканал "Україна".

"Ми реально єдина опозиційна сила в Україні… Моя ціль, наша ціль – щоб наша партія була першою в країні", – урочисто виголошував з трибуни з'їзду Вілкул після його висунення.

Насправді все було не так гладко, як може здатися на перший погляд.

 

Крило Фірташа всіма силами намагалося зірвати з'їзд "ОБ".

Напередодні Бойко та Льовочкін провели з членами "Опоблоку", які орієнтуються на них, зустріч, де дали вказівку за жодних умов не брати участь у "рейдерських заходах Колеснікова-Вілкула-Новинського".

За день до з'їзду близький до Льовочкіна депутат Сергій Ларін ще й подав на своїх колег позов до Окружного суду Києва. На прохання Ларіна суд заборонив тимчасово вносити зміни до установчих документів "Опоблоку".

Ба більше: Бойко власноруч написав заяву до поліції на Колеснікова та співголову політвиконкому партії Олександра Касянюка. Кандидат в президенти звинуватив їх у підробці документів, які дозволяють провести з'їзд.

11 грудня Колеснікова навіть викликали з цього приводу на допит.

"Мій правовий статус в цій справі – свідок. Я додам: свідок ганьби недовисунутого кандидата Юрія Бойка", – тролив на своїй сторінці у Facebook колишній віце-прем'єр.

 

"Немає значення те, що вони говорять. Все законно, рішення політради у нас є, партійні осередки просили цього з'їзду. Ситуація взагалі комічна: Бойко спочатку йшов, не прощаючись, а тепер прощається, не йдучи", – емоційно іронізує іще один лідер ОБ.

У групі Ахметова додають, що, що б там не сталося, у січні Вілкул подасть документи до ЦВК як єдиний кандидат від партії "Опозиційний блок".

Виборців навпіл не розріжеш

Бажання Льовочкіна і Бойка маргіналізувати дії нинішнього "Опозиційного блоку" має три вагомі підстави.

По-перше, похід на вибори ще одного опозиційного кандидата в президенти, а тим паче під брендом "ОБ", суттєво знижує можливість Бойка потрапити до другого туру і претендувати на прем'єрське крісло в наступному парламенті.

Цілком очікувано, що частина виборців перейде до претендента, якого підтримує Ахметов.

Станом на початок грудня Бойка підтримували близько 11%українців серед тих, хто визначився з голосом. Рейтинг Вілкулаколивався в межах 1-2%. Але Бойка все ще спримають як представника "Опоблоку", а Вілкул до 15 грудня не вважався кандидатом у президенти.

"Ми контролюємо парторганізації в Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Донецьку. Що у них залишається? Хіба що Одеса для анекдотів Рабіновича. Але три місяці до виборів, а анекдоти вже закінчуються", – насміхаючись, розповідає високопоставлений співрозмовник з оточення найбагатшого українця.

Друге – образа. Колишній глава АП не сподівався, що його насміляться виключити з фракції. Адже, за великим рахунком, вигнали не Льовочкіна, а особисто Фірташа. За логікою членів цієї групи, соратники Ахметова перегнули палку, тому що Бойко нібито вступив в союз з Рабіновичем як фізична особа, а не член "Опоблоку".

 
Станом на початок грудня рейтинг Вілкула коливався в межах 1-2%
ФОТО: RIAN.COM.UA

Третє – крило Фірташа вважає: якщо вже стався розкол, то група Ахметова не має права використовувати бренд "Опозиційного блоку" на президентських і парламентських виборах.

Але так не вважають нинішні члени "Опоблоку".

"Вони пішли своїм шляхом. Бойко збирається йти в президенти від іншої партії, яку вони перейменували в "Опозиційну платформу – За життя". Удачі їм. Але своє ядро віддавати їм ми не збираємося", – парирує на звинувачення своїх колишніх колег один з найближчих соратників Ахметова у партії "ОБ".

***

У двох групах дуже категорично і жорстко налаштовані одне проти одного. Люди Фірташа-Льовочкіна називають людей Ахметова "рейдерами", натомість прихильники любителя "Роттердам+" називають перших "донощиками".

Але все одно вони не добивають одне одного до кінця. Так, вони звертаються в суди, тролять у соціальних мережах, але це не схоже на повноцінну війну. Це більше нагадує підвищення ставок.

Складається враження, що вони залишають простір для можливого порозуміння, хоч публічно цього і не визнають.

Тож не варто дивуватися, якщо раптом представники Фірташа й Ахметова попливуть в одному човні, коли їх патронам це стане вигідно. Зрештою, яка різниця – можна рятувати спільний політичний чи грошовий капітал та ненавидіти одне одного. Раніше їм це вже вдавалося.

Джерело: українська правда


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Популярное
 • Карантин : НЕЗАКОННИЙ. Чому ...
 • Грабители взломали 17 сейфов в VIP-отделении крупного украинского банка. Подробности скандального преступления
 • “Їм кінець”: У ЗМІ потрапило листування Шарія і ОПЗЖ, де блогер обговорив, як посадити в СІЗО своїх противників
 • Постановление об увольнении Авакова зарегистрировали в Раде
 • На Харківщині СБУ завадила незаконним поставкам ліків та медзасобів до тимчасово окупованих територій
 • Вместо работы загорает на солнце: в сети появились фото Зайцевой за решеткой
 • Государственные проверки от А до Я: как бизнесу пережить приход инспектора. Инструкция
 • "Власть перешла к гоблинам". Жизнь в США во время "черного майдана" глазами американцев
 • Безхмарне життя експрокурора Нечипоренка
 • Даркнет в кармане: как работает черный рынок в Телеграме

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .