Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Підлягає відшкодуванню шкода, завдана громадянинові внаслідок незаконного засудження, незаконного притягнення як обвинуваченого, незаконного взяття і тримання під вартою
Категория: Показательное дело

altЗгідно з п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду» відповідно до положень цього Закону підлягає відшкодуванню шкода, завдана громадянинові внаслідок незаконного засудження, незаконного притягнення як обвинуваченого, незаконного взяття і тримання під вартою, незаконного проведення в ході розслідування чи судового розгляду кримінальної справи обшуку, виїмки, незаконного накладення арешту на майно, незаконного відсторонення від роботи (посади) та інших процесуальних дій, що обмежують права громадян.
  Пунктом 2 ч. 1 ст. 2 зазначеного Закону передбачено, що право на відшкодування шкоди в розмірах і в порядку, передбачених цим Законом, виникає у випадках закриття кримінальної справи за відсутністю події злочину, відсутністю у діянні складу злочину або недоведеністю участі обвинуваченого у вчиненні злочину


Ухвала колегії суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України від 11 березня 2009 р.

(витяг)

У жовтні 2005 р. П. звернулася до суду із заявою про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями органів попереднього (досудового) слідства та прокуратури.

  Вона зазначила, що 22 жовтня 2002 р. щодо неї було закрито кримінальну справу, порушену слідчим Білоцерківського МВВС ГУ МВС у Київській області (далі — слідчий) за ст. 861 КК.

  Посилаючись на те, що незаконним притягненням до кримінальної відповідальності їй завдана моральна шкода, П. просила на її відшкодування стягнути з ДКУ 300 тис. грн.

  Ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 червня 2008 р. заяву П. задоволено частково, постановлено стягнути з ДКУ на її користь 122 тис. 820 грн на відшкодування моральної шкоди.

  Апеляційний суд Київської області ухвалою від 16 жовтня 2008 р. ухвалу Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 червня 2008 р скасував та постановив нову, якою в задоволенні заяви П. відмовлено.

  У касаційній скарзі П. просила скасувати ухвалу апеляційного суду, а ухвалу суду першої інстанції залишити в силі, посилаючись на неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

  Скасовуючи ухвалу суду першої інстанції та постановляючи нову — про відмову в задоволенні заяви П., суд апеляційної інстанції виходив з того, що

суду не надано доказів того, що дії органів попереднього слідства чи прокуратури стосовно П. були визнані незаконними.

Проте погодитися з такими висновками суду апеляційної інстанції не можна.

  Судом установлено, що відповідно до постанови слідчого від 28 травня 2001 р. щодо П. було порушено кримінальну справу за ст. 861 КК. Відповідно до постанови від 16 липня 2001 р. П. була притягнута як обвинувачена. Постановою слідчого від 22 жовтня 2002 р. кримінальну справу стосовно П. закрито у зв'язку з відсутністю в її діях складу злочину, передбаченого ст. 861 КК, а обраний запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд скасовано.

  Відповідно до частин 1, 2 ст. 1176 ЦК шкода, завдана фізичній особі внаслідок її незаконного засудження, незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, незаконного застосування як запобіжного заходу тримання під вартою або підписки про невиїзд, незаконного затримання, незаконного накладення адміністративного стягнення у вигляді арешту чи виправних робіт, відшкодовується державою у повному обсязі незалежно від вини посадових і службових осіб органу дізнання, попереднього (досудового) слідства, прокуратури або суду. Право на відшкодування шкоди, завданої фізичній особі незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду, виникає у випадках, передбачених законом.

  Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону від 1 грудня 1994 р. № 266/94-ВР «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду» відповідно до положень цього Закону підлягає відшкодуванню шкода, завдана громадянинові внаслідок незаконного засудження, незаконного притягнення як обвинуваченого, незаконного взяття і тримання під вартою, незаконного проведення в ході розслідування чи судового розгляду кримінальної справи обшуку, виїмки, незаконного накладення арешту на майно, незаконного відсторонення від роботи (посади) та інших процесуальних дій, що обмежують права громадян.

  Пунктом 2 ч. 1 ст. 2 зазначеного Закону передбачено, що право на відшкодування шкоди в розмірах і в порядку, передбачених цим Законом, виникає у випадках закриття кримінальної справи за відсутністю події злочину, відсутністю у діянні складу злочину або недоведеністю участі обвинуваченого у вчиненні злочину.

  У наведених у ст. 1 цього Закону випадках громадянинові відшкодовуються моральна шкода (п. 5 ст. З зазначеного Закону).

  Установивши, що кримінальну справу, порушену щодо П., було закрито у зв'язку з відсутністю в її діях складу злочину, що внаслідок слідчих дій при розслідуванні кримінальної справи їй завдано моральну шкоду, яка полягає в погіршенні стану її здоров'я, про що свідчать висновки судово-психіатричної експертизи від 25 травня 2006 р. та висновок Київського НДІ судових експертиз від 7 травня 2008 р., суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про наявність правових підстав для відшкодування П. моральної шкоди.

  При встановленні зазначених фактів судом першої інстанції не було порушено норм процесуального права, ухвала суду відповідає вимогам матеріального права та встановленим обставинам справи й скасована апеляційним судом помилково.

  За таких обставин, керуючись п. З ч. 1 ст. 336, ст. 339 ЦПК, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України касаційну скаргу П. задовольнила: ухвалу Апеляційного суду Київської області від 16 жовтня 2008 р. скасувала, ухвалу Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 червня 2008 р. залишила в силі.


 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 food reviews, 4 апреля 2011 10:57
блин, почему так мало хороших сайтов осталось? этот, благо, вне конкуренции!
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Популярное
 • Справа № 922/3242/20
 • "Судьи говорят про справки СБУ - там же ничего нет". Как власть саботирует суды по санкциям СНБО
 • ГДЕ ОНИ СЕЙЧАС? Динамо Киев - полуфиналист Кубка УЕФА 2009. Динамо - Шахтер! От миллионера до бомжа
 • Повестка в военкомат: виды повесток, правила и порядок вручения и ответственность за неявку
 • Сын убитого лидера джамахирии Муамара Каддафи решил баллотироваться в президенты в Ливии
 • ПОЛИЦИЯ ЗАДЕРЖАЛА ПОДОЗРЕВАЕМОГО В УБИЙСТВЕ ЖЕНЩИНЫ НА МОСКОВСКОМ ПРОСПЕКТЕ
 • Справа № 752/17832/14-ц
 • Силовики разоблачили схему вывоза из Украины сотни тонн драгоценных металлов
 • Колонизация мира за 16-19 век , что это было на самом деле ?
 • Добкин РАССКАЗАЛ ПРАВДУ о Коломойском и Зеленском.

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .