Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатно



Клуб юристов




Официальное обращение




ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку






Що таке податкова соціальна пільга? До якого доходу вона застосовується? З якого періоду працівник може нею користуватися?
Категория: Правовой ликбез

alt  Згідно з Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889 від 22.05.2003 р. передбачено застосування податкової соціальної пільги (ПСП) як одного з видів пільг з оподаткування доходів фізичних осіб.

  ПСП застосовується виключно до доходу, нарахованого платнику податку впродовж звітного податкового місяця у вигляді заробітної плати і тільки за умови, що розмір такої зарплати не перевищує суми прожиткового мінімуму, установленого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 грн.

  ПСП починає застосовуватися до заробітної плати платника податку, нарахованої в місяці, в якому працедавцем одержано заяву такого платника податку про застосування пільги, та припиняє застосуватися з місяця, в якому платник звільнився. При цьому до місяців, які передують поданню заяви, ця пільга не застосовується, в тому числі і після закінчення року під час проведення річних перерахунків.

  Обов'язковою умовою одержання пільги є надання поряд із заявою документів, що підтверджують право на таку пільгу.

  Подання заяви для застосування ПСП у поточному році є обов'язковим для прийнятих на роботу в цьому році та для осіб, в яких у цьому році виникло правова підвищений розмір ПСП. Крім того, для застосування ПСП у підвищеному розмірі платник податку зобов'язаний подати до бухгалтерії працедавця відповідні документи, що підтверджують його право на таку пільгу. Щороку поновлювати вже подані впродовж чинності Закону № 889 (з 1 січня 2004 р.) заяви не потрібно. Тобто працівникам, які працювали на підприємстві до 2004 р. і продовжують працювати в поточному році, 100 % ПСП надається автоматично. Підвищена пільга також продовжує надаватися в цьому році, якщо раніше була подана відповідна заява щодо її застосування.

  Якщо платник податку має право на застосування ПСП на двох і більше підставах, пільга застосовується один раз на підставі, що передбачає її найбільший розмір, про що працівник також повинен повідомити працедавця в заяві.

  Закон установив різний розмір ПСП залежно від категорій платників податку — 100, 150 та 200 % від 50 % мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року (п.22.4 Прикінцевих положень Закону № 889).

  Якщо розмір місячної заробітної плати не перевищує суми прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 грн., то платник податку має право на застосування ПСП у розмірі 50 % мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного податкового року.

  Право на застосування податкової соціальної пільги у підвищеному до 150 % розмірі мають платники податку, які:

  є самотньою матір'ю або самотнім батьком (опікуном, піклувальником);

  утримують дитину-інваліда віком до 16 років, якій ще не надана група інвалідності, або дитину-інваліда І або II групи;

  мають троє чи більше дітей віком до 18 років — у розрахунку на кожну дитину до 18 років.

  Один з батьків — платників податку, тобто той, що користується підвищеним кратно числу дітей доходом для застосування ПСП, має право додатково одержати ще й 100 % пільгу на себе особисто, тобто має право користуватися двома пільгами: 150 % на кожного з дітей та 100 % безпосередньо на себе.

  Також на 150 % пільги мають, право такі платники податку: вдівці або вдови; особи, віднесені законом до 1 або

2 категорії осіб, які постраждали унаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб,* нагороджених грамотами Президії Верховної Ради У PCP у зв'язку з їхньою участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; учні, студенти, аспіранти, ординатори, ад'юнкти; інваліди І або II групи, в тому числі з дитинства; особи, яким присуджено довічну стипендію, як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, у тому числі журналісти.

; Право на 200 % ПСП мають такі платники податку: Герої України, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці або повні кавалери ордена Слави чи ордена Трудової Слави; учасники бойових дій під час Другої світової війни аб*Ь особи, які в той час працювали в тилу, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; колишні в'язні концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни або особи, визнані репресованими чи реабілітованими; особи, яких було насильно вивезено з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, що перебували в стані війни

3 колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками; особи, які перебували на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) в період з 8 вересня 1941 до 27 січня 1944 р.

  Згідно з п.п.6.1.2 «а» — «в» п.6.1 ст. 6 Закону № 889 установлено обмеження одному з батьків — платників податку щодо збільшення йому (кратно числу дітей) граничної суми місячного оподатковуваного доходу (заробітної плати), що дає право на ПСП.

  Отже, з двох працюючих батьків — платників податку, які мають право на ПСП, до доходів одного з них застосовуються положення частин 1 та 2 п.п.6.5.1 п.6.5.ст. б Закону № 889, а до доходів другого — лише норми ч.1 п.п.6.5.1 цієї статті. Тобто одного з батьків — платників податку розмір доходу, що дає право на ПСП, збільшується кратно числу дітей.

  Щоб ПСП застосовувалася до доходу платника податку, підвищеного кратно числу дітей, такий платник податку має зазначити про це в заяві працедавцю, в котрій при цьому має бути зазначено, що чоловік (дружина) такого платника податку в разі застосування ПСП за місцем своєї роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно числу дітей.

  Згідно з п.6.2 ст. 6 Закону № 889 установлено, що якщо платник податку має право на застосування ПСП на двох і більше підставах, зазначених у п.6.1 цієї статті, ПСП застосовується один раз на підставі, що передбачає її найбільший розмір, за дотримання процедур, визначених у п.п.6.4.1 п.6.4 цієї статті. При цьому норми цього пункту не поширюються на випадки, передбачені в абз.2 п.п.6.5.1 п.6.5 цієї статті.   

  Згідно з п.п.б.4.1 п.б.4 ст, 6 Закону № 889 платник податку, який має право на застосування ПСП більшої, ніж передбачено п.п.6.1.1 п.6.1 цієї статті, зазначає про таке право в заяві про застосування пільги та додає відповідні підтвердні документи за формою, визначеною центральним податковим органом.

  Якщо платник податку подав заяву про застосування пільги більш ніж одному працедавцю, внаслідок чого ПСП фактично застосовувалася з порушенням норм Закону № 889, то такий платник податку втрачає право на її застосування за всіма місцями одержання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, у якому право на застосування ПСП відновлюється (абз.1 п.п.6.3.4 п.6.3 ст. 6 Закону № 889).

  Таким чином, з місяця, в якому виникає таке порушення вимог ст. б Закону № 889, до моменту його усунення платник утрачає право на ПСП.


 


Рейтинг:

Система Orphus



Похожие новости


Комментарии:
 
 beagle puppies for sale, 18 ноября 2010 18:56
А кто для вас является примерами для подражания и что в них больше всего нравится?
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код




«    Октябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Популярное
  • Як суддя Фрунзенського райнного суду м.Харкова - Бабкова Т.В. своїми діями підміняє собою законодавчу гілку влади Верховну раду України та Конституційний суд
  • Справа у судді Глібко О.В.
  • Нацбанк выиграл суд у Жеваго на 1,5 миллиарда гривен
  • Задержанные в США бизнесмены работали на Фирташа — Reuters
  • Китаец дважды мог спасти Грецию от дефолта, но хранил тонны золота и миллиарды юаней дома. Видео
  • В Госстате рассказали, как потратят 3,4 млрд грн, выделенные на перепись
  • ХАРКІВСЬКА ЛІКАРНЯ № 13 ПРИДБАЛА АВТОМОБІЛЬ SUZUKI SX4
  • Топ-менеджеры Альфа банка: сейчас Украина у многих инвесторов на радаре
  • Функции налоговой милиции оставили в ГФС
  • Стали известны подробности высокобюджетного ДТП на пр. Науки в Харькове

  • Наш опрос

    Погода в Харькове

    Погода в Харькове

    Курс валют (НБУ)

    Курсы НБУ на сегодня

    Курс валют (средний)

    Курсы наличного обмена на сегодня











    Аудиоролики - Рекламная Студия

    Студия звукозаписи

















    Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

    Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

    © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
    .