Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


«Дорожньо-транспортна пригода з євробляхою: інструкція, як діяти!»
Категория: Важно знать

Дорожньо-транспортна пригода з євробляхою на українських дорогах сьогодні досить розповсюджене явище. Підприємливих українських автолюбителів, які є володарями автівки з іноземними номерами, постійно критикують за неабияку безцеремонність на дорозі. Нібито вони частіше порушують правила дорожнього руху і стають винуватцями аварій, уникаючи при цьому відповідальності, пише pravoconsult.com.ua

Всього, за даними Державної фіскальної служби за 2017 рік, на території України знаходилося близько 527 000 авто з іноземною реєстрацією. Але ж скільки за останній рік тільки з цих машин так і їздить по дорогах України, а скільки – розібрали на запчастини, сказати не може ніхто.

Оскільки їх кількість останнього року значно збільшилася, то аварії з такими авто вам вже буде не уникнути. За приблизними оцінками страховиків, по дорогах України ще колесить приблизно 300 000 таких автомобілів. Більшість з них сконцентровано в прикордонних областях – Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Одеській, Херсонській та Миколаївській. Проте, як свідчить статистика патрульної поліції, лише з початку 2018 року за участю автівок з іноземною реєстрацією вже відбулося більше ніж 11 000 аварій.

На сьогоднішній день у 80% випадків учасниками ДТП є власники «євроблях». Практично завжди водії авто на єврономерах після скоєння ДТП кидають машину і тікають. Адже знайти та ідентифікувати їх за цією машиною майже неможливо. І це сумні реалії.

Завдяки чьому в Україні склалася така загрозлива ситуація? Що робити володарям машин на держреєстраціях, коли скоїлася дорожньо-транспортна пригода з євробляхою? Яку компенсацію можливо отримати з винуватців ДТП за участі єврономерів? Саме про це ми сьогодні вам і будемо розповідати.

Як євробляхарі користуються лазівками в законі?

У «європейцях» українських водіїв досі (та в першу чергу) приваблює їх низька ціна. Наприклад, лише за 4000 USD можна придбати «Mercedes» E-класу 1999-2005 років випуску. У той же час за ці самі гроші в Україні можна знайти хіба що подряпаний «Lanos» чи порядно так стареньку «іномарку», але в набагато гіршому стані.

Основних способів ввезення іноземних авто два:

-Машину приганяє іноземець, який потім передає право на керування транспортним засобом українцю на підставі довіреності; 

-Проводиться купівля авто за допомогою «липового» оформлення на роботу в закордонній фірмі.

Законодавство України зобов’язує провести митне оформлення іноземного авто, що ввезено в країну, протягом 60 днів. Як виняток – допускається тимчасове ввезення автомобіля іноземним громадянином для особистого використання терміном до 1 року. Але передавати такий автомобіль в користування іншим особам (а саме – українцям) не можна. До того ж вже наприкінці поточного року таке авто вже має перетнути кордон. До речі, говорячи про кінець року і Різдвяні свята, не можна не згадати про бокалы для шампанского в Киеве от Мира Посуды, які стануть гарною прикрасою до вашого святкового столу.

Тому більш популярний другий спосіб авто на іноземних номерах купити – через працевлаштування на іноземну (польську чи литовську) фірму. За словами юристів, хоча така схема і здається на перший погляд нешкідливою, але має багато ризиків. Іноземна компанія, на яку нібито влаштовується на роботу покупець авто, не веде ніякої діяльності, проте на її балансі знаходиться безліч автомобілів, а в штаті знаходиться така ж кількість співробітників. Цілком логічно, що у польських або литовських владних органів може виникнути питання – а чи платить така фірма податки та відрахування за цих співробітників, а також транспортний збір за авто.

У разі виникнення претензій до такої іноземної фірми з боку регуляторних органів або її банкрутства, українцеві необхідно буде повернути автомобіль, який є власністю іноземної компанії.

Саме обмеження права власності є основною проблемою для володарів авто з іноземними номерами. У довіреності, яку вони отримують при «придбанні» транспортного засобу, передбачено тільки право на керування автомобілем. А от продати, подарувати, залишити в спадок або надати в якості застави його не можна – адже українець, по суті, не є власником такої машини.

Що потрібно знати водієві євробляхи?

На жаль, авто на іноземній реєстрації, більшість з яких ввезено на «LT» номерах, небезпідставно викликають побоювання у інших автомобілістів, тому що вони нерідко використовуються в кримінальній діяльності. Крім того, деякі їх водії частенько практикують досить агресивну їзду, не бережучи при цьому своїх автомобілів через їх дешевизну. Однак переважна більшість водіїв авто на єврономерах – це нормальні законослухняні учасники дорожнього руху. І кожен з них теж ризикує дізнатись на практиці, що таке дорожньо-транспортна пригода. Тому незалежно від того, хто саме винен в ДТП – водій авто на єврономерах, або ж на номерах українських, – є певні нюанси, які кожному потрібно знати з правової точки зору про відповідальність за ДТП.

1. По-перше, щоб притягнути водія до відповідальності (адміністративної чи кримінальної) не має ніякого значення, які номери були у автівки, за кермом якої знаходився винуватець ДТП. 

2. По-друге, автомобіль – це джерело підвищеної небезпеки. Отож заподіяний ним збиток має компенсуватися в повному обсязі особою, яка володіє даною автівкою. Тому компенсувати шкоду зобов`язаний саме водій-винуватець незалежно від країни реєстрації його ТС. 

3. По-третє, якщо шкода заподіяна власнику автомобіля на іноземній реєстрації, а винуватцем є водій авто на вітчизняних номерах, потерпілий також має право звернутися до суду за отриманням матеріальної компенсації. У такій справі спочатку слід враховувати, що вимагати компенсації заподіяної майну шкоди має право тільки власник автомобіля. Однак в деяких випадках це право має і «користувач» автомобіля, якщо доведе наявність у нього на автомобіль іншого речового права. При цьому представництво за довіреністю, наприклад, не веде до виникнення права власності на автомобіль. 

Виходячи з вищесказаного, адвокату потерпілого необхідно спочатку перевірити, на яких правових підставах буде звертатися в суд реальний водій, і зібрати документи, що підтверджують законність використання автомобіля на території України.

Виходячи з вищесказаного, адвокату потерпілого необхідно спочатку перевірити, на яких правових підставах буде звертатися в суд реальний водій, і зібрати документи, що підтверджують законність використання автомобіля на території України. В іншому випадку є ризик затіяти не тільки свідомо програшну справу, а й порушити зайвий інтерес з боку митних органів. Адже суд, в разі виявлення такого правопорушення, зобов’язаний буде відреагувати на нього окремою ухвалою і направити її до відповідних органів. Після чого проблема компенсації збитку відійде вже на другий план у порівнянні з проблемою можливого накладення колосального штрафу за неправомірне використання нерозмитненого транспортного засобу.

З іншого боку, якщо дорожньо-транспортна пригода сталася за вини водія «євробляхи», для захисту українського власника його представнику доцільно зібрати інформацію про правові підстави та обставини використання іноземного авто на території України, а також в країні його реєстрації. Чи не припинена (наприклад) така реєстрація і чи належить право власності на авто кому-небудь взагалі. Маючи цю інформацію та відповідні знання в цій галузі, адвокат зможе переконливо провести переговори з позасудового врегулювання конфлікту, або ж використати більше «козирів» для захисту в суді.

Слід також зазначити, що відповідальність всіх водіїв транспортних засобів, які беруть участь у дорожньому русі, повинна бути застрахована. При в`їзді на територію України, іноземні машини мають поліс «Зеленої карти», що видається (як правило) не більше ніж на місяць. Після закінчення цього терміну, якщо авто продовжує перебувати в Україні, його водій зобов’язаний укласти договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) – це автоцивілка на іноземне авто.

Потрібно пам’ятати, що поліція має право штрафувати водіїв іноземних авто за відсутність такого поліса. Не варто сподіватися, що квитанцію зі штрафом відправлять за місцем реєстрації машини – в Литву чи Польщу. У протоколі обов`язково фіксуються ім`я та прізвище водія. Крім того, як показав недавній досвід, водія можуть звинуватити і в ухиленні від сплати митних зборів.

Дорожньо-транспортна пригода з євробляхою: що робити?

Необхідно розрізняти автомобілі з іноземною реєстрацією, які можуть перебувати в Україні легально, і саме «євробляхи». У першому випадку авто може мати легальну страховку, і проблем з компенсацією виникнути не повинно.

Дорожньо-транспортна пригода з євробляхою і правила для власного убезпечення: 

1. З`ясувати, чи легально авто

Якщо автомобіль не зареєстрований в Україні і його власник – нерезидент, то міжнародний страховий поліс поширюється на територію інших країн. На його підставі виплачується компенсація третій стороні. Якщо ж винуватцем дорожньо-транспортної пригоди став транспортний засіб на «євробляхах», то в першу чергу на місце ДТП необхідно викликати поліцію, щоб зафіксувати інцидент, скласти протокол і встановити особу водія. Потім можна звертатися до суду з цивільним позовом про відшкодування шкоди. Якщо суд визнає провину водія у ДТП євробляхи, то справу передадуть до виконавчої служби. В залежності від суми збитку на майно винуватця накладуть арешт або заблокують його банківські картки. Потім перевірять, чи офіційно він працевлаштований і з зарплати автоматично стягнуть суму на відшкодування шкоди.

2. Перевірити наявність страхового полісу у водія

Краще буде сфотографувати дані його полісу та водійські права. Якщо у водія є договір ОСАГО (автоцивілки), його дійсність можна перевірити на сайті Моторного бюро. Поліс «Зеленої карти» перевірити online неможливо. Для цього необхідно робити запит в країну, де видано поліс. Зробити це можна через МТСБУ. Якщо у обох водіїв є дійсний поліс ОСАГО, то можна оформити «європротокол». В іншому випадку необхідно викликати поліцію. Також поліцію слід викликати в разі, коли винуватець зник з місця ДТП або водій авто має ознаки алкогольного або наркотичного сп’яніння (по можливості необхідно завжди зафіксувати дані авто і водія) і знайти свідків аварії. У разі, коли обидва учасники мають поліси ОСАГО, потерпілий отримує виплату у страховика, який застрахував відповідальність винуватця або в рамках прямого врегулювання – у своїй страховій компанії. Якщо відповідальність винуватця була застрахована, при цьому у потерпілого є страховий поліс – компенсувати збитки буде МТСБУ. Після цього Бюро виставить регрес винуватцю аварії. Отримання компенсації саме з водія авто на закордонній реєстрації завжди складно, бо він не його безпосередній власник. Тому заарештувати таке ТС, а потім його продати за рішенням суду зовсім неможливо, бо сам власник знаходиться за кордоном. Якщо дорожньо-транспортна пригода сталася з вини водія авто з держреєстрацією, а потерпілим є власник євробляхи, то процедура врегулювання така ж.

3. Шукати по «гарячих слідах» у разі втечі

Якщо водій автівки на закордонних номерах – винуватець ДТП, що скрився з місця події, необхідно відразу ж визивати поліцейський патруль. Тоді відшкодування можна отримати з МТСБУ (але лише за шкоду здоров`ю чи життю потерпілих).

Для покриття майнового збитку суд має визнати винним саме водія авто на іноземних номерах. Але установлення особи водія та підтвердження його зв`язку з авто вкрай складно, оскільки воно не знаходиться в базі даних поліції, тому що не проходило реєстрацію в Україні. Якщо водієві машини на «євробляхах» вдалося втекти з місця події, що буває нерідко, то краще теж не втрачати часу. Процедура пошуку водія, який став причною, щоб відбулася дорожньо-транспортна пригода з євробляхою, вкрай складна. Адже в Україні немає повноцінної бази громадян, які отримують транспортні засоби на умовах тимчасового ввезення без процедури розмитнення. Як правило, таке авто числиться за іноземним підприємством, і вийти на реального власника практично неможливо. Якщо ж звернутися в поліцію по гарячих слідах, то шанси збільшуються, бо машина може десь «засвітитися» у дорозі. А ось по закінченні доби її можуть просто поставити в гараж або зовсім продати на запчастини. За участю кого би не сталася дорожньо-транспортна пригода, після неї постраждала сторона повинна дочекатися рішення суду, який визнає провину водія авто. Маючи на руках таке рішення, потерпілий оцінює завдані збитки на сертифікованому СТО або у професійного оцінювача, щоб визначити суму виплати. 

Далі є два варіанти:

-Можна звернутися до винуватця за компенсацією безпосередньо. А якщо він відмовиться відшкодувати збитки добровільно – стягнути необхідну суму через суд з урахуванням судових витрат; 

-Другий варіант – звернутися в Моторно-транспортне страхове бюро України, яке на підставі заяви відшкодує потерпілому збитки, а потім стягне кошти з винуватця. 

Джерело: протокол


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Популярное
 • Коньяк, водка и разбитые квадроциклы. Как директор НАБУ Сытник оказался в реестре коррупционеров и приведет ли это к его отставке
 • БУДУТ СЛУШАТЬ ЗАНОВО: ДЕЛО КЕРНЕСА ВЕРНУЛИ В СУД ПЕРВОЙ ИНСТАНЦИИ
 • Бывший "министр ДНР" сдался СБУ – спецслужба
 • Газель проти BMW Х5: як власник розтрощеного бусика із потерпілого став обвинуваченим (відео)
 • В Харькове ушла из жизни председатель апелляционного суда
 • БЛАГОДАРЯ ЧИНОВНИКУ, ЗЕМЛИ ЗАПОВЕДНИКА РАЗДАЛИ ЧАСТНИКАМ ПОД ДАЧИ
 • Страсти в Харьковском облсовете: Как антикоррупционер Булах может стать коррупционером
 • «Оманлива відпустка». В Оман прилітав секретар Ради безпеки Росії, коли там був Зеленський (розслідування)
 • Директор департамента ГАСК в Харьковской области отстранена от исполнения служебных обязанностей
 • ОППОНЕНТ МЭРИИ ЗАЯВЛЯЕТ О ПРЕДВЫБОРНОМ ДАВЛЕНИИ

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .