Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Развалины завода для Одессы. Доказательства уголовного дела Труханова
Категория: C места событий

 

Цього року свій День народження 54-річний мер Одеси Геннадій Труханов зустрічав у компанії прокурорів, суддів та ще семи спільників.

Увесь минулий робочий тиждень одеському меру довелося провести у стінах Малиновського районного суду, де п'ять днів поспіль з ранку до вечора розглядали його кримінальну справу.

Мера Одеси та ще 7 осіб звинувачують у заволодінні 185 млн грн з міського бюджету. Купивши розвалини заводу "Краян" за копійки, через 10 місяців їх продали Одеській міськраді у 40 разів дорожче.

Загалом, лише за тиждень прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури представили суду половину томів у справі — 34 із 66.

Для українських судів та прокуратури — просто космічна швидкість. Однак це лише початок. Адже з наступного тижня марафон судових засідань у справі Труханова знову продовжиться.

Загалом за січень-лютий 2019 троє суддів виділили цілих 18 робочих днів для мера Одеси, відклавши решту своїх справ на безрік.

Від минулого тижня всі засідання у справі Труханова проходять без онлайн-трансляцій. Їх перестали робити після того, як суд запропонував таку ідею, а прокурори Холодницького та адвокати Труханова погодились.

 

Однак потрапити на самі засідання журналістам та громадськості можна, що й зробив Центр протидії корупції.

Незважаючи на "скорочитання" прокурорів та мега швидке "дослідження" доказів судом, нам все ж таки вдалося зафіксувати деякі важливі докази у справі мера Одеси, що зібрали детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Депутатський слід

Прокурори представили докази причетності до справи колишнього нардепа і бізнесмена Олександра Дубового та депутата Одеської обласної ради від Блоку Петра Порошенка Олега Бабенка.

 
Олександр Дубовий
ФОТО З САЙТУ SKELET-INFO.ORG
 
Олег Бабенко
СКРІНШОТ З ВІДЕО BESSARABIA INFORM

Дубовий та Бабенко контролювали фірми ЗАТ UAB Naster, ТОВ VALTON GROUP LP та ТОВ Девелопмент Еліт, які стали "прокладками" у перепродажу заводу "Краян" міськраді Одеси.

Геннадій Труханов планував на місці колишньої адмінбудівлі заводу розмістити "Європейську мерію".

За допомогою використання ланцюга операцій між цими компаніями схемщики намагалися приховати свій план та надати цьому перепродажу законного вигляду.

 
Схема заволодіння коштами Одеського міського бюджету під час продажу будівель ВАТ "ХК "Краян"
ІНФОГРАФІКА З САЙТУ НАБУ. ЩОБ ЗБІЛЬШИТИ ЗОБРАЖЕННЯ, КЛІКНІТЬ НА НЬОМУ

На судовому засіданні стало відомо, що ТОВ VALTON GROUP LP, придбавши у ЗАТ UAB Naster будівлі заводу "Краян" за 11 млн грн, навіть не розрахувалася за них. У цих фіктивних фірм були одні власники, тому проводити розрахунки між ними, очевидно, не було сенсу.

В офісі депутатів Дубового та Бабенка детективи знайшли документацію щодо створення фірм-прокладок, їхню фінансову звітність та оформлення договорів щодо формального перепродажу будівель заводу "Краян" від торгів при ліквідації відкритого акціонерного товариства "ХК "Краян" до Одеської міської ради.

Формально керівниками згаданих фірм були громадяни Литви та Угорщини, які видавали довіреності громадянам України для укладання певних договорів.

Таку довіреність від ТОВ VALTON GROUP LP отримав зокрема один з обвинувачених, адвокат Ігор Кравченко, у день створення цієї фірми.

У депутатському офісі детективи також знайшли чорнові записи про варіанти дій щодо зняття арешту з 185 млн грн та нотатки про "подарунки" різним державним та комунальним органам влади в Одесі, у тому числі міській раді та адміністраціям.

Свого часу прокурор САП Валентин Мусіяка оголошував у суді переписку щодо  домовленостей Бабенка та Дубового з суддями Солом'янського районного суду Києва про зняття арешту з цих 185 млн грн.

Телефонне право

У суді також "дослідили" трафіки телефонних з'єднань між фігурантами справи. Мер Одеси Геннадій Труханов спілкувався із Дубовим під час реалізації схеми.

Депутат Бабенко у свою чергу спілкувався з іншими фігурантами у справі: заступником Труханова Павлом Вугельманом, директором департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексієм Спектором, представником компанії-прокладки ТОВ VALTON GROUP LP, Ігорем Кравченком та директором ТОВ Девелопмент Еліт Петром Загодіренком.

Наприклад, упродовж січня 2016 та липня 2017 Олег Бабенко зв'язувся з Ігорем Кравченком 637 разів.

 
Фігуранти у справі Труханова

Такі з'єднання вказують на часте спілкування фактично двох груп осіб, що причетні до схеми: чиновників на чолі з Трухановим та приватних осіб — Дубового, Бабенка, Кравченка та Загодіренка.

Співучасники часто спілкувалися у дати створення фіктивних фірм, під час купівлі-продажу будівель Одеській міській раді, ухвалення рішення міською радою та в інші важливі для справи дати.

Зміст самих розмов та переписок між фігурантами прокурори повинні зачитувати в суді наступного тижня.

Юристи міськради були проти

Перед тим, як звернутися по рішення міської ради, чиновникам потрібно було отримати погодження в юридичному департаменті.

З матеріалів, озвучених в суді, випливає, що напередодні ухвалення рішення 18 жовтня 2016 року юридичний департамент Одеської міськради надавав зауваження до проекту рішення про купівлю будівель "Краяну".

 
ФОТО З "DELO.UA"

Юристи вказали на відсутність належного обґрунтування оцінки будівель у 185 млн грн, рецензії такої оцінки, цілей та фінансово-економічного обґрунтування очікуваних результатів проекту.

Такий висновок фактично виключав можливість ухвалення рішення про придбання будівель заводу "Краян", однак його не врахували.

Натомість, як уже відомо з матеріалів справи, депутати врахували фактично здійснену "заднім числом" оцінку вартості будівлі професійною оцінщицеюГалиною Богдановою.

Вона штучно завищила вартість, вказавши, що будівля старого заводу коштує 185 млн грн, за що тепер обвинувачується разом з Трухановим.

Продавили рішення місцевих депутатів

Після отримання оцінки будівель від "свого" експерта та висновку про економічну доцільність придбання будівель "Краяну" заступник Труханова Павло Вугельман, директор департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексій Спектор та його заступник Володимир Радіонов проштовхнули через Одеську міськраду необхідне їм рішення про купівлю будівель заводу "Краян".

<iframe id="aswift_0" name="aswift_0" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" width="686" height="172"></iframe>Вони переконали депутатів схвалити купівлю, обманувши щодо реального стану будівель заводу "Краян" і справжніх сум коштів, потрібних для проведення ремонту.

Крім того, депутатів міськради обманули щодо можливості співфінансування ремонту за рахунок державного бюджету за системою 50/50 з боку Міністерства соціальної політики України та взагалі доцільності створення "Європейської мерії".

Дослідження доказів по-одеськи

Малиновський районний суд Одеси не лише розглядає справу Труханова з не властивою для українських судів швидкістю, а й вивчає докази у справі у специфічному порядку.

На думку суду, дослідження доказів — це зачитування прокурором документів в обсязі, який він вважає за потрібне, без безпосереднього дослідження їх судом. За словами суддів, пізніше вони вивчатимуть докази окремо у нарадчій кімнаті.

Проте такий одеський спосіб дослідження доказів суперечить Кримінальному процесуальному кодексу України.

Закон (ст. 23 КПК України) передбачає, що суд повинен безпосередньо дослідити доказ, тобто не просто заслухати назву документу та взяти його до рук, а реально прочитати, проаналізувати та зробити висновки, врахувавши зауваження сторін.

У нарадчій кімнаті суд може лише надати оцінку доказам на предмет законності отримання та відношення до справи й ухвалити рішення, фактично на підставі здійсненого дослідження доказів у судових засіданнях (ст. 94358366 КПК).

Так судді лише роблять вигляд, що досліджують докази, хоч насправді "виконують завдання" — галопом пробігтися по справі, щоб чимшвидше винести вирок.

Адже у тій самій кримінальній справі про незаконне збагачення прокурора Костянтина Кулика лише 3 (!) томи справи суд досліджував протягом 6 (!) місяців.

У підсумку тиждень дослідження половини письмових доказів НАБУ і САП у справі мера Одеси пройшов без трансляції лише тому, що оточенню одеського мера дуже не хочеться, аби ці докази були настільки доступні для всіх бажаючих та стали б предметом широкої дискусії.

Більше того, відсутність трансляції сприяє відверненню уваги від процесуальних порушень та того, як фактично недолуго досліджуються докази.

У цій ситуації прикро, що від трансляції відмовилися і прокурори САП Максим Кравченко та Валентин Мусіяка, змінивши свою попередню позицію. Тепер розуміти, що відбувається в процесі, можна, лише фізично перебуваючи у приміщенні суду.

Решту письмових доказів суд досліджуватиме з 28 січня по 1 лютого. Цей тиждень може завершити етап вивчення документів.

Джерело: Українська правда


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 2)
 • КАК НЕ ПОТЕРЯТЬ СВОИ ДЕНЬГИ АРЕНДОДАТЕЛЯМ, В УСЛОВИЯХ КАРАНТИНА связанного с болезнью COVID-19, вызванной коронавирусом SARS-CoV-2 ? (Часть2)
 • СБУ подозревает «Альфа Банк» в финансировании террористов «ДНР» и «ЛНР»
 • В МОЗ утвердили рекомендации для парикмахерских, магазинов и т.д. на время карантина
 • Как доказать законность денег при пополнении карты более чем на 5000 грн
 • Звільнили під час карантину: як оскаржити
 • У Харкові показали проекти нового міськового торгового ринку та нової дороги. Ексклюзив
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 1)
 • ООН ОЗВУЧИЛА СУММУ УБЫТКОВ, ПРИЧИНОЙ КОТОРЫХ СТАЛ КОРОНАВИРУС
 • Геннадий Кернес запустил собственный YouTube-канал

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .