Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






Видача товарного чека покупцеві — право, чи обов’язок підприємця?
Категория: Важно знать

cheki bookkeeper

В листі ДФС від 20.07.2018 №24188/6/99-99-14-05-01-15 податківці висловили позицію щодо обов’язку підприємця видавати покупцеві чек, навіть, якщо покупець цього не вимагає. В основі точки зору покладені дві мети: контролювати виручку підприємця та одночасно захищати права споживачів.

Залежно від обраної системи оподаткування (єдиний податок або загальна система) підприємці ведуть книги обліку доходів (прибутків і витрат), куди загальна сума отриманого доходу записується за підсумками дня одним рядком. У підприємців, які торгують із застосуванням РРО, щоденні записи в Книзі мають збігатися із сумою Z-звіту за день.

Для того, щоб контролювати підприємців, які не застосовують РРО, в п. 11 Положення №148, були внесені зміни (постановою Правління НБУ від 24.05.201818), які набрали чинність 01.06.2018. Оприбуткування готівки в касі підприємця має відбуватися в повній сумі фактичних надходжень, записаних у Книзі обліку доходів і витрат (або Книзі обліку доходів) на підставі товарних чеків (квитанцій).

П. 44.1 ПКУ визначає, що підприємці зобов'язані вести облік доходів, витрат на підставі первинних документів. (посилання https://bookkeeper.kiev.ua/navishho-fop-zberigati-pervinni-dokumenti-vidpovidalnist-ta-riziki/). Тому зберігання других екземплярів товарних чеків особливо актуально для підприємців на загальній системі оподаткування. Варто задуматися про це і платникам єдиного податку третьої групи, для яких розмір податку визначається як відсоток від суми отриманого доходу.

Однак встановити факт невидачі товарного чека можна лише при перевірці. Наприклад, якщо під час контрольної покупки фіскалами підприємець не видав товарний чек, оскільки його про це не просили. Тоді контролери, прийшовши з перевіркою на наступний день, можуть дійти висновку, що запис в Книзі обліку за минулий день, в якій «сидить» сума їх контрольної покупки, зроблена не на підставі товарних чеків (адже вони чек не отримали). А якщо порядок оприбуткування готівки порушений, то тут виникає ризик застосування штрафу за неоприбуткування готівки в 5-кратному розмірі неоприбуткованої суми (по невиданому чеку).

Одночасно з цим, абзац другий ч. 11 ст. 8 Закону України №1023 «Про захист прав споживачів», визначає обов’язок (а не право) продавця видати покупцеві розрахунковий документ, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу. Адже, якщо покупець хоче повернути товар продавцеві, то він зобов'язаний пред'явити чек. Інакше, як він доведе, що купив товар саме у цього продавця саме цією датою? Немає чека – немає угоди. Невидача (несвоєчасна видача) покупцеві чека як документ, що підтверджує виконання договору, кваліфікується як порушення прав споживача.

Однак в ст. 23 Закону № 1023, яка встановлює покарання за порушення прав споживачів, нічого не вказано щодо прямої відповідальності за дане порушення.

Також в ст. 17 Закону про РРО не передбачена відповідальність за невидачу товарного чека (квитанції) підприємцем. Там сказано тільки про штраф за невидачу фіскального чека для суб'єктів господарювання, які застосовують РРО.

Таким чином, прямої відповідальності за невидачу товарного чека (квитанції) підприємцем покупцю в законодавстві досі немає.

Приєднуйтесь до спільноти користувачів BookKeeper, користуйтеся широкими можливостями онлайн бухгалтерії та будьте в курсі всіх актуальних тем в обліку підприємств.

Джерело:https://bookkeeper.kiev.ua


Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

Популярное
  • "TRAVEL продакшен врет" представляет: Как воруют бюджетные средства.
  • Де в Кернеса палало: чим запам'ятався 2018 рік
  • Про розгляд звернення
  • У нового власника при переході права власності на будівлю завжди виникають права на земельну ділянку, на якій розташована ця будівля і на земельну ділянку, яка необхідна для обслуговування цієї будівлі (ВСУ у справі № 6-253цс16 від 13 квітня 2016р)
  • За год минус 200 тысяч человек: население Украины стремительно сокращается
  • Арсен Аваков закликав міську владу запустити на вулицях Харкова систему відеоспостереження
  • 5 забытых изобретений Николы Теслы, которые реально угрожали мировой элите
  • ВС/КЦС: Відсутність ЄСІТС на час подання апеляційної скарги не перешкоджає часникам провадження подати таку скаргу в паперовій формі безпосередньо до апеляційного суду (ВС/КЦС № 644/3691/16-ц від 29.08.2018)
  • Полиция закрыла дело активиста из Харьковщины, которого нашли повешенным
  • Чем зарабатывает на жизнь топ-налоговик Алексей Кавылин

  • Наш опрос

    Погода в Харькове

    Погода в Харькове

    Курс валют (НБУ)

    Курсы НБУ на сегодня

    Курс валют (средний)

    Курсы наличного обмена на сегодня











    Аудиоролики - Рекламная Студия

    Студия звукозаписи

















    Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

    Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

    © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
    .